Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
MOCNY POCZĄTEK SEZONU
MOCNY POCZĄTEK SEZONU

MOCNY POCZĄTEK SEZONU

ZĄBKI, 14.08.2019 

Zwycięstwem 5:0 zakończył się inaugurujący nowy sezon mecz naszej drużyny rozgrywany do Dozbud Arenie w Ząbkach. Bramki dla Ząbkovii w rywalizacji z Wkrą Żuromin strzelili kolejno Konrad Cichowski – dwie, Wojciech Kokoszewski, Patryk Szeliga oraz Bartosz Osoliński.

Pewne i wysokie zwycięstwo nie zapewniło jednak naszej drużynie fotela lidera po pierwszej serii spotkań. Została nim drużyna tegorocznego beniaminka naszej grupy rozgrywkowej – Nadnarwianka Pułtusk, która przed własną publicznością pokonała aż 7:2 Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki. Ząbkowianie zajmują w tabeli drugie miejsce, a trzecie… nasz lokalny rywal – Huragan Wołomin, który na wyjeździe wygrał 4:1 z kolejnym z beniaminków – Makowianką Maków Mazowiecki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie spotkania pierwszej kolejki rozgrywek naszej grupy zakończyły się wynikami rozstrzygniętymi. Pięć razy wygrywali w nich gospodarze, trzykrotnie goście i strzelono łącznie aż 37 goli.

Mimo optycznej przewagi, którą nasza drużyna osiągnęła niemal od pierwszych minut spotkania, dość długo trzeba było czekać na poważniejsze zagrożenie pod bramką gości. Na dobrą sprawę do rzeczywistego doszło dopiero w 14 minucie meczu, za sprawą bardzo aktywnego w tym meczu Damiana Świerblewskiego, który został sfaulowany przez bramkarza gości Michałą Michalaka, przy próbie dojścia do prostopadłego podania Wojciecha Kokoszewskiego. Zdarzenie miało to miejsce w obrębie pola karnego przyjezdnych, toteż do wykonania „jedenastki” podszedł, zazwyczaj bardzo pewnie je egzekwujący kapitana naszej drużyny, Dariusz Dadacz i… nie trafił w światło bramki. Kolejne akcje ząbkowian, z każdą minutą przeprowadzane z coraz większym rozmachem, przynosiły coraz realniejsze zagrożenie dla bramki przyjezdnych, a gdy w końcu po kapitalnej zespołowej akcji nasza drużyna wyszła  na prowadzenie… to niemal od razu dwubramkowe. W odstępie niespełna minuty dwie bramki strzelił Konrad Cichowski, który przy pierwszym golu trafił do siatki z kilku metrów po dograniu z lewej strony boiska Kokoszewskiego, przy drugim zaś w okolicach środka boiska przejął piłkę wybijaną przez Mateusza Matrackiego, sprytnie ominął wychodzącego bardzo wysoko ze swojej bramki Michalaka i z piłką przy nodze pokonał kilkadziesiąt metrów w kierunku pustej bramki gości. Sam strzał był czystą formalnością, pomimo rozpaczliwych prób wytrącenia go równowagi, podejmowanych przez jednego ze środkowych obrońców Wkry. Ten sam zawodnik kilka minut później mógł skompletować klasycznego hat-tricka, ale jego strzał z kilku metrów, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Świerblewskiego, bramkarz gości zdołał jakimś cudem sparować na aut bramkowy.

Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa większej zmianie. Nadal drużyną zdecydowanie aktywniejszą i dominującą na boisku była Ząbkovia, ale przez blisko dwadzieścia minut nie potrafiła przełożyć tej przewagi na zdobycze bramkowe. Dopiero w 64 minucie wynik na 3:0 podwyższył Kokoszewski, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Świerblewskiego z prawego skrzydła. Ten sam zawodnik, kilkanaście minut później popisał się kolejną dokładną asystą, po której czwartego gola dla naszego zespołu strzelił Patryk Szeliga. Wynik spotkania ustalił, powracający po wielu latach do drużyny z Ząbek Bartosz Osoliński, który skutecznie egzekwował rzut wolny z około trzydziestego metra.

Już za najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 Ząbkovia w meczu wyjazdowym zmierzy się z rezerwami Pogoni Siedlce. W pierwszej kolejce nowego sezonu kolejce siedlczanie przegrali 1:2 w wyjazdowej potyczce z kolejnym z tegorocznych beniaminków – Świtem Staroźreby.

Krzysztof Krajewski

Ząbkovia Ząbki – Wkra Żuromin 5:0 (2:0)

Ząbki, 14 sierpień 2019 r. 

Widzów: 
ok. 200
Bramki: 
Cichowski 27’, 28’, Kokoszewski 64’, P. Szeliga 77’, Osoliński 83’

Skład Ząbkovia Ząbki:
Matracki – Bystros, Dadacz (80’ M. Grabowicz), Augustyniak, Szulakowski – K. Szeliga, Lewandowski (63’ Osoliński) – Kokoszewski (66’ Wiśniewski), Agnyziak (80’ Kowalczyk), Świerblewski (78’ K. Grabowicz) – Cichowski (73’P. Szeliga)
Skład Wkra Żuromin:
Michalak – Kaźmierski, Bieńkowski, Chojnacki (63’ Karolewski), Hrusytskiy (70’ Narewski) – Rzepkowski (46’ Żelazny), Hrusytskiy, Kamiński, Śmigrodzki, Koryto (77’ Więckiewicz), Mitura (77’ Gajewski) – Stopczyński (46’ Skolimowski)
Żółte kartki:
Bystros, Wiśniewki, Świerblewski, P. Szeliga (Ząbkovia) – Bieńkowski, Michalak (Wkra)
Sędzia:
Michał Skolimowski (WS Siedlce)