Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
CZAS NA BŁONIANKĘ
CZAS NA BŁONIANKĘ

CZAS NA BŁONIANKĘ

ZĄBKI, 25.09.2019 

Ząbkovia w meczu 1/16 finału Pucharu Polski MZPN na poziomie okręgu warszawskim pokonała na bocznym boisku ząbkowskiego stadionu Hutnika Warszawa 2:0. Gole dla naszej drużyny strzelili Mateusz Kowalczyk, wykazując najwięcej przytomności umysłu w zamieszaniu podbramkowym i zgraniu piłki przez Patryka Szeligę oraz Bartosz Osoliński, skutecznie egzekwując rzut karny w ostatnich minutach spotkania, który został podyktowany po faulu na Danielu Koziku. Okazję debiutu w drużynie seniorskiej od trenera Łukasza Chmielewskiego dostali kolejni młodzi zawodnicy naszego klubu, Mikołaj Randak, który grał od początku spotkania oraz Antoni Bednarek, wchodząc na ostatnie kilka minut.


Już za tydzień w kolejnej rundzie pucharowych zmagań naszej drużynie przyjdzie mierzyć się w meczu wyjazdowym z wiceliderem grupy południowej mazowieckiej IV ligi – Błonianką Błonie. Nasi rywale w siedmiu dotychczas rozegranych spotkaniach ligowych zanotowali pięć zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę, a w pucharze, po bramkach Michała Kępki i Tomasza Sieńskiego, pokonali w Pruszkowie rezerwy tamtejszego Znicza 2:1.


1/16 Pucharu Polski MZPN – okręg warszawski

Ząbkovia Ząbki – Hutnik Warszawa 2:0 (1:0)

Ząbki, 25 wrzesień 2019 r. 

Bramki: 
Kowalczyk 34’, Osoliński 85’ (k)

Skład Ząbkovia Ząbki:
Banasiak – Szulakowski, M. Grabowicz (85’ Bednarek), Dadacz, Pilichowski (46’ Ostrowski) – Budek (46’ K. Szeliga), Kowalczyk – Randak (59’ K. Grabowicz), Agnyziak (46’ Osoliński), Wiśniewski – P. Szeliga (80’ Kozik)
Skład Hutnik Warszawa:
Okrasa – Sawicki, Marchelewicz (59’ Waćkowski), Biele, Turko – Muchin, Zawitowski, Siudak (46’ Zuchora), Bizik, (59’ Duczek) – Giel (59’ Cimochowski), Szala (46’ Pracki)
Żółte kartki:
Budek. M. Grabowicz, Osoliński (Ząbkovia) – Zawistowski (Hutnik)