Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką

Na najbliższą sobotę zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań ósmej kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Wyjazdowe spotkanie Ząbkovii Ząbki z Nadnarwianką rozpocznie się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku, przy ul. Sportowej 2A o godzinie 15.00.

 Po trzeciej już w tym sezonie porażce, tym razem poniesionej przed własną publicznością w spotkaniu z Hutnikiem Warszawa nasza drużyna spadła na siódme miejsce w ligowej tabeli. Dorobek Ząbkovii na dzień dzisiejszy to dziesięć punktów, na które złożyło się trzy zwycięstwa i jeden remis, przy wspomnianych już trzech porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 20:14. Pozycję lidera naszej grupy rozgrywkowej utrzymał, wygrywając w Ząbkach Hutnik, który zgromadził już dziewiętnaście punktów. Drugie miejsce zajmuje Huragan Wołomin, który przed własną publicznością pokonał 3:1 Mazovię Mińsk Mazowiecki, natomiast trzecie stołeczny Drukarz, który na wyjeździe pokonał Koroną Ostrołęka 2:1. Obie te drużyny tracą do lidera po cztery punkty.

 Nasz najbliższy rywal, Nadnarwianka Pułtusk jest pierwszym z trzech tegorocznych beniaminków, z którym przyjdzie rywalizować naszej drużynie. Zawodnicy z Pułtuska awansowali na ten poziom rozgrywek zajmując drugie miejsce w grupie ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej. W trzydziestu spotkaniach wywalczyli siedemdziesiąt punktów, wygrywając dwadzieścia dwa mecze, cztery remisując i doznając czterech porażek. Bilans bramkowy 96:31. Na finiszu rozgrywek przegrali o sześć punktów rywalizację z Makowianką Maków Mazowiecki, ale w barażach o awans do IV ligi uporali się z drugą drużyną grupy siedleckiej ligi okręgowej – Hutnikiem Huta Czechy. W meczu wyjazdowym zremisowali 1:1, po bramce strzelonej przez Piotra Cywińskiego, natomiast w rewanżu, rozgrywanym na własnym obiekcie pokonali rywali 1:0, a jedyną bramkę meczu strzelił Łukasz Kowalczyk. 

 Kontakt z czwartoligową rzeczywistością okazało się dla pułtuszczan dość optymistyczny. W pierwszej kolejce nowego sezonu „roznieśli” na swoim boisku Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki 7:2, a w późniejszych sześciu meczach zanotowali pięć remisów i ponieśli tylko jedną porażkę, przegrywając 0:1 z aktualnym liderem – Hutnikiem Warszawa Po rozegraniu siedmiu kolejek zajmują dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów. Stosunek bramek 11:7. Z czterech meczów rozgrywanych przed własną publicznością jeden, wspomniany już wyżej efektownie wygrali, zaś w pozostałych trzech zanotowali remisy, kolejno 0:0 z Podlasiem Sokołów Podlaski oraz po 1: 1 z Drukarzem Warszawa i Koroną Ostrołęka. Przed tygodniem zremisowali 2:2 w meczu wyjazdowym ze Świtem Staroźreby. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dziewięciu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są na chwilę obecną Piotr Cywiński ora Radosław Śledziewski, którzy zapisali na swoim koncie po dwa trafienia. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżnia się Kacper Bałas, który zanotował dotychczas trzy asysty oraz Jakub Zalewski, który ma ich na koncie dwie.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 8 kolejki – 28 września:

Drukarz Warszawa
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 11:00
KS Łomianki
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 11:00
Podlasie Sokołów Podlaski
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 11:00
Nadnarwianka Pułtusk
-
Ząbkovia Ząbki
sobota, godz. 15:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 15:00
Hutnik Warszawa
-
Makowianka Maków Maz.
sobota, godz. 15:30
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
Huragan Wołomin    
sobota, godz. 16:00
Korona Ostrołęka
-
Świt Staroźreby
sobota, godz. 16:00