Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed pierwszą kolejką rundy wiosennej
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed pierwszą kolejką rundy wiosennej

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed pierwszą kolejką rundy wiosennej

Na najbliższy weekend zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań pierwszej kolejki rundy wiosennej IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o jej rozegraniu awansem, ze względu na panujące korzystne warunki atmosferyczne. Siedem spotkań 16 kolejki, w tym mecz pomiędzy Ząbkovią i Mławianką Mława, zostanie rozegranych w sobotę, potyczka Pogoni II Siedlce z Koroną Ostrołęka w niedzielne przedpołudnie. Rywalizacja ząbkowskiej drużyny na Dozbud Arenie w Ząbkach rozpocznie się o godzinie 13.00.

Po kolejnym, siódmym już w tym sezonie zwycięstwie przed własną publicznością, tym razem w starciu z Kasztelanem Sierpc nasza drużyna utrzymała pozycję wicelidera ligowej tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to dwadzieścia osiem punktów, na które złożyło się dziewięć zwycięstw i jeden remis, przy pięciu porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 33:14. Pozycję lidera, po wyjazdowym zwycięstwie 3:2 w starciu z rezerwami siedleckiej Pogoni utrzymał nasz lokalny rywal Huragan Wołomin. Na trzecim miejscu w tabeli znajduje się niezmiennie Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, która w ostatni weekend wygrała na własnym obiekcie z Hutnikiem Warszawa 1:0. Ząbkovia na dzień dzisiejszy traci sześć punktów do lidera i przy równej liczbie punktów lepszym bilansem bezpośrednich spotkań wyprzedza Ożarowiankę.

Nasz najbliższy rywal, drużyna Mławianki Mława po rundzie jesiennej zajmuje przedostatnie – piętnaste miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów. W dotychczasowych piętnastu seriach gier zanotowali trzy zwycięstwa, jeden remis i ponieśli aż jedenaście porażek. Stosunek bramek 11:26. Z siedmiu meczów rozgrywanych poza własnym obiektem zdołali jeden wygrać, pokonując 3:0 Mazura w Gostyninie, w pozostałych musieli uznać wyższość rywali. Przegrali kolejno z Mazovią Mińsk Mazowiecki 0:2, MKS-em Ciechanów 2:3, Ożarowianką 0:1, Wisłą II Płock 1:4, Huraganem Wołomin 0:2 oraz Kasztelanem Sierpc 1:2. W ostatnich trzech seriach spotkań zawodnicy z Mławy nie zdołali wywalczyli choćby jednego punktu, przegrywając kolejno 0:1 „w domu” z Wkrą Żuromin, 1:2 na wyjeździe z Kasztelanem oraz w ostatni weekend przed własną publicznością z Drukarzem Warszawa 1:2. Dotychczasowym, raczej mizernym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się siedmiu zawodników. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Artur Gawęda, który zanotował trzy trafienia. Po dwie strzelone bramki mają na swoim koncie Maciej Rogalski oraz Łukasz Wodzyński, a po jednej czterech innych graczy Mławianki. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżnia się Krystian Gosik z dorobkiem dwóch asyst.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wygraną Mławianki 2:1, po dwóch trafieniach Artura Gawędy dla gospodarzy oraz skutecznym strzale z rzutu karnego Konrada Cichowskiego w końcówkowych minutach meczu dla naszego zespołu. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „NIC SIĘ NIE STAŁO!?”, napisałem m.in. „…Nawet nie próbuję w jakikolwiek sposób odnosić się do żadnego z fragmentów zacytowanych w tej relacji tekstów, a rozstrzygnięcie dylematu, czy cokolwiek stało się w Mławie, czy też nie pozostawiam osobom bliżej związanym z naszą drużyną.”

Krzysztof Krajewski


16 KOLEJKA - 17-18 listopada

Drukarz Warszawa  
-
Wisła II Płock  
sobota, godz. 11:00
Mecz rozegrany zostanie
w Ząbkach
Ożarowianka
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 11:00

MKS Ciechanów
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 11:00
Ząbkovia Ząbki
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 13:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Kasztelan Sierpc
sobota, godz. 13:00
Wkra Żuromin
-
MKS Przasnysz
sobota godz. 13:00
KS Łomianki
-
Hutnik Warszawa
sobota, godz. 13:00
Pogoń II Siedlce
-
Korona Ostrołęka
niedziela godz. 19:00