Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 25 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 25 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 25 kolejką

Zgodnie z terminarzem rozgrywek naszej grupy IV ligi już w środę odbędzie się dwudziesta piąta kolejka ligowa. Początek sześciu spotkań zaplanowano na godzinę 17.00, dwóch pozostałych, w tym meczu naszej drużyny z Hutnikiem Warszawa na godzinę 17.30.

Po zwycięstwie w wyjazdowym konfrontacji z rezerwami ekstraklasowej Wisły Płock nasza drużyna pozostała na trzecim miejscu w tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to pięćdziesiąt punktów, na które złożyło się szesnaście zwycięstw i dwa remisy, przy sześciu porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 57:21. Sytuacja na szczycie tabeli, jak już wspomniałem, pozostała jednak bez zmian i piąte kolejne ligowe zwycięstwo pozwoliło ząbkowianom tylko na zachowanie trzeciej pozycji w tabeli. Pozostający od dłuższego czasu liderem rozgrywek naszej grupy Huraganu Wołomin w tej rundzie spotkań pokonał  przed własną publicznością 3:0 Kasztelana Sierpc, a wicelider – MKS Przasnysz w meczu wyjazdowym 4:0 zwyciężył w starciu z Ożarowianką. Na sześć kolejek przed końcem ligowej rywalizacji Ząbkovia traci cztery punkty do Huraganu i dwa do przesnyszan.

Nasz najbliższy rywal w dotychczas rozegranych meczach zgromadził trzydzieści sześć punktów. notując dziewięć zwycięstw, dziewięć remisów i sześć porażek. W dwunastu spotkaniach rozgrywanych w charakterze gościa „Hutnicy” zanotowali cztery zwycięstwa, cztery remisy i cztery porażki. Ich ogólny bilans bramkowy wynosi 36:31, a w spotkaniach wyjazdowych 13:14. Rundę wiosenną rozpoczęli od zwycięstwa 4:2 przed własną publicznością z Wisłą II Płock, później doznali wyjazdowej porażki 0:3 z Huraganem i od tej pory notują serię pięciu kolejnych remisów. Kolejno po 2:2 z Koroną Ostrołęka i Mazurem Gostynin oraz po 1:1 z Wkrą Żuromin (dom), Kasztelanem Sierpc (wyjazd) i w ostatniej kolejce przed własną publicznością z Mławianką Mława. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie szesnastu zawodników. Zdecydowanie najlepszym snajperem drużyny jest Damian Pracki, który zdobył trzynaście bramek. Cztery trafienia zanotował Erwin Nowik, trzy – Patryk Turko, a po dwie Paweł Tarnowski, Kamil Waśniowski i Piotr Wielgosz. Najlepszymi asystentami drużyny są Łukasz Szala oraz doskonale znany z występów w ząbkowskiej jedenastce Bartosz Osoliński, którzy zaliczyli po pięć skutecznych ostatnich podań przy golach kolegów, po trzy asysty zapisali na swoim koncie wspomniani wyżej Pracki i Tarnowski.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami miał miejsce w ramach 10 kolejki i zakończył się zwycięstwem Hutnika 1:0. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „NIE PATRZ W DÓŁ!”, napisałem m.in. „…Prawdę mówiąc nie za bardzo wiem w jaki sposób napisać relację z tego meczu. Z jednej strony zadanie wydaje się dość proste. Wystarczyłoby zapewne napisać, że po niezbyt ciekawym spotkaniu gospodarze ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, decydującą bramkę strzelając w końcowych minutach. Niestety nie jest to aż tak proste, i nie w pełni oddaje boiskowe wydarzenia. Kłopoty naszej drużyny zaczęły się na długo przed stratą tej właśnie bramki. Już w dziesiątej minucie sporo kontrowersji wywołała decyzja arbitra tego spotkania, który ukarał żółtą kartką Krystiana Lewandowskiego, za próbę wymuszenia rzutu karnego…. Druga odsłona kłopotów miała miejsce dwadzieścia minut później, gdy Lewandowski został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką....”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 25 kolejki – 15 maja:

Pogoń II Siedlce
-
Drukarz Warszawa
środa, godz. 17:00
MKS Ciechanów
-
Ożarowianka
środa, godz. 17:00
MKS Przasnysz
-
KS Łomianki
środa, godz. 17:00
Mławianka Mława
-
Huragan Wołomin  
środa, godz. 17:00
Kasztelan Sierpc
-
Korona Ostrołęka
środa, godz. 17:00
Wkra Żuromin
-
Mazur Gostynin
środa godz. 17:00
Ząbkovia Ząbki 
-
Hutnik Warszawa   
środa godz. 17:30
Mazovia Mińsk Maz.  
-
Wisła II Płock
środa godz. 17:30