Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed ostatnią kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed ostatnią kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed ostatnią kolejką

Na najbliższą sobotę o godzinie 17.00 zaplanowano rozegranie pozostałych siedmiu spotkań ostatniej kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Pozostałych, gdyż jedno z nich, w którym rezerwy Wisły Płock przegrały 0:1 na własnym obiekcie z KS Łomianki miało miejsce w dniu wczorajszym. Ząbkovia tegoroczne zmagania ligowe zakończy wyjazdowym meczem z Kasztelanem Sierpc.

Po wygranej 5:0 w spotkaniu z Wkrą Żuromin nasza drużyna pozostała na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Ząbkovia zgromadziła dotychczas sześćdziesiąt punktów. notując dziewiętnaście zwycięstw, trzy remisy oraz siedem porażek. Bilans bramkowy ząbkowian to na dzień dzisiejszy 69:25. Niestety nie ma to już żadnego znaczenia w kontekście potencjalnej rywalizacji ząbkowian o udział w barażach o awans do III ligi, gdyż w poprzedniej kolejce liderujący rozgrywkom Huragan Wołomin nie doczekał się przyjazdu MKS Ciechanów i sprawa zakończy się z pewnością walkowerem na ich rzecz, a wicelider – MKS Przasnysz pokonał 6:1 Koronę Ostrołęka. Przed ostatnią ligową kolejką Huragan o dwa punkty wyprzedza drużynę MKS Przasnysza, a Ząbkovia traci do nich cztery „oczka”.

Nasz sobotni rywal w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadził zaledwie dwadzieścia osiem punktów i jest kolejnym z zespołów, które już zostały zdegradowane do Ligi Okręgowej. W dotychczasowych spotkaniach zanotował sześć zwycięstw, dziesięć remisów i doznał trzynastu porażek, przy bilansie bramkowym 34:50. W czternastu meczach rozgrywanych w roli gospodarza sierpczanie zaledwie dwukrotnie wygrali, sześciokrotnie remisowali i także sześciokrotnie musieli uznać wyższość rywali, notując we wszystkich tych meczach bilans bramkowy 15:23. W ostatnich czterech kolejkach nie doznali jednak żadnej porażki. Wygrali 1:0 na wyjeździe z Mazurem Gostynin, następnie zremisowali w „domowym” meczu z Wkrą Żuromin 1:0, pokonali na jego stadionie Drukarza 2:0, a przed tygodniem zremisowali w Mławie z Mławianką 2:2. Na listę strzelców w drużynie Kasztelana wpisało się dotychczas jedenastu zawodników. Zdecydowanie najlepszym strzelcem drużyny jest Daniel Mitura, który strzelił trzynaście bramek Po trzy trafienia zapisali na swoim koncie Damian Kotkiewicz, Filip Orłowski oraz Bartłomiej Śmigrodzki. Najlepszymi asystentami drużyny są Sebastian Krajewski oraz Adrian Żuchniewicz, którzy zaliczyli po pięć skutecznych ostatnich podań przy golach kolegów, a po trzy zanotowali Daniel Klepczyński oraz wspomniani już Mitura, Orłowski i Żmigrodzki..

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami, rozegrany na Dozbud Arenie zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 4:0. Bramki strzelili Patryk Szeliga, Konrad Cichowski, Bartłomiej Balcer oraz Wojciech Kokoszewski. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „NIE MIAŁEM RACJI”, napisałem m.in. „…Z jednej strony wicelider tabeli, który zgromadził dotychczas dwadzieścia pięć punktów, z których osiemnaście (komplet) w sześciu meczach rozgrywanych przed własną publicznością. Z drugiej zaś tegoroczny beniaminek naszej grupy rozgrywkowej, który w czternastu meczach wywalczył raptem osiem punktów, a z siedmiu wyjazdów zdołał przywieźć zaledwie dwa, za remisy w Siedlcach i Ostrołęce. „Papierowego” faworyta tej rywalizacji zatem dość łatwo było wskazać, ale moja teoria, którą narażając się na falę krytyki, zaprezentowałem w relacji po wyjazdowym meczu z Koroną Ostrołęka sprawiała, że delikatne nutki niepokoju jednak gdzieś głęboko „w duszy” pogrywały… Jak się jednak okazało mój niepokój był absolutnie nieuzasadniony, a ja przedstawiając swoją kasandryczną wizję końcówki rundy jesiennej po prostu nie miałem racji.”.

Krzysztof Krajewski

30 KOLEJKA – 15 czerwca:

Wisła II Płock
-
KS Łomianki
środa, godz. 18:00
Kasztelan Sierpc 
-
Ząbkovia Ząbki 
sobota, godz. 17:00
Huragan Wołomin
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 17:00
Mazur Gostynin
-
MKS Przasnysz  
sobota, godz. 17:00
Hutnik Warszawa
-
Ożarowianka Ożarów Maz.
sobota, godz. 17:00
Drukarz Warszawa
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 17:00
Wkra Żuromin  
-
Mazovia Mińsk Mazowiecki    
sobota, godz. 17:00
Korona Ostrołęka
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 17:00