Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 23 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 23 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 23 kolejką

Zgodnie z terminarzem rozgrywek naszej grupy IV ligi w najbliższym tygodniu odbędzie się dwudziesta trzecia kolejka ligowa. Rozegranie spotkań w Żurominie oraz Przasnyszu, w obu przypadkach z udziałem liderów naszej grupy zostało zaplanowane już na środę – 1 maja, zaś sześciu pozostałych, w tym meczu Ząbkovii z drużyną KS Łomianki na sobotę 4 maja. Początek rywalizacji na Dozbud Arenie o godzinie 16.00.

Po zwycięstwie w wyjazdowym starciu z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki nasza drużyna pozostała na trzecim miejscu w tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to czterdzieści cztery punkty, na które złożyło się czternaście zwycięstw i dwa remisy, przy sześciu porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 50:20. Sytuacja na szczycie tabeli pozostała jednak bez zmian i trzecie kolejne ligowe zwycięstwo pozwoliło ząbkowianom tylko… na zachowanie trzeciej pozycji w tabeli. Pozostający od dłuższego czasu liderem rozgrywek naszej grupy Huragan Wołomin w tej rundzie spotkań pokonał  przed własną publicznością 2:0 Mazura Gostynin, a wicelider – MKS Przasnysz w meczu wyjazdowym, bez większych problemów 4:0 zwyciężył w rywalizacji z MKS Ciechanów. Ząbkowianie nadal zatem notują cztery punkty straty do Huraganu i dwa do przasnyszan.

Nasz sobotni rywal w dotychczas rozegranych meczach zgromadził trzydzieści pięć punktów. notując dziesięć zwycięstw, pięć remisów i siedem porażek. W jedenastu spotkaniach rozgrywanych w charakterze gościa Łomianki odnotowały pięć zwycięstw, trzy remisy i trzy porażki. Ich ogólny bilans bramek wynosi 39:28, a w spotkaniach wyjazdowych 18:12. W meczach wiosennych zanotowali dwa zwycięstwa (wyjazdowe 2:1 z Mazurem Gostynin i 6:2 w domowym starciu z Wkrą Żuromin), dwa wyjazdowe remisy (2:2 z Huraganem oraz 0:0 z Kasztelanem Sierpc) i doznali dwóch porażek, co ciekawe obu przed własną publicznością, ulegając 0:1 Koronie Ostrołęka oraz w ostatniej kolejce 1:2 Mławiance Mława. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie czternastu zawodników. Najlepszym snajperem drużyny jest Wojciech Kalinowski, który zdobył sześć bramek. Po pięć trafień zanotowali Karol Szeliga, Michał Kielak oraz rosjanin Danian Pawlas, który w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego zmienił barwy klubowe i od rundy wiosennej jest zawodnikiem świeżo upieczonego beniaminka Ekstraklasy – Rakowa Częstochowa. Najlepszym asystentem drużyny jest wspomniany wyżej Kielak, który zaliczył siedem skutecznych ostatnich podań przy golach kolegów, sześć asyst zapisał na swoim koncie Kalinowski, a po pięć Szeliga oraz Mateusz Kowalski.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami miał miejsce w ramach 8 kolejki i zakończył się remisem 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał były zawodnik naszego zespołu Łukasz Stanisławski, a do wyrównania doprowadził Paweł Barzyc. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „ZADZIWIAJĄCA POWTARZALNOŚĆ”, napisałem m.in. „…Gdybym był tylko ciut bardziej leniwy, albo sprytny (zależy od interpretacji) niż jestem w rzeczywistości bez większej szkody dla kogokolwiek mógłbym próbując zrelacjonować boiskowe wydarzenia zastosować manewr z kompilacją swoich wcześniejszych tekstów, które napisałem po starciach tych drużyn w dwóch ostatnich sezonach. Bezwzględna walka (dosłownie) w środku pola, szereg drobnych i nieco większych złośliwości, niemal ustawiczny trash-talking, nerwowa atmosfera, coś Wam to przypomina? Otóż to. To wszystko już było...”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 23 kolejki – 1 oraz 4 maja:

MKS Przasnysz
-
Pogoń II Siedlce
środa, godz. 13:00
Wkra Żuromin
-
Huragan Wołomin
środa, godz. 15:00
Mazur Gostynin
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 11:00
Kasztelan Sierpc
-
Hutnik Warszawa 
sobota, godz. 16:00
Ząbkovia Ząbki
-
KS Łomianki
sobota, godz. 16:00
MKS Ciechanów
-
Drukarz Warszawa
sobota godz. 17:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Ożarowianka 
sobota godz. 17:00
Mławianka Mława  
-
Wisła II Płock
sobota godz. 17:00