Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed derbami powiatu
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed derbami powiatu

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed derbami powiatu

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań jedenastej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Nasza drużyna w ramach tej rundy spotkań podejmować będzie na Dozbud Arenie w Ząbkach lokalnego rywala, który jest zarazem aktualnym liderem rozgrywek - Huragan Wołomin. Mecz zostanie rozegrany w najbliższy piątek o godzinie 19.00.

Po wyjazdowej porażce w rywalizacji z Hutnikiem Warszawa nasza drużyna utrzymała trzecią pozycję w ligowej tabeli. Aktualny dorobek Ząbkovii to dziewiętnaście punktów, na które złożyło się sześć zwycięstw i jeden remis przy trzech porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 21:7. Pozycję lidera, po zwycięstwie 2:0 przed własną publicznością z Mławianką Mława utrzymał nasz najbliższy przeciwnik Huragan Wołomin. Drugie miejsce w tabeli, ze stratą trzech punków do wołominian zajmuje drużyna Ożarowianki, która w ostatniej serii spotkań pokonała na swoim obiekcie MKS Ciechanów 2:0. Te dwie drużyny mają już kilkupunktowa przewagę nad resztą stawki, na której czele podąża Ząbkovia. Za jej plecami z takim samym dorobkiem punktowym znajdują się MKS Przasnysz oraz rezerwy Wisły Płocki, a dwa punkty straty notują Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz KS Łomianki.

Jedenastka z Wołomina w dziesięciu dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadziła dwadzieścia siedem punktów. Zanotowała dziewięć zwycięstw i jedną porażkę, której doznała w… pierwszej kolejce, w starciu z Ożarowianką Ożarów Mazowieckie. Stosunek bramek 27:8. W zaledwie czterech meczach wyjazdowych wołominianie zanotowali komplet zwycięstw, pokonując kolejno KS Łomianki 2:0, Hutnika Warszawa 3:1, Mazura Gostynin 2:0 oraz Kasztelana Sierpc 2:1. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dziesięciu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Kamil Żmuda oraz Marcin Figiel, którzy zanotowali po pięć trafień. Po trzy bramki strzelili Mariusz Marczak oraz wychowanek naszego klubu Rafał Wielądek, a po dwa Przemysław Górski, Adam Matejak Dominik Ołdak, Patryk Pięcek oraz Grzegorz Trzonkowski. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się także wspomniani już Żmuda z dorobkiem sześciu asyst oraz Marczak, który zanotował ich cztery.

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się przekonującym zwycięstwem naszej drużyny 3:0. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej do siatki gości trafiali kolejno Piotr Augustyniak, Patryk Szeliga oraz Andrij Rohozin.

Wiosenny rewanż, który został rozegrany w ramach 24 kolejki spotkań zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla naszej drużyny strzelił tuż przed przerwą Daniel Nawrocki, wyrównał Marcin Figiel. W relacji z wiosennego meczu rozegranego w Wołominie, którą zatytułowałem „LOKALNE GRAN DERBI” napisałem m.in. „…Gdybym miał krótko podsumować ten mecz powiedziałbym, że remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Obie miały swoje szanse i prawdopodobnie obie odczuwają po nim spory niedosyt, a wywalczony punkt postrzegają bardziej w kategoriach straty dwóch punktów, aniżeli zyskania jednego…”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 11 kolejki:

Ząbkovia Ząbki
-
Huragan Wołomin
piątek, godz. 19:00
Wkra Żuromin
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 15:00

Kasztelan Sierpc
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 15:00
Mławianka Mława 
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 15:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Hutnik Warszawa
sobota, godz. 15:00
MKS Przasnysz
-
Wisła II Płock
sobota godz. 15:00
MKS Ciechanów
-
KS Łomianki
sobota godz. 15:00
Pogoń II Siedlce
-
Ożarowianka
niedziela, godz. 11:00