Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed inauguracją sezonu
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed inauguracją sezonu

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed inauguracją sezonu

Niemal dokładnie dwa miesiące trwała przerwa letnia w rozgrywkach IV ligi na Mazowszu i… właśnie dobiegła końca. Już jutro na boiska wybiegną wszystkie drużyny rywalizujące w tej klasie rozgrywek. Na inaugurację sezonu 2019/2020 drużyna z Ząbek o godzinie 17.30 zmierzy się przed własną publicznością z Wkrą Żuromin.

Nowy sezon, nowe wyzwania… nowi ludzie do realizacji, jak sądzę stale tego samego celu. Funkcję trenera przestał pełnić Michał Pulkowski, a jego miejsce zajął Łukasz Chmielewski, który był wcześniej szkoleniowcem drużyny Victorii Sulejówek, a ostatnio Pelikana Łowicz. Asystentem trenera został Wiktor Dąbek. Nowymi zawodnikami Ząbkovii Ząbki zostali: Eryk Agnyziak ostatnio reprezentujący barwy Victorii Sulejówek, Piotr Banasik w minionym sezonie grający w Pilicy Nowe Miasto, Konrad Budek z Zagłębia Sosnowiec, Bartosz Wiśniewski z Kasztelana Sierpc oraz Karol Szeliga z KS-u Łomianki, Dodatkowo do drużyny dołączyli doskonale znany w Ząbkach Bartosz Osoliński, który ostatnie dwa sezony spędził w Hutniku Warszawa, Maksymilian Grabowicz z Escoli Varsovia oraz wychowankowie Antoni Bednarek, Kacper Bystros, Wiktor Ciok oraz Mateusz Kowalczyk. Z drużyny odeszli Przemysław Bella i Nawrocki Daniel oraz wypożyczeni do Ożarowianki Ożarów Mazowiecki – Wojciech Krysiak i Dawid Makuch.

Drużyna Wkry Żuromin była zeszłorocznym beniaminkiem tej klasy rozgrywek. Bilans dotychczasowych dwóch spotkań tych drużyn to: jesienne zwycięstwo Wkry, która wygrała przed własną publicznością 3:2 (bramki dla Ząbkovii – Paweł Barzyc i Daniel Kozik) oraz wiosenny sukces ząbkowian, którzy na Dozbud Arenie w Ząbkach pokonali rywali 5:0. Bramki dla Ząbkovii strzelali kolejno Patryk Szeliga, Dariusz Dadacz z rzutu karnego, Piotr Augustyniak, Bartłomiej Balcer oraz Konrad Cichowski.

W relacji z tego spotkania, rozegranego w dniu 8 czerwca br., w ramach 29 kolejki poprzedniego sezonu, którą zatytułowałem „NASZE CELE SĄ UPARTE”, napisałem m.in.: „…Ostatni mecz w tym sezonie rozgrywany przed własną publicznością spowodował sporą mobilizację wśród ząbkowskich kibiców. W mediach społecznościowych trwało nieustanne nawoływanie do bezpośredniego w nim udziału, a w wielu miejscach naszego miasta można było spotkać odręcznie wykonane banery informujące o dacie i godzinie rozpoczęcia tego wydarzenia. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego nad trybuną stalową, najbardziej zagorzali sympatycy ząbkowskiego klubu umieścili transparent z napisem NESZE CELE SĄ UPATRE, który jak widać posłużył mi za tytuł do dzisiejszej relacji. Dokończenie ZĄBKI III LIGI WARTE, które wisiało na ogrodzeniu tej trybuny, a zostało przez nich odsłonięte na kilka minut przed zakończeniem spotkania z jednej strony niewątpliwie wyraża tęsknotę za minionymi czasami, gdy ząbkowska drużyna doskonale radziła sobie na zdecydowanie wyższym poziomie rozgrywek, ale z drugiej, i ja osobiście właśnie w ten sposób je odebrałem, stanowi też podsumowanie obecnego sezonu....” Nic dodać, nic ująć! Nowy sezon czas zacząć.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 1 kolejki

Podlasie Sokołów Podlaski
-
Drukarz Warszawa
14 sierpnia, godz. 17:00
Nadnarwianka Pułtusk
-
Ożarowianka Ożarów Maz.
14 sierpnia, godz. 17:00
Ząbkovia Ząbki
-
Wkra Żuromin
14 sierpnia, godz. 17:30
Korona Ostrołęka
-
Mazovia Mińsk Mazowiecki
14 sierpnia, godz. 17:30
Świt Staroźreby
-
Pogoń II Siedlce
14 sierpnia, godz. 17:30
Makowianka Maków Maz.
-
Huragan Wołomin
14 sierpnia, godz. 18:00
MKS Przasnysz
-
Wisła II Płock
14 sierpnia, godz. 18:00
Hutnik Warszawa
-
KS Łomianki
14 sierpnia, godz. 20:30