Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie siódmej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Wszystkie spotkania, prawdopodobnie ze względu na konieczność zagrania już w najbliższą środę 25 września spotkań pucharowych, odbędą się w sobotę. Ząbkovia swój pierwszy od czterech kolejek mecz domowy rozegra przy sztucznym oświetleniu, o godzinie 20.00, a rywalem będzie aktualny lider tabeli – Hutnik Warszawa. Dodatkowo, w wyniku losowania 1/16 Pucharu Polski na poziomie okręgu warszawskiego ten sam zespół zawita na nasz obiekt także w środę. Podwójna dawka emocji niemal gwarantowana.

Po wyjazdowym zwycięstwie 4:2 w rywalizacji z Podlasiem Sokołów Podlaski nasza drużyna z dorobkiem dziesięciu punktów awansowała na piątą pozycję w tabeli, ale strata do lidera nadal pozostała na poziomie sześciu „oczek”, gdyż „Hutnicy” pokonali w ostatnią niedzielę Świt Staroźreby 2:1. Na drugą pozycję w tabeli, ze stratą trzech punktów do lidera, awansowała Mazovia, po pokonaniu przed własną publicznością Wisły II Płock 3:0, a Huragan po wyjazdowym remisie 2:2 z Pogonią II Siedlce spadł na trzecie miejsce i notuje cztery punkty straty do drużyny z Bielan.

Drużyna Hutnika Warszawa w sześciu dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadziła szesnaście punktów, przy bilansie bramkowym 15:6. W zaledwie dwóch meczach rozgrywanych w charakterze gościa hutnicy, w ramach drugiej kolejki pokonali 5:2 Podlasie, a w ramach piątej wygrali 3:0 z Koroną w Ostrołęce. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dziewięciu zawodników. Najskuteczniejszym snajperem na dzień dzisiejszy jest Paweł Giel, który zanotował cztery trafienia. Trzy gole zapisał na swoim koncie Mateusz Kowalski, a dwa Karol Cimochowski. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżnia się Rafał Goluch, który zanotował trzy asysty, a po dwie zaliczyli wspomniany już Giel oraz Sebastian Duczek.

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Hutnika 1:0, po trafieniu Cimochowskiego. Wiosenny rewanż, który został rozegrany na Dozbud Arenie w Ząbkach w ramach 25 kolejki spotkań zakończył się remisem 1:1, po bramkach strzelonych w doliczonym czasie gry przez Grzegorza Brzezińskiego dla Hutnika i wyrównującym trafieniu Patryka Szeligi w ostatniej akcji meczu. W relacji z jesiennego meczu rozegranego na Bielanach, którą zatytułowałem „NIE PATRZ W DÓŁ!”, napisałem m.in. „…Wystarczyłoby zapewne napisać, że po niezbyt ciekawym spotkaniu gospodarze ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, decydującą bramkę strzelając w końcowych minutach. Niestety nie jest to aż tak proste, i nie w pełni oddaje boiskowe wydarzenia. Kłopoty naszej drużyny zaczęły się na długo przed stratą tej właśnie bramki. Już w dziesiątej minucie sporo kontrowersji wywołała decyzja arbitra tego spotkania, który ukarał żółtą kartką Krystiana Lewandowskiego, za… próbę wymuszenia rzutu karnego. Niestety nie miałem okazji obejrzeć powtórki tej sytuacji, ale z wysokości trybun wydawało się, że bardziej właściwe byłoby chyba jednak… podyktowanie rzutu karnego. Druga odsłona kłopotów miała miejsce dwadzieścia minut później, gdy Lewandowski został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Tym razem także perspektywa z której patrzyłem na całe zdarzenie nie była optymalna, a i odległość spora, ale miałem wrażenie, że to właśnie zawodnik naszego zespołu był faulowany… a patrząc na gorące dyskusje i nerwowość, którą wśród naszych zawodników wywołały, śmiem twierdzić, że miały bardzo poważny wpływ na końcowy wynik tego meczu…”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 7 kolejki:

MKS Przasnysz
-
KS Łomianki
sobota, godz. 11:00
Wisła II Płock
-
Ożarowianka Ożarów Maz.
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 11:00
Wkra Żuromin
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 12:00
Korona Ostrołęka
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 16:00
Świt Staroźreby
-
Nadnarwianka Pułtusk
sobota, godz. 16:00
Makowianka Maków Maz.
-
Podlasie Sokołów Podl.    
sobota, godz. 16:00
Ząbkovia Ząbki
-
Hutnik Warszawa
sobota, godz. 20:00