Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 29 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 29 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 29 kolejką

Na najbliższą sobotę 8 czerwca zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań przedostatniej, dwudziestej dziewiątej kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Ząbkovia w jej ramach gościć będzie zespół Wkry Żuromin, początek o godzinie 17.00.

Po wygranej w wyjazdowym spotkaniu z Mazurem Gostynin nasza drużyna pozostała na trzecim miejscu w tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to pięćdziesiąt siedem punktów, na które złożyło się osiemnaście zwycięstw i trzy remisy, przy siedmiu porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 64:25. Równolegle do meczu naszej drużyny z Mazurem, na obiekcie w Wołominie doszło do bezpośredniego starcia pomiędzy głównymi pretendentami do wywalczenia przepustki do spotkań barażowych, w którym lider podejmował wicelidera z Przasnysza. Ostatecznie Huragan w dramatycznych okolicznościach zdołał wywalczyć remis 3:3, wyrównującą bramkę strzelając na dwie minuty przed końcem meczu. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ząbkowianie tracą cztery punkty do lokalnego rywala i dwa do pozostającego na drugim miejscu MKS-u Przasnysz.

Nasz najbliższy rywal w bieżących rozgrywkach zgromadził trzydzieści sześć punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Zanotował dotychczas jedenaście zwycięstw, trzy remisy i doznał czternastu porażek. W czternastu spotkaniach rozgrywanych w charakterze gościa żurominianie mają bilans trzech zwycięstw, dwóch remisów i dziewięciu porażek. Ich ogólny bilans bramkowy wynosi 41:38, a w spotkaniach wyjazdowych 14:34. W rundzie wiosennej Wkra dość pewnie punktuje na swoim boisku, ale z wyjazdów rzadko przywozi punkty. Remisy udało im się wywalczyć tylko w rywalizacji z warszawskim Hutnikiem i Kasztelanem Sierpc. W ostatnich seriach spotkań zremisowali u siebie z Mazurem Gostynin 1:1, takim samym wynikiem zakończyli wyjazdowy mecz z Kasztelanem, tydzień temu przed własną publicznością pokonali Mławianką Mława 4:0, a w ostatnią środę w zaległym spotkaniu ulegli na wyjeździe Drukarzowi Warszawa 0:3. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się dotychczas zaledwie ośmiu zawodników. Najlepszym snajperem drużyny jest Szymon Masiak, który zdobył jedenaście bramek. siedem trafień zanotował Bartłomiej Nowacki, a po sześć Tomasz Kamiński oraz Bartłomiej Żelazny. Najlepszym asystentem drużyny jest wspomniany wyżej Kamiński, który zaliczył jedenaście skutecznych ostatnich podań przy golach kolegów, sześć asyst zapisał na swoim koncie, także już wspomniany Nowacki, a pięć Bartosz Narewski.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn miał miejsce w ramach 14 kolejki i zakończył się zwycięstwem Wkry 3:2. Bramki dla ząbkowian strzelili Paweł Barzyc i Daniel Kozik, a dla gospodarzy Kamiński – dwie i Masiak. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „KONKRETNIE I RZECZOWO”, napisałem m.in. „…Siadając do napisania tego tekstu przyjąłem założenie, które starałem się bardzo precyzyjnie zdefiniowane w tytule. Nie będę podejmował próby rozpatrywania obrazu tego meczu na poziomie psychologii sportu, nie zdecyduję się także na poszerzenia relacji o szowinistyczne i bardzo mało obiektywne reakcje miejscowych kibiców, a tym bardziej nie będę udawał, że cokolwiek zrozumiałem z tego, co miałem okazję zaobserwować na boisku w Żurominie. Skupię się wyłącznie na opisie zdarzeń. Na pytanie dlaczego tak postąpię, odpowiem krótko – wszystko co miałem do przekazania na temat sposobu rozgrywania tego typu spotkań przez naszą drużynę już… zdążyłem przekazać. Zainteresowanych odsyłam do relacji z wcześniejszych tegorocznych spotkań...”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 29 kolejki – 8 czerwca:

Pogoń II Siedlce
-
Hutnik Warszawa
sobota, godz. 11:00
Ząbkovia Ząbki
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 17:00
KS Łomianki
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 17:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
Wisła II Płock  
sobota, godz. 17:00
MKS Ciechanów
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 17:00
MKS Przasnysz
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 17:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki  
-
Mazur Gostynin    
sobota, godz. 17:00
Mławianka Mława
-
Kasztelan Sierpc
sobota, godz. 17:00