Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed startem rundy wiosennej
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed startem rundy wiosennej

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed startem rundy wiosennej

Po zimowej przerwie wznawiają rozgrywki obie grupy IV ligi okręgu mazowieckiego. Wszystkie spotkania 17 kolejki odbędą się w sobotę 23 marca. Ząbkovia rozegra swój mecz na Dozbud Arenie w Ząbkach o godzinie 16.00, a przeciwnikiem będzie Drukarz Warszawa.

Po rundzie jesiennej ząbkowianie zajmują drugą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem trzydziestu jeden punktów. W dotychczas rozegranych spotkaniach Ząbkovia dziesięć razy wygrała, zanotowała jeden remis i doznała pięciu porażek. Stosunek bramek 37:16. Do liderującgo Huraganu Wołomin nasza drużyna traci trzy punkty, natomiast bezpośrednio wyprzedza w tabeli Ożarowiankę Ożerów Mazowiecki oraz MKS Przasnysz, które zgromadziły odpowiednio trzydzieści jeden oraz trzydzieści punktów. Najskuteczniejszymi strzelcami naszej drużyny w rundzie jesiennej byli Daniel Kozik z ośmioma trafieniami oraz Konrad Cichowski, który zdobył siedem goli. Po trzy trafienia zanotowali Daniel Nawrocki oraz Przemysław Bella, natomiast po dwa Paweł Barzyc, Dariusz Dadacz, Piotr Augustyniak oraz Kewin Przygoda. Wśród asystentów zdecydowanie prym wiódł Damian Świerblewski, który zanotował aż jedenaście ostatnich skutecznych podań, trzy zapisał na swoim koncie Cichowski, a po dwa sześciu kolejnych zawodników naszej drużyny.

Nasz sobotni rywal w meczach rundy jesiennej zgromadził dwadzieścia jeden punktów i zajął dziesiąte miejsce w tabeli. W dotychczas rozegranych meczach warszawianie zanotowali sześć zwycięstw, trzy remisy i siedem porażek. W ośmiu spotkaniach rozgrywanych w charakterze gościa Drukarz zanotował trzy zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Stosunek bramek przed startem rundy wiosennej wynosi 26:34, a w spotkaniach rozgrywanych w na obcych obiektach 11:18. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie dwunastu zawodników. Najskuteczniejszymi snajperami drużyny byli: Michał Knajdrowski oraz Mateusz Mierzwa, którzy czterokrotnie pokonywali bramkarzy rywali oraz nigeryjczyk Achmed Toriola Ayodeji i Kamil Marczak, którym ta sztuka udała się po trzy razy. Najlepszymi asystentami drużyny pozostają Bartosz Przyborek, który zaliczył cztery skuteczne ostatnie podania przy golach kolegów oraz Jan Karczewski, Sebastian Groszek oraz Przemysław Boreczek, którzy zanotowali ich po dwa.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami miał miejsce w ramach 2 kolejki i zakończył wygraną gospodarzy 2:0, po dwóch trafieniach Knajdrowskiego, który co ciekawe wszedł na boisko dopiero po godzinie gry. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „GRA BŁĘDÓW”, napisałem m.in. „…Podopieczni nowego trenera warszawskiej jedenastki Jacka Kiełczykowskiego zagrali można powiedzieć niemal perfekcyjny mecz. Grając twardo i konsekwentnie w obronie, potrafili wykorzystać dwie z trzech nadarzających się okazji do strzelenia gola i ostatecznie pokonali Ząbkovię pewnie i w pełni zasłużenie. Pytanie o to, kiedy nasza drużyna będzie w stanie zagrać takie spotkanie i wywalczyć pierwsze punkty na IV-ligowym froncie pozostaje na chwilę obecną otwarte.”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 17 kolejki:

Mazur Gostynin  
-
Pogoń II Siedlce 
23 marca, godz. 13:00
Huragan Wołomin
-
KS Łomianki
23 marca, godz. 13:00

Hutnik Warszawa
-
Wisła II Płock
23 marca, godz. 13:00
Wkra Żuromin
-
MKS Ciechanów
23 marca, godz. 14:00
Kasztelan Sierpc
-
MKS Przasnysz
23 marca, godz. 15:00
Korona Ostrołęka
-
Ożarowianka Ożarów Maz.
23 marca godz. 16:00
Mławianka Mława
-
Mazovia Mińsk Mazowiecki
23 marca godz. 16:00
Ząbkovia Ząbki
-
Drukarz Warszawa
23 marca godz. 16:00