Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed ostatnią kolejką rundy jesiennej
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed ostatnią kolejką rundy jesiennej

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed ostatnią kolejką rundy jesiennej

Na najbliższy weekend zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań ostatniej kolejki rundy jesiennej IV ligi mazowieckiej, grupy północnej… ale wcale nie ostatniej tej jesieni. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął bowiem decyzję „o rozegraniu awansem pierwszej rundy wiosennej jeszcze w listopadzie br. w dniach 17/18 bm.”. Siedem spotkań 15 kolejki, w tym mecz Ząbkovii z Kasztelanem Sierpc, zostanie rozegranych w sobotę, ostatni pomiędzy Pogonią II Siedlce i Huraganem Wołomin w niedzielne przedpołudnie. Rywalizacja ząbkowskiej drużyny na Dozbud Arenie w Ząbkach rozpocznie się o godzinie 13.00.

Po kolejnej wyjazdowej porażce, tym razem w starciu z Wkrą Żuromin nasza drużyna utrzymała pozycję wicelidera ligowej tabeli. Dorobek Ząbkovii na dzień dzisiejszy to dwadzieścia pięć punktów, na które złożyło się osiem zwycięstw i jeden remis, przy pięciu porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 29:14. Pozycję lidera, po pokonaniu przed własną publicznością 5:2 MKS-u Ciechanów, utrzymał nasz lokalny rywal Huragan Wołomin. Na trzecim miejscu w tabeli znajduje się Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, która w ostatni weekend zremisowała 0:0 w Płocku z rezerwami ekstraklasowej Wisły. Ząbkovia na dzień dzisiejszy traci sześć punktów do lidera i przy równej liczbie punktów lepszym bilansem bezpośrednich spotkań wyprzedza Ożarowiankę.

Nasz najbliższy rywal, drużyna Kasztelana Sierpc jest ostatnim z trzech tegorocznych beniaminków, z którym przyjdzie rywalizować naszej drużynie. Sierpczanie awansowali na ten poziom rozgrywek dość pewnie wygrywając grupę płocką ligi okręgowej, W dwudziestu sześciu spotkaniach wywalczyli sześćdziesiąt osiem punktów, wygrywając dwadzieścia dwa mecze, dwa remisując i doznając zaledwie dwóch porażek. Na finiszu rozgrywek wyprzedzili o dziewięć punktów Unię Iłów i o jedenaście trzecią w tabeli drużynę Świtu Starożreby.

Zderzenie z czwartoligową rzeczywistością okazało się jednak dla sierpczan bardzo trudne. Po rozegraniu czternastu kolejek zajmują ostatnie, szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie ośmiu punktów. W dotychczasowych meczach zanotowali tylko dwa zwycięstwa, dwa remisy i ponieśli aż dziesięć porażek. Stosunek bramek 14:31. Z sześciu meczów rozgrywanych poza własnym obiektem dwa zdołali zremisować, pozostałe cztery przegrywając. Podopieczni Artura Wyczałkowskiego zremisowali 0:0 z Pogonią II Siedlce oraz 1:1 z Koroną Ostrołękę. Musieli natomiast uznać wyższość drużyn MKS Przesnysz 0:4, KS Łomianki 1:3, Hutnika Warszawa 1:3 oraz Wkry Żuromin 2:3. W ostatnich trzech seriach spotkań zawodnicy z Sierpca wywalczyli trzy punkty, przegrywając kolejno po 2:3 „w domu” z Wkrą i na wyjeździe z Drukarzem Warszawa oraz wygrywając w ostatni weekend przed własną publicznością z Mławianką Mława 2:1.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się ośmiu zawodników. Zdecydowanie najskuteczniejszym snajperem drużyny jest Daniel Mitura, który zanotował sześć trafień. Dwie strzelone bramki ma na swoim koncie Adrian Żuchniewicz, a po jednej sześciu kolejnych graczy Kasztalana. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się wspomniany wyżej Żuchniewicz oraz Daniel Klepczyński, Sebastian Krajewski i Bartłomiej Śmiglewicz, każdy z dorobkiem dwóch asyst.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 15 kolejki 3-4 listopada:

Ząbkovia Ząbki  
-
Kasztelan Sierpc  
sobota, godz. 13:00
Mławianka Mława
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 13:00

Mazovia Mińsk Mazowiecki
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 13:00
MKS Przasnysz
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 13:00
MKS Ciechanów
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 13:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
Hutnik Warszawa
sobota godz. 13:00
KS Łomianki
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 13:00
Pogoń II Siedlce
-
Huragan Wołomin
niedziela godz. 11:00