Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 28 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 28 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 28 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań 28 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Siedem z nich, w tym wyjazdowy mecz Ząbkovii z Mazurem Gostynin odbędzie się w sobotę, ostatnie zaś w którym Korona Ostrołęka gościć będzie Mazovię Mińsk Mazowiecki w niedzielne popołudnie. Początek meczu naszej drużyny na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Gostyninie wyznaczony został na godzinę 11.00.

Po wygranej 2:0 w spotkaniu z Koroną nasza drużyna pozostała na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Ząbkovia zgromadziła dotychczas pięćdziesiąt cztery punkty. notując siedemnaście zwycięstw, trzy remisy oraz sześć porażek. Bilans bramkowy ząbkowian to na dzień dzisiejszy 61:24. Coraz ciekawiej zaczęło się dziać w rywalizacji o prymat w naszej grupie. Pozostający liderem naszej grupy rozgrywkowej Huraganu Wołomin w tej rundzie spotkań przegrał 1:2 w wyjazdowej konfrontacji z Mazovią, a wicelider MKS Przasnysz w meczu rozgrywanym przed własną publicznością uległ 2:3 Hutnikowi Warszawa. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Huragan o dwa punkty wyprzedza drużynę Przasnysza i o sześć Ząbkovię. W najbliższą sobotę mecz na szczycie, w którym lider podejmowała będzie na własnym obiekcie wicelidera. Początek meczu, podobnie jak rywalizacji ząbkowian w Gostyninie o godzinie 11.00.

Nasz sobotni rywal w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadził zaledwie dwadzieścia dwa punkty i już został zdegradowany do Ligi Okręgowej. W dotychczasowych spotkaniach zanotował pięć zwycięstw, siedem remisów i doznał piętnastu porażek, przy bilansie bramkowym 21:43. W trzynastu meczach rozgrywanych w roli gospodarza gostynianie trzykrotnie wygrali, także trzykrotnie remisowali i aż siedmiokrotnie musieli uznać wyższość rywali, notując bilans bramkowy 10:19. Co ciekawe w ostatnich czterech kolejkach lepiej spisywali się w meczach wyjazdowych notując remis 2:2 ze stołecznym Drukarzem i 1:1 z Wkrą Żuromin, by później przed własną publicznością przegrać 0:1 z Kasztelanem Sierpc i przed tygodniem 0:2 z walczącą o uniknięcie spadku Mławianką Mława. Na listę strzelców w drużynie Mazura wpisało się dotychczas jedenastu zawodników. Najlepszymi strzelcami drużyny są Rafał Wilamowski, który zdobył sześć bramek oraz strzelec pięciu goli Bartosz Komorowski. Po dwa trafienia zapisali na swoim koncie Michał Patora oraz Dominik Konwerski. Najlepszymi asystentami drużyny są natomiast Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski, Jakub Kustro oraz Damian Surmak, którzy zaliczyli po dwa skuteczne ostatnie podania przy golach kolegów z zespołu.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami, rozegrany na Dozbud Arenie zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 2:1. Bramki dla naszej drużyny strzelili Daniel Kozik oraz Piotr Augustyniak, natomiast honorowe trafienie dla przyjezdnych było dziełem Bartosza Wiśniewskiego. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „ZWYCIĘSTWO I AWANS”, napisałem m.in. „…Biorąc pod uwagę dotychczasową postawę obu drużyn oraz aktualną tabelę rozgrywek, faworyta tej rywalizacji niezbyt trudno było wskazać. Zdecydowanie wyżej plasowała się nasza drużyna, która na dodatek nie zwykła w tym sezonie tracić punktów przed własną publicznością. Naprzeciwko zaś stanęła ekipa, której wyjazdowe zwycięstwa, zarówno w tym sezonie, jak również w poprzednim, przychodzą dość trudno. Jedno niewątpliwie obie ekipy łączyło – porażki w ostatnich ligowych spotkaniach. Ząbkovia, jak pamiętamy przegrała przed tygodniem wyjazdowe starcie z Koroną Ostrołęka, Mazur zaś musiał uznać Mławianki Mława, z którą przegrał w Gostyninie 0:3. Jedni i drudzy mieli zatem w tym meczu coś do udowodnienia, ale robili to raczej nieśpiesznie.”.

Krzysztof Krajewski


28 KOLEJKA – 1-2 czerwca:

Mazur Gostynin
-
Ząbkovia Ząbki
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 11:00
Hutnik Warszawa
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 11:00
Wisła II Płock 
-
Pogoń II Siedlce  
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
Kasztelan Sierpc
sobota, godz. 11:00
KS Łomianki
-
Ożarowianka Ożarów Maz.
sobota, godz. 17:00
Wkra Żuromin  
-
Mławianka Mława    
sobota, godz. 17:00
Korona Ostrołęka
-
Mazovia Mińsk Mazowiecki
niedziela, godz. 14:00