Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką

Na najbliższy weekend zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań 14 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Sześć z nich, w tym także wyjazdowy mecz Ząbkovii z Wkrą Żuromin, zostanie rozegranych w sobotę, dwa ostatnie w niedzielne przedpołudnie. Rywalizacja ząbkowskiej drużyny na Stadionie Miejskim w Żurominie rozpocznie się o godzinie 13.00.


Po „domowym” zwycięstwie w starciu z Mazurem Gostynin nasza drużyna awansowała na pozycję wicelidera ligowej tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to dwadzieścia pięć punktów, na które złożyło się osiem zwycięstw i jeden remis, przy czterech porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 27:11. Pozycję lidera, mimo porażki 0:2 w wyjazdowym meczu z MKS-em Przasnysz, utrzymał nasz lokalny rywal Huragan Wołomin. Na trzecie miejsce w tabeli spadła Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, która w ostatniej kolejce przegrała przed własną publicznością 0:2 z jedenastką KS Łomianki. Ząbkovia na dzień dzisiejszy traci trzy punkty do lidera i wyprzedza o jeden punkt Ożarowiankę.

Nasz najbliższy rywal, drużyna Wkry Żuromin jest jednym z trzech tegorocznych beniaminków IV-ligowych zmagań. Awansowała na ten poziom rozgrywek bardzo pewnie, bezdyskusyjnie wygrywając grupę ciechanowsko-ostrołęcką ligi okręgowej, W trzydziestu spotkaniach wywalczyli osiemdziesiąt trzy punkty, wygrywając dwadzieścia siedem razy. Na finiszu rozgrywek wyprzedzili aż o jedenaście punktów Nadnarwiankę Pułtusk i o kolejnych dziesięć trzeciego w tabeli Żbika Nasielsk. Poza zdobyczą punktową wrażenie musi także robić ilość strzelonych przez drużynę z Żuromina bramek – 144, co daje bez mała pięć strzelonych goli na każdy rozegrany mecz.

Początek sezonu na IV-ligowym froncie dla drużyny z Żuromina aż tak udany już jednak nie jest. Po rozegraniu trzynastu kolejek zajmują jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów. Zanotowali dotychczas pięć zwycięstw oraz osiem porażek, przy stosunku bramek 16:26. Z sześciu meczów rozgrywanych przed własną publicznością trzy wygrali i trzy przegrali. Podopieczni Maciej Grzybowskiego zdołali pokonać 2:1 KS Łomianki, 1:0 Koronę Ostrołękę oraz 3:2 Kasztalana Sierpc. Musieli natomiast uznać wyższość rezerw drugoligowej Pogoni Siedlce, przegrywając 0:3 oraz Hutnika Warszawa (1:2) i stołecznego Drukarza (2:3). W ostatnich trzech seriach spotkań zawodnicy z Żuromina wywalczyli sześć punktów, przegrywając przed własną publicznością z Drukarzem i pokonując Kasztelanem oraz wygrywając w ostatni weekend wyjazdowe spotkanie z Mławianką Mława 1:0.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się siedmiu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Szymon Masiak oraz Bartłomiej Żelazny, którzy zanotowali po trzy trafienia. Po dwie strzelone bramki mają na swoim koncie ukraiński pomocnik Jurij Hruszyckyi oraz Tomasz Kamiński, Bartosz Narewski, Bartłomiej Nowacki i Dominik Stopczyński. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów zdecydowanie wyróżniają się wspomniani wyżej Nowacki z dorobkiem pięciu  asyst oraz Kamiński, który ma ich na koncie cztery.

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 14 kolejki:

Hutnik Warszawa  
-
Pogoń II Siedlce  
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 11:00

Mazur Gostynin
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 11:00
Wkra Żuromin
-
Ząbkovia Ząbki
sobota, godz. 13:00
Drukarz Warszawa
-
KS Łomianki
sobota, godz. 13:30
Korona Ostrołęka
-
MKS Przasnysz
sobota godz. 13:30
Wisła II Płock
-
Ożarowianka
niedziela godz. 11:00
Kasztelan Sierpc
-
Mławianka Mława
niedziela godz. 11:00