Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 6 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 6 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 6 kolejką

W najbliższy weekend rozegrane zostaną wszystkie mecze 6kolejki spotkań IV ligimazowieckiej, grupy północnej. W sobotę odbędzie się sześć spośród nich, w tym wyjazdowy mecz Ząbkovii z Podlasiem Sokołów Podlaski, który rozpocznie się o godzinie 16.00. Naniedzielę natomiast zaplanowano rozegranie tylko dwóch spotkań, ale w obu przypadkach szalenie ważnych w kontekście walki o fotel lidera. W pierwszym, które rozpocznie się na stadionie w Siedlcach o godzinie 16.00, rywalizował będzie wicelider Huragan Wołomin z tamtejszymi rezerwami Pogoni, drugim zaś, rozpoczynającym się pół godziny później liderujący Hutnik Warszawa na swoim boisku podejmował będzie Świt Staroźreby.

Porażka 0:2 w wyjazdowym meczu z KS Łomianki sprawiła, że nasza drużyna, nadal z dorobkiem tylko siedmiu punktów spadła na dziewiąte miejsce w tabeli, ze stratą sześciu„oczek” do lidera. Jak zapewne doskonale wiecie nasza drużyna zanotowała dotychczas dwa zwycięstwa, jeden remis i poniosła dwie porażki, przy bilansie bramkowym 16:10. Liderem, dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 3:0 z Koroną Ostrołęka pozostał Hutnik, który zgromadził trzynaście punktów i o dwa wyprzedza Huragan, który pokonał przed własną publicznością Wkrę Żuromin 5:3. Na trzecie miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów awansowała mińska Mazovia, dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 2:0 z MKS Przasnysz.

Nasz najbliższy rywal na dzień dzisiejszy z dorobkiem tylko trzech punktów zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Z dotychczas rozegranych spotkań sokołowianie żadnego nie zdołsli wygrać, trzykrotnie remisowali i doznali dwóch porażek. Bilans bramkowy na dzień dzisiejszy wynosi 6:11. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że po dwóch „domowych” porażkach, których doznali na początku sezonu (0:2 z Drukarzem i 2:5 z Hutnikiem) w trzech kolejnych spotkaniach wywalczyli po jednym punkcie. Podlasie kolejno zremisowało 0;0 na wyjeździe z Nadnarwianką Pułtusk, przed własną publicznością 2:2 z Koroną Ostrołęka i w ostatnią sobotę, także 2:2 w wyjazdowym starciu ze Świtem Staroźreby.

Podlasie jest tegorocznym beniaminkiem IV ligi, stąd w poprzednim sezonie Ząbkovia nie miała okazji aby z nią grać, ale do dwóch spotkań między tymi drużynami doszło w sezonie 2016/17. Wówczas w jesiennym meczu rozegranym na stadionie w Ząbkach padł bezbramkowy remis, natomiast w wiosennym rewanżu, po bramkach strzelonych przez Marcina Stańczyka oraz Rafała Barzyca, ząbkowianie wygrali 2:0. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „WSTECZNE ODLICZANIE” napisałem m.in. Na malowniczo usytuowanym kameralnym obiekcie w Sokołowie Podlaskim zgromadziło się niezbyt liczne grono obserwatorów. Mecz zdegradowanego, po rozstrzygnięciach ostatniej kolejki do ligi okręgowej miejscowego Podlasia z naszą drużyną ściągnął na trybuny niespełna setkę kibiców, którzy z równym zainteresowaniem śledzili boiskowe wydarzenia, jak i doniesienia z rozgrywanej równolegle przedostatniej kolejki gier w grupie spadkowej Ekstraklasy. Nie twierdzę, że na tej podzielności uwagi, szczególnie w początkowej fazie meczu cokolwiek tracili, bo działo się raczej niewiele. Początkowe minuty spotkania były, jak mawiają klasycy „do zapomnienia”. Pierwsza klarowna sytuacja na strzelenie gola miała miejsce niemal równolegle z komunikatem spikera informującego, że minęła piętnasta minuta spotkania…”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 6 kolejki – 14-15 września:

Drukarz Warszawa 
-
Wkra Żuromin 
sobota, godz. 11:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 11:00
KS Łomianki
-
Makowianka Maków Maz.
sobota, godz. 11:00
Podlasie Sokołów Podlaski
-
Ząbkovia Ząbki
sobota, godz. 16:00
Nadnarwianka Pułtusk
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 16:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 16:30
Pogoń II Siedlce
-
Huragan Wołomin    
niedziela, godz. 16:00
Hutnik Warszawa
-
Świt Staroźreby
niedziela, godz. 16:30