Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 5 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 5 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 5 kolejką

W najbliższy weekend rozegrane zostaną wszystkie mecze 5. kolejki spotkań IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. W sobotę odbędzie się siedem z nich, w tym wyjazdowy mecz Ząbkovii Ząbki z KS Łomianki, które rozpocznie się o godzinie 11.00, natomiast w niedzielę tylko jedno, w którym rezerwy płockiej Wisły podejmować będą Pogoń II Siedlce.

Okazałe zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki pozwoliło naszej drużynie z dorobkiem siedmiu punktów awansować na piąte miejsce w tabeli, ze stratą trzech „oczek” do lidera. Jak doskonale wiecie nasza drużyna zanotowała dotychczas dwa zwycięstwa, jeden remis i poniosła jedną porażkę. Bilans bramkowy 16:8. Liderem, dzięki zwycięstwu 1:0 w rywalizacji z Nadnarwianką Pułtusk został stołeczny Hutnik, który o dwa punkty wyprzedza Drukarza Warszawa i Huragan Wołomin, których bezpośredni mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1.

Terminarz rozgrywek sprawił, że na początku sezonu przychodzi naszej drużynie rywalizować niemal wyłącznie z „dobrymi znajomymi”. Zespół KS Łomianki jest po Mazovii, Pogoni II Siedlce i Ożarowiance czwartą z sześciu drużyn z którymi ząbkowianom przychodzi grać nieprzerwanie od czasu reaktywacji klubu i przystąpienia do rozgrywek IV ligi w sezonie 2016/2017 (pozostałe to Wisła II Płock i MKS Przasnysz). Bilans sześciu dotychczasowych spotkań rozegranych pomiędzy tymi drużynami jest dla naszej drużyny niekorzystny. Ząbkovia wygrała dwa z nich, jeden raz zremisowała i doznała trzech porażek. Ze względu na wysokie zwycięstwo w ostatnim, wiosennym meczu bilans bramek jest korzystny dla naszej drużyny i wynosi 7:6.

Nasz najbliższy rywal na dzień dzisiejszy z dorobkiem pięciu punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. W dotychczasowych meczach raz zdołał wygrać, dwukrotnie zremisował i doznał jednej porażki – 2:3 na inaugurację sezonu w wyjazdowym starciu z Hutnikiem Warszawa. Bramki dla KS-u w tym meczu strzelili Hiszpan Carlos Saavadra oraz wychowanek Bugu Wyszków – Nico Woutes. W drugiej kolejce przed własną publicznością Łomianki zremisowały 0:0 z Nadnarwianką Pułtusk, tydzień później na wyjeździe także zanotowały remis, tym razem 1:1 z Koroną Ostrołęka, a bramkę strzelił Michał Kielak. Ten sam zawodnik dał naszym najbliższym rywalom prowadzenie w rozegranym tydzień temu „domowym” meczu ze Świtem Staroźreby, wygranym ostatecznie 2:0. Wynik, po podaniu, występującego jeszcze do niedawna w drużynie z Ząbek Kewina Przygody, ustalił kolejny hiszpański zawodnik grający w Łomiankach – Joel Zamora Gil

W poprzednim sezonie jesienny mecz tych drużyn, rozegrany w Łomiankach zakończył się remisem 1:1, po bramkach Łukasza Stanisławskiego dla gospodarzy i Pawła Barzyca dla Ząbkovii. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „ZADZIWIAJĄCA POWTARZALNOŚĆ” napisałem m.in. „…Gdybym był tylko ciut bardziej leniwy, albo sprytny (zależy od interpretacji) niż jestem w rzeczywistości bez większej szkody dla kogokolwiek mógłbym próbując zrelacjonować boiskowe wydarzenia zastosować manewr z kompilacją swoich wcześniejszych tekstów, które napisałem po starciach tych drużyn w dwóch ostatnich sezonach. Bezwzględna walka (dosłownie) w środku pola, szereg drobnych i nieco większych złośliwości, niemal ustawiczny trash-talking, nerwowa atmosfera, coś Wam to przypomina? Otóż to. To wszystko już było…”                                        

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 5 kolejki – 7-8 września:

KS Łomianki
-
Ząbkovia Ząbki
sobota, godz. 11:00
MKS Przasnysz
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 11:00
Świt Staroźreby
-
Podlasie Sokołów Podl.
sobota, godz. 12:00
Huragan Wołomin
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 15:30
Makowianka Maków Maz.
-
Ożarowianka Ożarów Maz.
sobota, godz. 16:00
Nadnarwianka Pułtusk
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 16:00
Korona Ostrołęka
-
Hutnik Warszawa   
sobota, godz. 17:00
Wisła II Płock
-
Pogoń II Siedlce
niedziela, godz. 13:00