Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 27 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 27 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 27 kolejką

Zgodnie z terminarzem rozgrywek naszej grupy IV ligi już w najbliższy weekend odbędzie się dwudziesta siódma kolejka ligowa. Rozegranie wszystkich spotkań zaplanowano na sobotę – 25 maja. Ząbkovia w tej rundzie podejmować będzie na Dozbud Arenie zespół Korony Ostrołęka, początek meczu o godzinie 17.00.

Po porażce w wyjazdowym konfrontacji z Huraganem Wołomin nasza drużyna co prawda praktycznie straciła szanse na włączenie się do rywalizacji o pierwsze miejsce w grupie i udział w barażach o awans do III ligi, ale pozostała na trzecim miejscu w tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to pięćdziesiąt jeden punktów, na które złożyło się szesnaście zwycięstw i trzy remisy, przy siedmiu porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 59:24. W rywalizacji o prymat w grupie pozostało tylko dwie drużyny. Liderem nadal  jest Huragan, który ma dwa punkty przewagi nad MKS Przasnysz i dziewięć nad ząbkowianami.

Nasz najbliższy rywal w dotychczas rozegranych meczach zgromadził trzydzieści dwa punkty. notując osiem zwycięstw, osiem remisów i dziesięć porażek. W trzynastu spotkaniach rozgrywanych w charakterze gościa Korona zanotowała cztery zwycięstwa, trzy remisy i sześć porażek. Ich ogólny bilans bramkowy wynosi 32:32, a w spotkaniach wyjazdowych 15:17. W rundzie wiosennej ostrołęczanie także grają „w kratkę”. Rozpoczęli rundę od dwóch zwycięstw, a we wszystkich dziesięciu meczach zanotowali ich tylko trzy, przy także trzech remisach i czterech porażkach. W ostatnich seriach spotkań przegrali 1:2 u siebie z Wkrą Żuromin, zremisowali 2:2 w wyjazdowym starciu z Kasztelanem Sierpc i w ostatniej kolejce przed własną publicznością przegrali 1:3 z Mławianką Mława. Na listę strzelców w drużynie naszych rywali wpisało się w sumie jedenastu zawodników. Zdecydowanie najlepszym snajperem drużyny jest Dominik Dzwonkowski, który zdobył jedenaście bramek. sześć trafień zanotował Piotr Strzeżysz, a po trzy – Karol Górski oraz Maciej Staszczyk. Najlepszym asystentem drużyny jest Arkadiusz Kowalczyk, który zaliczył pięć skutecznych ostatnich podań przy golach kolegów, cztery asysty zapisał na swoim koncie wspomniany wyżej Górski, a po trzy Dzwonkowski, Marcin Kraska, Jakub Laska oraz Wojciech Skorupa.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn miał miejsce w ramach 12 kolejki i zakończył się zwycięstwem Korony 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Górski, Staszczuk oraz Artur Muchin, a honorowe trafienie dla ząbkowian było dziełem Daniela Kozika. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „BRAK SŁÓW!”, napisałem m.in. „…I żeby było jasne. Problemem wcale nie jest porażka w Ostrołęce, bo zarówno przegrana jak i zwycięstwo wpisane są w życie sportowca. Znam takich, którzy twierdzą że potrafi nauczyć zdecydowanie więcej niż łatwa wygrana, pod warunkiem jednak, że zostaną z niej wyciągnięte odpowiednie wnioski. Problemem jest to, że porażka bez chęci odniesienia zwycięstwa jest klęską. Niestety w mojej ocenie w sobotnim meczu takiej właśnie wszyscy doznaliśmy. Zarówno zawodnicy, którzy przyśpieszając grę dopiero po stracie trzeciej bramki pokazali bardzo wyraźnie, że wcześniej mieli… inny plan, jak i kibice naszego klubu, którym trudno wytłumaczyć, a tym bardziej zrozumieć tego rodzaju zaskakującą huśtawkę formy. Niestety nie mam wiedzy jaki był plan taktyczny na pierwsze siedemdziesiąt (sic!) minut sobotniego spotkania i chyba wcale nie chcę wiedzieć...”.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 27 kolejki – 25 maja:

MKS Przasnysz
-
Hutnik Warszawa
sobota, godz. 15:00
MKS Ciechanów
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 15:00
Kasztelan Sierpc
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 16:00
Ząbkovia Ząbki
-
Korona Ostrołęka  
sobota, godz. 17:00
Mławianka Mława
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 17:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 17:00
Pogoń II Siedlce  
-
KS Łomianki   
sobota, godz. 17:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 18:00