Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 19 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 19 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 19 kolejką

Na najbliższą sobotą zaplanowano rozegranie kompletu spotkań dziewiętnastej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Ząbkowska drużyna w ramach tej rundy spotkań podejmować będzie na Dozbud Arenie zespół MKS Przasnysz. Początek meczu o godzinie 16.00.

Po bezbramkowym remisie w wyjazdowym starciu z Mazovią Mińsk Mazowiecki nasza drużyna utrzymała drugą pozycję w ligowej tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to trzydzieści pięć punktów, na które złożyło się jedenaście zwycięstw i dwa remisy, przy pięciu porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 41:16. Pozycję lidera, po wyjazdowym zwycięstwie 5:4 w meczu z rezerwami płockiej Wisły utrzymał Huragan Wołomin. Na trzecim miejscu w tabeli znajduje się nasz najbliższy rywal MKS Przasnysz, który w ostatni weekend wygrał przed własną publicznością z Mławianką Mława 4:3. Ząbkowianie na dzień dzisiejszy notują trzy punkty straty do Huraganu, a przasnyszan wyprzedzają zaledwie o jeden.
Nasz sobotni rywal w dotychczas rozegranych meczach zgromadził trzydzieści cztery punkty. notując dziesięć zwycięstw, cztery remisy i cztery porażki. W dziewięciu spotkaniach rozgrywanych w charakterze gościa Przasnysz odnotował trzy zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. Ogólny bilans bramek wynosi 43:23, a w spotkaniach wyjazdowych 19:15. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie dwunastu zawodników. Zdecydowanie najlepszym snajperem drużyny, który pozostaje zarazem najskuteczniejszym zawodnikiem naszej grupy rozgrywkowej jest Dominik Lemanek, który strzelił piętnaście bramek. Siedem trafień zanotował Kamil Olszewski, pięć Piotr Piasecki, a po trzy razy na listę strzelców wpisywali się Łukasz Kosiorek oraz Kamil Rutkowski. Najlepszymi asystentami drużyny są wspomniani wyżej Rutkowski, który zaliczył sześć skutecznych ostatnich podań przy golach kolegów, Olszewski z pięcioma asystami oraz Lemanek i Piasecki, którzy mają ich na koncie po cztery.
W rundzie jesiennej mecz tych drużyn miał miejsce w ramach 4 kolejki i po trafieniach Daniel Nawrockiego z rzutu karnego oraz Konrada Cichowskiego zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Olszewski. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „KTOKOLIWEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE!”, napisałem m.in. „…Sytuacja wyglądała niegroźnie, gdyż nasz napastnik ustawiony był tyłem do bramki, ale po staranowaniu przez próbującego za wszelką cenę odzyskać piłkę obrońcę gospodarzy nie miało to już większego znaczenia. Rzut karny podyktowany po tym zdarzeniu pewnie wykorzystał Nawrocki. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później, po podaniu Damiana Świerblewskiego mógł wyprowadzić naszą drużynę na prowadzenie, ale strzelając z kilku metrów do pustej bramki,  trafił… w słupek. Niepokój na trybunach wzrastał z każdą akcją ząbkowian. Apogeum osiągnął w końcówce meczu, gdy po podaniu Szeligi oko w oko z bramkarzem gości stanął Konrad Cichowski i sytuację bezwzględnie wykorzystał...”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 19 kolejki - 6 kwietnia:

Huragan Wołomin
-
Hutnik Warszawa
sobota, godz. 11:00
Mazur Gostynin
-
KS Łomianki
sobota, godz. 11:00
Korona Ostrołęka
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 14:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Drukarz Warszawa 
sobota, godz. 15:00
Wkra Żuromin
-
Ożarowianka
sobota, godz. 15:00
Mławianka Mława
-
MKS Ciechanów
sobota godz. 16:00
Kasztelan Sierpc
-
Pogoń II Siedlce
sobota godz. 16:00
Ząbkovia Ząbki
-
MKS Przasnysz
sobota godz. 16:00