Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 18 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 18 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 18 kolejką

Na najbliższą sobotę zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań 18 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Wyjazdowe mecz Ząbkovii z Mazovią rozpocznie się w samo południ na Stadionie Miejskim w Mińsku Mazowieckim, przy ulicy Budowlanej 2A.

 Po „domowym” zwycięstwie w starciu z Drukarzem Warszawa nasza drużyna umocniła się na pozycji wicelidera tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to trzydzieści cztery punkty, na które złożyło się jedenaście zwycięstw i jeden remis, przy pięciu porażkach, przy bilansie bramkowym 41:16. Pozycję lidera, mimo wywalczenia zaledwie jednego punktu w rozegrwanym w Wołominie meczu z KS Łomianki, utrzymał nasz lokalny rywal Huragan. Na trzecie miejsce w tabeli awansował MKS Przasnysz, który zremisował w wyjazdowym starciu z Kasztelanem Sierpc i wyprzedził Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki, która w ostatniej kolejce przegrała na wyjeździe z Koroną Ostrołęka 0:4. Ząbkovia na dzień dzisiejszy traci jeden punkt do lidera i wyprzedza o trzy MKS Przasnysz oraz Ożarowiankę.

 Nasz najbliższy rywal w dotychczas rozegranych spotkaniach obecnego sezonu zgromadził dwadzieścia osiem punktów i zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. W siedemnastu spotkaniach zanotował osiem zwycięstw, cztery remisy i doznał pięciu porażek, przy bilansie bramkowym 28:22. Co ciekawe więcej punktów mińszczanie zdołali wywalczyć na obcych boiskach niż przed własną publicznością, Z ośmiu meczów „domowych” cztery wygrali (1:0 z KS Łomianki, 2:0 z Mławianką, 3:1 z Hutnikiem Warszawa i 4:1 z Wkrą Żuromin), dwa zremisowali (po 1:1 z Pogonią II Siedlce i Kasztelanem Sierpc) i doznali dwóch porażek – 1:4 z MKS-em Przasnysz oraz 1:2 z Koroną. W pierwszej kolejce rundy wiosennej Mazovia przegrała 0:1 w wyjazdowym starciu z Mławianką Mława. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dziewięciu zawodników. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny wciąż jest Michał Bondara, który zanotował osiem trafień i… jesienią był Mikołaj Tokaj, który od tej rundy gra w ząbkowskiej drużynie z dorobkiem sześciu trafień. Po trzy gole zdobyli Janusz Nojszewski i Bartosz Malesa, a po dwa Jakub Teodorski i Daniel Żurawski. Najlepszymi asystentami w mińskiej drużynie są Mateusz Janusiewicz oraz wspomniani powyżej Teodorski i Żurawski, którzy zaliczyli po cztery decydujące podania przy trafieniach kolegów z drużyny.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 2:0, po trafieniach Daniela Kozika i Konrada Cichowskiego. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „ISKIERKA NADZIEI”, napisałem m.in. „…Tym większa zasługa naszych graczy, że udało im się pozytywnie mnie zaskoczyć. Kilka zmian w wyjściowej jedenastce, których dokonał trener Michał Pulkowski pozwoliło naszej drużynie zagrać… spokojniej. Pamiętacie może, że nawet po przegranych spotkaniach z Mławianką i stołecznym Drukarzem pisałem, że zawodnicy Ząbkovii nie mają większych problemów z „operowaniem piłką”, te pojawiają się dopiero na etapie doprowadzania do sytuacji strzeleckich i ewentualnego ich wykorzystania. Wczoraj wyglądało to zdecydowanie lepiej. Najlepszym dowodem na poparcie tej tezy jest fakt strzelenia dwóch goli…”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 18 kolejki:

Drukarz Warszawa
-
Hutnik Warszawa
sobota, godz. 10:00
Wisła II Płock
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 11:00
Pogoń II Siedlce
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 11:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Ząbkovia Ząbki
sobota, godz. 12:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 12:00
MKS Ciechanów
-
Kasztelan Sierpc
sobota godz. 14:00
MKS Przasnysz
-
Mławianka Mława
sobota godz. 15:00
KS Łomianki 
-
Korona Ostrołęka
sobota godz. 16:00