Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
WIOSNA TUŻ, TUŻ…
WIOSNA TUŻ, TUŻ…

WIOSNA TUŻ, TUŻ…

Rzut oka w kalendarz nie pozostawia żadnych złudzeń, zima się kończy, a co za tym idzie już w przyszłym tygodniu nastąpi start rundy rewanżowej IV-ligowych zmagań. Ponad czteromiesięczna przerwa w rozgrywkach dobiega powoli końca, spróbuję zatem podsumować okres przygotowawczy ząbkowskiej jedenastki oraz przyjrzeć się nieco bliżej „nowym twarzom” w naszej drużyny.

Zawodnicy Ząbkovii przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli na początku stycznia. Pierwszym sparingiem był test mecz z grającym w III lidze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, który nasza drużyna przegrała 3:4. Pierwsze tegoroczne trafienia zaliczyli w nich Wojciech Kokoszewski, Damian Świerblewki oraz Paweł Barzyc. W kolejnym meczu testowym, grając „pod balonem” przy ulicy Łazienkowskiej, po dwóch golach Daniela Kozika i trafieniu Barzyca zremisowali z grającą w Centralnej Lidze Juniorów młodzieżową drużyną Legii Warszawa 3:3. Tydzień później rywalem Ząbkovii był grający w III lidze Ursus Warszawa, z którym ząbkowianie przegrali 1:5, remisując do przerwy 1:1 po bramce Dariusza Dadacza. Po kolejnych siedmiu dniach, ponownie grając „pod balonem” przy ulicy Łazienkowskiej ząbkowianie przegrali z występującymi w III lidze rezerwami mistrzów Polski 1:3, a jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Kewin Przygoda. W następnych tygodniach, kontynuując przygotowania na własnym obiekcie nasi zawodnicy sparingi rozgrywali wyłącznie na sztucznym boisku naszego stadionu. Ząbkowianie pokonali w nich Unię Warszawa 4:2 (bramki Marcel Stec – 2, Dadacz i Dawid Makuch) oraz KS Raszyn 3:1 (bramki Przemysław Bella 2 oraz Makuch) i przegrali z Victorią Sulejówek 0:3. W sobotę 23 lutego rozegrane zostały aż dwa sparingi. W pierwszym po bramkach Makucha i Patryka Szeligi ząbkowianie pokonali występującego w grupie południowej IV ligi Mazura Karczew 2:1, a w drugim w takim samym stosunku ulegli III-ligowej Legionovii. Bramkę strzelił Cezary Nowiński. W ostatni weekend rywalem naszej drużyny był drugi zespół Znicza Pruszków, który ostatecznie wygrał tę potyczkę 3:2. Bramki dla naszej drużyny strzelili Krystian Lewandowski i Stec.

Zmieniając temat spróbuje teraz przejrzeć się nieco bliżej nowym zawodnikom, którzy reprezentować będą barwy naszego klubu od tej rundy. Najbardziej rozpoznawalnym spośród nich może się okazać wychowanek AON Rembertów Mikołaj Tokaj, którego jesienią 2017 mieliśmy okazję zobaczyć na stadionie w Ząbkach, gdy w barwach Huraganu Wołomin zanotował wraz z kolegami z drużyny porażkę 0:3. Później przez dwie rundy był zawodnikiem Mazovii Mińsk Mazowiecki, skąd przyszedł do Ząbek. Drugim z nowych graczy naszej drużyny jest wychowanek Jezioraka Iława, ostatnio występujący w drużynie GKS-u Wilkielec - Cezary Nowiński, a kolejnym podopieczny Akademii Piłkarskiej warszawskiej Legii – Marcel Stec, który po zakończeniu wieku juniora krótko grał w Stali Mielec, później Stali Rzeszów i Krapatach Krosno, a do Ząbek trafił z drużyny Wólczanki Wólka Pełkińska. Ostatnim z nowych nabytków naszej drużyny jest wychowanek warszawskiej Agrykoli, grający później w Piaście Piastów, a ostatnio w Victorii Sulejówek – Dawid Makuch.

Oprócz tych czerech zawodników do składu pierwszej drużyny zostało dołączonych kilku najbardziej uzdolnionych juniorów, będących wychowankami naszego klubu. Nie będę wspominał o Wiktorze Cioku i Wojciechu Pilichowskim, którzy zdążyli już zanotować występy w pierwszej drużynie. Oprócz nich w szerokim składzie drużyny i w spotkaniach kontrolnych na boisku pojawiali się Kacper Bystros, Krystian Zabrzeski oraz Kacper Grabowicz.

Krzysztof Krajewski