Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 22 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 22 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 22 kolejką

Na najbliższy weekend zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań 22 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Wyjazdowy mecz ząbkowskiej jedenastki z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00.

Po wygranym 3:1 meczu z rezerwami drugoligowej Pogoni Siedlce nasza drużyna utrzymała trzecią pozycję w tabeli. Ząbkovia zgromadziła dotychczas czterdzieści jeden punktów. notując trzynaście zwycięstw, dwa remisy oraz sześć porażek. Bilans bramkowy ząbkowian to na dzień dzisiejszy 44:20. Pozycję lidera mimo wyjazdowego bezbramkowego remisu w starciu z Koroną Ostrołęka utrzymał nasz lokalny rywal Huragan Wołomin. Drugie miejsce zajmuje drużyna MKS Przasnysz, która po trafieniu Kamila Olszewskiego pokonała przed własną publicznością 1:0 stołecznego Drukarza. Ząbkowianie aktualnie notują cztery punkty straty do Huraganu i dwa do przasnyszan.

Nasz najbliższy rywal w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadził trzydzieści dwa punkty i zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. W dwudziestu jeden dotychczas rozegranych spotkaniach zanotował dziesięć zwycięstw, dwa remisy i doznał dziewięciu porażek, przy bilansie bramkowym 27:31. Trzeba jednak brać pod uwagę jeden szalenie istotny czynnik, który zaburza jednolite postrzeganie tegorocznych dokonań drużyny z Ożarowa. Mam na myśli rewelacyjny start rozgrywek, który został przerwany… brakiem wyjazdu na mecz jedenastej kolejki do Siedlec. - Nie było możliwości, aby dogadać się z prezesem. U progu rozgrywek powiedziano nam, że mają odpowiednie środki. Zapewniono nas, aby się nie martwić i robić swoje. Po siedmiu zwycięstwach poinformowano, że jednak wyczerpaliśmy budżet. Ktoś chyba miał problemy z matematyką. Zrzucanie winy na trenera jest słabe, my stoimy za nim murem - mówił w tym czasie wychowanek klubu, Paweł Jabłoński. Pomimo tych turbulencji Ożarowianka przed czteromiesięczną zimową przerwą, ze zdobyczą trzydziesty jeden punktów zajmowała trzecie miejsce w tabeli, a w meczu rozgrywanym awansem, który kończył jesienne IV-ligowe zmagania na Mazowszu, pokonała przed własną publicznością liderujący Huragan Wołomin 2:1. Wiosną sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. W pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach ożarowianie wywalczyli zaledwie jeden punkt, bezbramkowo remisując z Mazurem Gostynin i doznali czterech porażek. Kolejno przegrali 0:4 z Koroną Ostrołęka, 0:1 z Wkrą Żuromin oraz po 0:3 z Kasztelanem Sierpc „u siebie” i przed tygodniem na wyjeździe z Mławianką.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn, rozegrany na Dozbud Arenie zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 1:0. Decydującego o zwycięstwie gola strzelił Przemysław Bella po podaniu Daniela Nawrockiego. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „EMOCJE DO OSTATNICH SEKUND”, napisałem m.in. „…Jedno z wielu tego dnia dośrodkowań Nawrockiego w pole karne zdołał umiejętnie „zgasić” Kozik, a nabiegający Bella płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. Odniosłem wrażenie, że wyraźnie słyszalny był oddech ulgi wśród ząbkowskich kibiców. Jak się jednak okazało mylił się każdy kto sądził, że to był koniec emocji. Podrażnieni goście ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków i bardzo szybko mogli doprowadzić do wyrównania. Już dwie minuty po stracie bramki dynamiczną akcję prawą stroną boiska Łukasz Jarnicki zakończył dokładnym podaniem do stojącego kilka metrów od bramki Pikusa, ale napastnik gości ponownie się nie popisał i strzelił wprost w Mateusza Matrackiego...”

Krzysztof Krajewski


22 KOLEJKA – 27-28 kwietnia

Drukarz Warszawa
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 11:00
Hutnik Warszawa
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 11:00
Pogoń II Siedlce
-
Mazovia Mińsk Mazowiecki  
sobota, godz. 11:00
MKS Ciechanów
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 16:00
KS Łomianki 
-
Mławianka Mława 
sobota godz. 17:00
Ożarowianka
-
Ząbkovia Ząbki
sobota godz. 17:00
Wisła II Płock  
-
Kasztelan Sierpc
sobota godz. 11:00