Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 4 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 4 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 4 kolejką

Na najbliższy weekend zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań 4. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. W sobotnie przedpołudnie zmagania zainaugurują drużyny stołecznego Drukarza oraz Huraganu Wołomin, które zmierzą się w bezpośrednim starciu o wielce prawdopodobne przodownictwo w tabeli, a zakończą rezerwy Pogoni Siedlce i MKS-u Przasnysz, które rywalizować będą w niedzielne przedpołudnie.

Ząbkowianie w tej rundzie spotkań zmierzą się w sobotę, o godzinie 17.00 w Ożarowie Mazowieckim z tamtejszą Ożarowianką. Zremisowany tydzień temu 2:2 mecz naszej drużyny z Mazovią Mińsk Mazowiecki sprawia, że Ząbkovia z dorobkiem czterech punktów w trzech meczach zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli, na której szczycie sytuacja pozostała bez zmian. Liderem nadal pozostaje Drukarz, który zremisował 1:1 w wyjazdowym meczu z wiceliderem – Hutnikiem Warszawa. Na trzecim miejscu pozostał wołomiński Huragan, po remisie 1:1 wywiezionym z Płocka, a na czwartym – Mazovia, po remisie w Ząbkach. Wszystkie wymienione zespoły zgromadziły dotychczas po siedem punktów.

Nasz najbliższy przeciwnik na inaugurację ligowych zmagań doznał srogiej porażki 2:7 w wyjazdowym starciu z tegorocznym beniaminkiem naszej grupy rozgrywkowej – Nadnarwianką Pułtusk. Bramki dla ożarowian w tym meczu strzelili, wypożyczony z naszego klubu Dawid Makuch, który skutecznie egzekwował rzut karny oraz Michał Nagórski. Tydzień później, przed własną publicznością ożarowianie pokonali Koroną Ostrołęka 2:1. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się Michał Lichota, który wykorzystał dośrodkowanie Stanisława Machnackiego oraz ponownie Makuch, po podaniu strzelca pierwszej bramki. Natomiast tydzień temu, Ożarowianka przegrała 0:2 wyjazdową potyczkę z kolejnym tegorocznych beniaminków – Świtem Staroźreby. Oprócz wspomnianego Makucha, przed startem bieżących rozgrywek do ożarowskiego klubu zostali z Ząbkovii wypożyczeni także bramkarz Wojciech Krysiak oraz pomocnik Marcel Stec.

W poprzednim sezonie w jesiennym meczu tych drużyn, rozegranym na Dozbud Arenie w Ząbkach nasza drużyna, po golu Przemysława Belli wygrała 1:0. W wiosennym rewanżu, rozegranym Ożarowie Mazowieckim także górą był nasz zespół, wygrywając 3:0. Bramki w tym meczu strzelali kolejno Patryk Szeliga, Damian Świerblewski oraz Bartłomiej Balcer. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „SPEKTAKULARNE TRAFIENIA”, napisałem m.in. „…Porywisty, zimny wiatr i dość poważny w stosunku do dnia poprzedniego spadek temperatury zdecydowanie nie stanowiły czynników sprzyjających frekwencji na stadionie w Ożarowie. Pojawiło się na nim raptem kilkudziesięciu kibiców, a i wśród nich rozpoznałem bardzo wiele znajomych twarzy… Powrót do Ożarowa po blisko trzech latach nastąpił w zupełnie innych warunkach i okolicznościach. Wówczas trudno było mówić o jakichkolwiek wymaganiach stawianych przed naprędce stworzoną drużyną, teraz ząbkowianie pojechali „po trzy punkty”, pozwalające utrzymać się w rywalizacji o awans do III ligi. Wówczas obraz ożarowskiego stadionu, w zestawieniu z odwiedzanymi wcześniej cyklicznie obiektami drużyn I-ligowych zrobił na mnie, nie ukrywam „piorunujące wrażenie”, teraz już wiem, że niestety podobnych na Mazowszu jest zdecydowanie więcej…”

Krzysztof Krajewski

4 KOLEJKA – 31 sierpnia-1 września:

Drukarz Warszawa
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 11:00
KS Łomianki
-
Świt Staroźreby
sobota, godz. 11:00
Hutnik Warszawa 
-
Nadnarwianka Pułtusk
sobota, godz. 12:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki
-
Makowianka Maków Maz.  
sobota, godz. 13:30
Ożarowianka
-
Ząbkovia Ząbki
sobota, godz. 17:00
Wkra Żuromin
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 17:00
Podlasie Sokołów Podlaski
-
Korona Ostrołęka   
sobota, godz. 17:00
Pogoń II Siedlce
-
MKS Przasnysz
niedziela, godz. 11:00