Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie dziesiątej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Siedem spotkań odbędzie się w sobotę, a ostatnie na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku w niedzielę o godzinie 11.00. Ząbkovia swoje kolejne spotkanie ligowe rozegra na stadionie powracającego po rocznej przerwie do grona czwartoligowców Hutnika Warszawa, zlokalizowanym przy ul. Marymonckiej 42. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 11.00.

Po efektownym zwycięstwie przed własną publicznością w rywalizacji z rezerwami ekstraklasowej Wisły Płock nasza drużyna awansowała, kosztem swojego weekendowego rywala na trzecie miejsce w tabeli. Aktualny dorobek punktowy drużyny to dziewiętnaście „oczek”, na które złożyło się sześć zwycięstw i jeden remis, przy dwóch porażkach poniesionych na starcie sezonu. Bilans bramkowy naszego zespołu to 21:6. Zmiana nastąpiła także na pozycji lidera tabeli naszej grupy rozgrywkowej. Na pierwsze miejsce, z dorobkiem dwudziestu czterech punktów awansował nasz lokalny rywal Huragan Wołomin, po wyjazdowym zwycięstwie 2:1 z Kasztelanem Sierpc. Z fotelem lidera rozstała się natomiast rewelacyjnie dotychczas spisująca się jedenastka Ożarowianki Ożarów Mazowiecki, po porażce 1:3 w wyjazdowym spotkaniu z MKS Przasnysz. Przasnyszanie zanotowali przy okazji awans na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem, podobnie jak nasza drużyna dziewiętnastu punktów.

Drużyna Hutnika Warszawa w poprzednim sezonie występowała w Lidze Okręgowej. W trzydziestu meczach rozgrywanych w ramach grupy Warszawa I zgromadziła siedemdziesiąt osiem punktów, notując dwadzieścia sześć zwycięstw i zaledwie cztery porażki. „Hutnicy” na finiszu rozgrywek o osiem punktów wyprzedzili Unię Warszawa oraz kolejnych sześć rezerwy trzecioligowej Victorii Sulejówek. Jedenastka z Bielan w dziewięciu spotkaniach obecnego sezonu zgromadziła dwanaście punktów, przy bilansie bramkowym 14:12 i zajmuje ósmą pozycję w tabeli. W pięciu meczach rozegranych przed własną publicznością nasi sobotni rywale zanotowali jedno zwycięstwo, dwa remisy i doznali dwóch porażek. Kolejno zremisowali po 1:1 z KS Łomianki oraz Drukarzem Warszawa, następnie dwukrotnie przegrali 1:3 z Huraganem Wołomin oraz 1:2 z Mazurem Gostynin, by w ramach ósmej kolejki pokonać Kasztelana Sierpc 3:1. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że „Hutnicy” po raczej mało imponującym starcie sezonu w trzech ostatnich kolejkach zanotowali komplet zwycięstw, z czego dwa odnieśli na wyjazdach. Kolejno wykazali swą wyższość w starciach z Wkrą Żuromin, którą pokonali 2:1, we wspomnianej wyżej „domowej” potyczce z Kasztelanem oraz w ostatni weekend, zwyciężając w Mławie tamtejszą Mławiankę 3:0. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się ośmiu zawodników. Najskuteczniejszym snajperem stołecznej drużyny jest Damian Pracki, który zanotował cztery trafienia. Trzy gole zapisał na swoim koncie Erwin Nowik, a dwa Piotr Wielgosz. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżnia się doskonale znany ząbkowskim kibicom Bartosz Osoliński, który zanotował dotychczas cztery asysty, trzy zapisał na swoim koncie Łukasz Szala, a dwie Łukasz Brzeziński.

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 10 kolejki:

Hutnik Warszawa 
-
Ząbkovia Ząbki 
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 11:00

Ożarowianka
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 15:00
KS Łomianki
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 15:00
Korona Ostrołęka
-
Kasztelan Sierpc
sobota godz. 15:30
Mazur Gostynin
-
Wkra Żuromin
sobota godz. 15:30
Wisła II Płock
-
Mazovia Mińsk Maz.
niedziela godz. 11:00