Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 20 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 20 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 20 kolejką

Na najbliższą sobotę zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań 20 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Wyjazdowy mecz naszej drużyny z MKS Ciechanów rozpocznie się na Stadionie MOSiR w Ciechanowie o godzinie 16.00.

Po przegranym meczu z MKS-em Przasnysz nasza drużyna spadła na trzecią pozycję w tabeli. Ząbkovia zgromadziła dotychczas trzydzieści pięć punktów, na które złożyło się jedenaście zwycięstw i dwa remisy, przy sześciu porażkach. Bilans bramkowy ząbkowian to 41:19. Pozycję lidera, po pokonaniu 3:0 przed własną publicznością Hutnika Warszawa utrzymał nasz lokalny rywal Huragan Wołomin a na drugie miejsce w tabeli awansował Przasnysz, który jak już wspomniałem wygrał „mecz na szczycie” w Ząbkach.

Nasz najbliższy rywal w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadził tylko siedemnaście punktów i zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli. W dziewiętnastu dotychczas rozegranych spotkaniach zanotował cztery zwycięstwa, pięć remisów i doznał dziesięciu porażek, przy bilansie bramkowym 17:46. Z dziewięciu spotkań „domowych” ciechanowianie trzy wygrali (po 3:1 z KS Łomianki i Pogonią II Siedlce oraz 3:2 z Mławianką Mława), dwa zremisowali (1:1 z Mazurem Gostynin i 0:0 z Hutnikiem Warszawa) i doznali czterech porażek, co ciekawe w żadnym z nich nie strzelając choćby jednej bramki – 0:5 z Kasztelanem Sierpc, 0:4 z Mazovią Mińsk Mazowiecki, 0:2 z Koroną Ostrołęka oraz 0:1 z Wkrą Żuromin. W spotkaniach wiosennych Ciechanów przegrał 0:4 na wyjeździe z Wkrą, uległ aż 0:5 przed własną publicznością Kasztelanowi Sierpc, ale w ostatniej kolejce zdołał bezbramkowo zremisować w wyjazdowym starciu z Mławianką. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się ośmiu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Emil Żółtek, który zanotował pięć trafień oraz Dominik Matusiak z dorobkiem czterech bramek. Dwa gole strzelił Tomasz Kamiński. Najlepszymi asystentami w ciechanowskiej drużynie są Damian Matusiak z czterema oraz Sebastian Tabaka z trzema decydującymi podaniami przy trafieniach kolegów z drużyny. Po dwie asysty zapisali na swoim koncie Szymon Janakakos, Patryk Tosik oraz Mateusz Zbikowski.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 6:0. Gole strzelali kolejno Piotr Augustyniak, Konrad Cichowski, Przemysława Szulakowski, Daniel Kozik, Przemysław Bella oraz Kewin Przygoda. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „FESTIWAL STRZELECKI”, napisałem m.in. „…Pierwsza połowa spotkania wcale nie wskazywał na możliwość odniesienia tak efektownego zwycięstwa. Po początkowym szturmie ząbkowian, w efekcie którego w czwartej minucie meczu mocny, z trudem obroniony przez bramkarza gości strzał z linii pola karnego oddał Konrad Cichowski, długimi fragmentami na boisku działo się raczej niewiele. Piłka bardzo rzadko opuszczał środkową strefę boiska, a gdy już którejkolwiek z drużyn udało się ją stamtąd wyprowadzić, ta po kilku chwilach wracała w te rejony, jakby przyciągana niewidzialnym magnesem. Nieco urozmaicenia w tej nieco monotonnej rzeczywistości serwowali kibicom niemal wyłącznie zawodnicy naszej drużyny… Po nieco bezbarwnej, ale mimo wszystko zwycięskiej pierwszej połowie, druga, zgodnie z zasadami suspensu rozpoczęła się od „trzęsienia ziemi”, w postaci drugiego gola dla naszej drużyny, a z każdą upływającą minutą napięcie i wymagania kibiców zgromadzonych na trybunach wyłącznie rosły...”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 20 kolejki - 13 kwietnia:

Drukarz Warszawa
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 11:00
Hutnik Warszawa
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 11:00
Wisła II Płock
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 11:00
Pogoń II Siedlce
-
Mławianka Mława  
sobota, godz. 11:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
Kasztelan Sierpc
sobota, godz. 12:00
MKS Przasnysz
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota godz. 13:00
KS Łomianki
-
Wkra Żuromin
sobota godz. 16:00
MKS Ciechanów 
-
Ząbkovia Ząbki z
sobota godz. 16:00