Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Ostatnia kolejka
Ostatnia kolejka

Ostatnia kolejka

W sobotnie popołudnie na nowo oddanym kameralnym stadionie w Sierpcu rozgrywaliśmy ostatnie spotkanie w IV lidze sezonu 2018/2019.

Uciążliwy żar lejący się z nieba dawał się we znaki nie tylko zawodnikom ale i licznie zgromadzonym kibicom. W meczu z Kasztelanem trener Michał Pulkowski dał szansę kolejnym zawodnikom z Akademii MKS ZĄBKOVIA Ząbki na debiuty w IV ligowych rozgrywkach. Kacper Bystros (rocznik 2003) oraz Mateusz Kowalczyk (rocznik 2004) udowodnili, że zasługują na grę w pierwszym zespole. Chwilę po rozpoczęciu spotkania Kacper Grabowicz był bliski strzelenia bramki ale na przeszkodzie stanął fantastycznie interweniujący bramkarz „piwoszy”.

W 19 minucie meczu obrońca drużyny gospodarzy faulował w polu karnym Piotr Augustyniaka co skutkowało rzutem karnym. Bramkarz z Sierpca wyczuł intencję strzelającego Augustyniaka wybijając piłkę przed siebie. Do odbitej piłki doskoczył Grabowicz strzelając bramkę na 0 – 1 . Bezdyskusyjna przewaga naszego zespołu w 36 minucie po składnej akcji naszego zespołu pozwoliła Damianowi Świerblewskiemu umieścić piłkę w siatce bramki gospodarzy na 0 – 2 . W drugiej połowie gospodarze próbują zmniejszyć rozmiary porażki i w 73 minucie strzelają bramkę kontaktową, ożywają nadzieje na dobry wynik z trzecim zespołem IV ligowych rozgrywek. Końcówka spotkania to walka zespołów i postawiona „kropka nad i” w doliczonym czasie gry przez Świerblewskiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1 – 3 .

Kasztelan Sierpc – Ząbkovia Ząbki 1:3 (0:2) M.Dzięgielewski (74) – Grabowicz (19), D.Świerblewski (36), (90+2)

Kasztelan Sierpc: Zieliński –Witkowski, Koryto, Kułaga, Sobczak, Winnicki, Mazurowski, Żuchniewicz (72’ Pniewski), Wiśniewski (46’ Krajewski), Śmigrodzki (46’ Paczkowski), Orłowski (58’ Dzięgielewski)

ZĄBKOVIA Ząbki: Matracki (70’ Ptak) – Bystros (65’ Pilichowski), Bella, Augustyniak, Szulakowski, Lewandowski, Kowalczyk, (46’ Kokoszewski), Balcer (55’ Przygoda), Grabowicz (60’ Ciok), Świerblewski, Szeliga (46’ Cichowski)