Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką

Zaledwie kilka dni po środowej inauguracji, bo już w najbliższy weekend 17 i 18 sierpnia zaplanowano rozegranie 2. kolejki spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Ząbkowianie w jej trakcie zmierzą się w niedzielne przedpołudnie z rezerwami drugoligowej siedleckiej Pogoni. Początek meczu o godzinie 11.00.

Okazałe zwycięstwo 5:0 w inaugurującym nowy sezon meczu z Wkrą Żuromin nie pozwoliło mimo wszystko Ząbkovii Ząbki na objęcie przodownictwa w tabeli. Liderem po pierwszej serii spotkań, dość niespodziewanie został tegoroczny beniaminek rozgrywek naszej grupy – Nadnarwianka Pułtusk, która przed własną publicznością pokonała Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki aż 7:2. Ząbkowianie zajmują drugie miejsce, a na trzecim znajduje się drużyna Huraganu Wołomin, która pokonała w meczu wyjazdowym kolejnego z beniaminków Makowiankę Maków Mazowieckie 4:1. Jak wspomniałem wyżej Ząbkovia rozegra swój mecz w niedzielę, a Huragan do meczu z MKS-em Przasnysz i Nadnarwianka do wyjazdowej potyczki z KS-em Łomianki przystąpią w sobotę o godzinie 11.00.

Nasz najbliższy przeciwnik w pierwszej kolejce doznała porażki 1:2 w wyjazdowym spotkaniu z kolejnym z tegorocznych beniaminków naszej grupy rozgrywkowej – Świtem Staroźreby. Jak można przeczytać na stronie internetowej siedleckiego klubu: „…Do meczu ze Świtem zespół rezerw przystąpił wzmocniony m.in. Sebastianem Krawczykiem, Adamem Mójtą, Tomaszem Margolem i Mateuszem Kluzkiem. Ponadto zagrali młodzieżowcy włączeni do kadry pierwszej drużyny. W 20 minucie siedlczanie zgodnie z planem objęli prowadzenie. Mójta wykorzystał błąd bramkarza i było 1:0. Chwilę później beniaminek IV ligi doprowadził do wyrównania. Błąd popełnił golkiper MKP Pogoń Albert Posiadała, a jego bezbłędnie wykorzystał Filip Januszczak. Zwycięskiego gola w 54 minucie zdobył Rafał Trakul…”

W poprzednim sezonie w jesiennym meczu tych drużyn, rozegranym na obiekcie w Siedlcach Ząbkovia wygrała 4:0. Gole dla naszej drużyny strzelili Daniel Nawrocki, Dariusz Dadacz, Daniel Kozik oraz Patryk Kozierkiewicz. W wiosennym rewanżu, rozegranym w ramach 21 kolejki na Dozbud Arenie w Ząbkach także górą był nasz zespół, wygrywając 3:1. Bramki w tym meczu strzelali Paweł Barzyc, Przemysław Bella oraz Cezary Nowiński, a autorem honorowego trafienia dla drużyny gości był Sebastian Barej. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „MAGIA FUTBOLU”, napisałem m.in. „…Wracając do rzeczywistości chciałbym wszystkich nieco uspokoić, na stadionie w Ząbkach z całą pewnością nie mieliśmy do czynienia z jakąkolwiek boską interwencją. Mimo, że mecz rozgrywany był w Wielki Piątek, przy blasku jupiterów nie widać w nim było elementów magii. Ząbkovia niemal od pierwszego gwizdka sędziego miała przewagę, starała się narzucić rywalom swój sposób gry, ale bez większych efektów. Gra koncentrowała się w głównie w środkowej strefie boiska, z rzadka tylko przenosząc się pod którąkolwiek z bramek, najczęściej siedlecką, a Mateusz Matracki w tym okresie gry był niemal zupełnie bezrobotny. Niemal, bo tuż po zdobyciu przez naszą drużynę bramki, której autorem po podaniu Damiana Świerblewskiego był Paweł Barzyc, kapitan siedleckiej jedenastki Dominik Krupa zdecydował się na bardzo groźnie wyglądający rajd środkiem boiska…”

Krzysztof Krajewski

2 KOLEJKA – 17-18 sierpnia:

KS Łomianki
-
Nadnarwianka Pułtusk
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 11:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki
-
Świt Staroźreby  
sobota, godz. 11:00
Podlasie Sokołów Podlaski
-
Hutnik Warszawa
sobota, godz. 11:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 13:00
Wkra Żuromin  
-
Makowianka Maków Maz.   
sobota, godz. 16:00
Pogoń II Siedlce
-
Ząbkovia Ząbki
niedziela, godz. 11:00