Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu:  PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką
Zapowiedź meczu:  PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań trzynastej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Nasza drużyna w ramach tej rundy spotkań podejmować będzie na Dozbud Arenie w Ząbkach Mazura Gostynin. Mecz rozpocznie w najbliższą sobotę o godzinie 13.00.

Po wyjazdowej porażce w spotkaniu z Koroną Ostrołęka nasza drużyna utrzymała trzecią pozycję w ligowej tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to dwadzieścia dwa punkty, na które złożyło się siedem zwycięstw i jeden remis, przy czterech porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 25:10. Pozycję lidera, po zakończonym remisem 2:2 meczu przed własną publicznością z Mazovia Mińsk Mazowiecki utrzymał nasz lokalny rywal Huragan Wołomin. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, która w ostatniej kolejce, wystawiając do gry drużynę złożoną w większości z zawodników rezerw, grających na co dzień w B-klasie przegrała 0:4 z Drukarzem Warszawa. Ząbkovia na dzień dzisiejszy ma sześć punktów straty do Huraganu i dwa do Ożarowianki, a za jej plecami z jednopunktową stratą plasują się Mazovia oraz rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock.

Jedenastka z Gostynina w dwunastu dotychczas rozegranych spotkaniach wywalczyła czternaście punktów. Zanotowała cztery zwycięstwa, dwa remisy i sześć porażek. Stosunek bramek 10:17. W pięciu meczach wyjazdowych gostynianie grając bezkompromisowo, odnieśli dwa zwycięstwa i doznali trzech porażek. Pokonali 2:1 Hutnika Warszawa oraz 2:0 Kasztelana Sierpc, a przegrali kolejno 0:2 z rezerwami Pogoni Siedlce, 1:3 z KS Łomianki oraz 0:1 z Koroną Ostrołęka. W ostatnich trzech seriach spotkań wywalczyli sześć punktów pokonując przed własną publicznością 1:0 Wkrę Żuromin, wygrywając na wyjeździe

z Kasztelanem i przegrywając w ostatni weekend na swoim obiekcie z Mławianką Mława 0:3.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się pięciu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Rafał Wilamowski, który zanotował cztery trafienia oraz Bartosz Komorowski, który ma ich na koncie trzy. Po jednej bramce strzelili Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski oraz Damian Surmak. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżnia się Jakub Kustra z dorobkiem dwóch asyst. Pięciu innych zawodników zaliczyło po jednym ostatnim skutecznym podaniu.

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Mazura 3:2. Bramki dla ząbkowian strzelali Patryk Szeliga i Marcin Stańczyk, natomiast dla miejscowych Bartłomiej Dębicki, Damian Surmak oraz Gracjan Sobczak. Wiosenny rewanż zakończył się zdecydowanym zwycięstwem naszej drużyny 6:1. Bramki strzelili kolejno Daniel Nawrocki, Przemysław Bella, Konrad Cichowski, Marcin Stańczyk, Przemysław Więczek oraz Daniel Kozik, natomiast honorowe trafienie dla przyjezdnych zapisał na swoim koncie Jakub Kustra.

W relacji z wiosennego meczu rozegranego na Dozbud Arenie w Ząbkach, którą zatytułowałem „BRAMKOWY ZAWRÓT GŁOWY” napisałem m.in. „Mecz rozegrany w ramach 23 kolejki IV ligi grupy północnej, w którym rywalem naszej drużyny był Mazur Gostynin, zakończył się w pełni zasłużonym, okazałym zwycięstwem naszej drużyny…”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 13 kolejki:

Kasztelan Sierpc  
-
Drukarz Warszawa  
sobota, godz. 11:00
Ząbkovia Ząbki
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 13:00

Mławianka Mława
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 13:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 13:00
MKS Ciechanów
-
Hutnik Warszawa
sobota, godz. 13:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
KS Łomianki
sobota godz. 13:00
MKS Przasnysz
-
Huragan Wołomin
sobota godz. 13:30
Pogoń II Siedlce
-
Wisła II Płock
niedziela godz. 11:00