Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką

Zapewne z powodu niedzielnego terminu odbywających się w naszym kraju wyborów samorządowych, rozegranie wszystkich spotkań dwunastej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej zostało zaplanowane na sobotę - 20 października. Ząbkovia w tej serii spotkań zagra na wyjeździe z zeszłorocznym beniaminkiem - Koroną Ostrołęka, która była także rewelacją poprzedniego sezonu.

Ostrołęczanie niemal do ostatniej kolejki walczyli o prymat w naszej grupie i możliwość udziału w barażowym dwumeczu o awans do III ligi, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w tabeli. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.00.

Po efektownym i w pełni zasłużonym zwycięstwie przed własną publicznością w derbowej rywalizacji z liderem naszej grupy Huraganem Wołomin nasza drużyna umocniła się na trzecim miejscu w tabeli. Aktualny dorobek ząbkowian to dwadzieścia dwa punkty, na które złożyło się siedem zwycięstw i jeden remis, przy trzech porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to 24:7. Liderem rozgrywek, mimo weekendowej porażki pozostał nasz lokalny rywal z Wołomina, z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów, gdyż Ożarowianka, która jako jedyna mogła zagrozić ich pozycji… nie dojechała na mecz do Siedlec i została ukarana walkowerem. Została zatem zachowana trzypunktowa przewaga Huraganu i pytanie, czy w najbliższą sobotę wicelider dotrze do Warszawy na mecz z Drukarzem?

Nasz najbliższy rywal w jedenastu dotychczas rozegranych spotkaniach obecnego sezonu zgromadził zaledwie dziewięć punktów i zajmuje czternaste miejsce w tabeli. Do tej pory zanotował dwa zwycięstwa, trzy remisy i doznał sześciu porażek, bilans bramkowy 9:14. Należy zwrócić uwagę, że ostrołęczanie wszystkie punkty wywalczyli przed własną publicznością, Z sześciu meczów „domowych” dwa wygrali (po 1:0 z Drukarzem Warszawa oraz Mazurem Gostynin), trzy zremisowali (po 1:1 z Pogonią II Siedlce i Kasztelanem Sierpc oraz 2:2 z Hutnikiem Warszawa), doznając tylko jednej porażki – 1:2 z KS Łomianki. W ostatnich trzech seriach spotkań „ugrali” zaledwie jeden punkt, za  remis z Kasztelanem, Wcześniej przegrali 0:1 wyjazdową rywalizację z Wkrą Żuromin, a w ostatni weekend ulegli także 0:1 w Mławie tamtejszej Mławiance. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny z Ostrołęki podzieliło się sześciu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Dominik Dzwonkowski, który zanotował trzy oraz Paweł Dzbeński z dorobkiem dwóch trafień. Po dwie asysty przy golach kolegów zaliczyli wspomniany wyżej Dzwonkowski oraz Karol Górski, Arkadiusz Kowalczyk i Jakub Laska

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Bramki dla Korony strzelili Kacper Kardaś oraz Kamil Jastrzębski. Wiosenny rewanż, który został rozegrany w ramach 27 kolejki spotkań zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla naszej drużyny strzelił w doliczonym czasie gry Przemysław Więczek, natomiast dla gości Maciej Malinowski około kwadransa wcześniej. W relacji z jesiennego meczu rozegranego w Ostrołęce, którą zatytułowałem „KURPIOWSKIE KLIMATY”, napisałem m.in. „…Nisko zawieszone ołowianoszare chmury oraz niemal nieustannie padający deszcz stanowiły scenerię w której przyszło naszej drużyny rozgrywać kolejny mecz ligowy. Patrząc na okalającą murawę stadionu Miejskiego w Ostrołęce bieżnię, na której stały dosłownie kałuże wody należało się domyślać, że deszcz padał od dłuższego czasu, a co za tym idzie także murawa jest nasiąknięta wodą i będzie trudna do grania. Tak też rzeczywiście było…”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 12 kolejki:

Wisła II Płock  
-
MKS Ciechanów  
sobota, godz. 11:00
Hutnik Warszawa
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 11:00

Huragan Wołomin
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 11:00
Mazur Gostynin
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
Ożarowianka
sobota, godz. 13:00
Korona Ostrołęka
-
Ząbkovia Ząbki
sobota godz. 15:00
KS Łomianki
-
Pogoń II Siedlce
sobota godz. 15:00
Wkra Żuromin
-
Kasztelan Sierpc
sobota godz. 15:00