Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 21 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 21 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 21 kolejką

Zgodnie z terminarzem rozgrywek naszej grupy IV ligi w tygodniu poprzedzającym Święto Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie się dwudziesta pierwsza kolejka spotkań. Rozegranie  sześciu spotkań, w tym także Ząbkovii z rezerwami drugoligowej Pogoni Siedlce zostało zaplanowane na Wielki Piątek, dwóch pozostałych na sobotę. Początek rywalizacji na Dozbud Arenie w Ząbkach o godzinie 20.00.

Po zwycięstwie w wyjazdowym starciu z MKS-em Ciechanów nasza drużyna pozostała na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to trzydzieści osiem punktów, na które złożyło się dwanaście zwycięstw i dwa remisy, przy sześciu porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 44:19. Na szczycie tabeli zostało zachowane status quo. Pozostający od dłuższego czasu liderem rozgrywek naszej grupy Huraganu Wołomin w tej rundzie spotkań pokonał na wyjeździe 2:1 Drukarza Warszawa, a wicelider – MKS Przasnysz przed własną publicznością, bez większych problemów 3:0 zwyciężył w starciu z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Ząbkowianie zatem nadal notują sześć punktów straty do Huraganu i dwa do przasnyszan.

Nasz sobotni rywal w dotychczas rozegranych meczach zgromadził dwadzieścia siedem punktów. notując siedem zwycięstw, sześć remisów i siedem porażek. W dziesięciu spotkaniach rozgrywanych w charakterze gościa rezerwy Pogoni odnotowały trzy zwycięstwa, cztery remisy i trzy porażki. Ogólny bilans bramek siedlczan wynosi 27:24, a w spotkaniach wyjazdowych 12:11. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie czternastu zawodników. Najlepszym snajperem drużyny, który po skróceniu okresu wypożyczenia aktualnie już strzela bramki dla rezerw płockiej Wisły pozostaje Patryk Szczepański, który w rundzie jesiennej zdobył dla siedlczan sześć bramek. Trzy trafienia zanotował Bartosz Kryszczuk, a po dwa razy na listę strzelców wpisywali się Sebastian Bober, Mateusz Bochenek, Tomasz Górski, Michał Wrzesiński oraz Tomasz Zając. Najlepszym asystentem drużyny jest Piotr Marciniec, który zaliczył trzy skuteczne ostatnie podania przy golach kolegów. Po dwie asysty zapisali na swoim koncie Kuba Jóźwiak, Paweł Łydkowski oraz Sebastian Pociecha.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn miał miejsce w ramach 6 kolejki i po trafieniach Daniela Nawrockiego, Dariusza Dadacza, Daniela Kozika oraz Patryka Kozierkiewicza zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 4:0. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „KOLEJNA EFEKTOWNA WYGRANA”, napisałem m.in. „…Szanse siedlczan na ewentualną skuteczną remontadę zmalały praktycznie do zera w 70 minucie meczu. Wtedy Przemysław Rodak nieprzepisowo powstrzymywał w polu karnym Patryka Kozierkiewicza, który mógł skierować piłkę do pustej bramki. Czerwona kartka dla Rodaka i wykorzystany rzut karny przez kapitana ząbkowskiej drużyny, Dariusza Dadacza, były praktycznie końcem jakichkolwiek emocji w tym meczu. Poza oczywiście tymi, które miały miejsce na trybunach. Kibice siedleckiej Pogoni, którzy na widowni byli, o dziwo w zdecydowanej mniejszości głośno manifestowali swoje niezadowolenie ze sposobu sędziowania. Epitetów i złośliwych komentarzy nie było końca, tym bardziej, że przewaga dwóch zawodników w polu pozwoliła naszej drużynie strzelić kolejne dwie bramki...”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 21 kolejki – 19-20 kwietnia:

MKS Przasnysz
-
Drukarz Warszawa
piątek, godz. 16:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
MKS Ciechanów
piątek, godz. 17:00
Mławianka Mława
-
Ożarowianka
piątek, godz. 17:00
Kasztelan Sierpc
-
KS Łomianki 
piątek, godz. 17:00
Mazur Gostynin
-
Hutnik Warszawa
piątek, godz. 17:00
Ząbkovia Ząbki
-
Pogoń II Siedlce
piątek godz. 20:00
Korona Ostrołęka
-
Huragan Wołomin
sobota godz. 11:00
Wkra Żuromin  
-
Wisła II Płock
sobota godz. 13:00