Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PORAŻKA W PUCHARZE
PORAŻKA W PUCHARZE

PORAŻKA W PUCHARZE

ZĄBKI, 03.10.2018 

Rozgrywany przy sztucznym oświetleniu na głównej płycie Dozbud Areny ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski MZPN na poziomie okręgu warszawskiego, pomiędzy trzecią drużyną IV ligi grupy północnej – Ząbkovią Ząbki i liderem tych rozgrywek w grupie południowej – Pogonią Grodzisk Mazowiecki zakończył się zwycięstwem gości 3:1. Do przerwy prowadziła nasza drużyna, po samobójczym trafieniu Michała Borychowskiego, a po zmianie stron zwycięstwo i awans do kolejnej rundy pucharu zapewnili Pogoni kolejno Jakub Kołaczek, Patryk Szymański oraz Michał Strzałkowski, strzelając po jednej bramce.

Zarówno trenujący ząbkowian Michał Pulkowski, jaki również szkoleniowiec Pogoni Robert Moskal w pierwszej połowie desygnowali do gry swoje drużyny w składach nieco eksperymentalnych. Ostatecznie ten okres gry zakończył się jednobramkowym prowadzeniem naszej drużyny. Akcję zwieńczoną skutecznym strzałem w 24 minucie meczu zainicjował Dariusz Dadacz prostopadłym podaniem do wybiegającego na wolną pozycję Kewina Przygody. Nasz atakujący bez większych problemów dostał się z piłką w pole karne i ostro dośrodkował przed bramkę gości, gdzie Michał Borychowski, próbując blokować strzał szarżującego Patryka Szeligi niefortunnie skierował ją do własnej bramki.

W przerwie meczu mieliśmy okazję zaobserwować niecodzienną sytuację. Trenerzy obu ekip zdecydowali się na dokonanie łącznie aż… dziewięciu zmian. Ząbkowski – trzech, grodziski kompletu – sześciu. Zdecydowanie lepiej prezentowała się po roszadach drużyna Pogoni. Dość szybko, bo już w 55 minucie, po strzale z dystansu Jakuba Kołaczka i rykoszecie od jednego z naszych obrońców doprowadziła do remisu, a trafienia decydujące o awansie do kolejnej fazy pucharowych zmagań zaliczyła w końcówce meczu. Najpierw w 82 minucie meczu bezpośrednio z rzutu wolnego „w okienko” przymierzył Patryk Szymański, a wynik ustalił trzy minuty później Michał Strzałkowski, po indywidualnej akcji i dokładnym podaniu Jakuba Łabędy.

Krzysztof Krajewski


Ząbkovia Ząbki – Pogoń Grodzisk Maz. 1:3 (1:0)

Ząbki, 03 pażdziernika 2018 r. 

Widzów: 
ok. 80
Bramki: 
Borychowski 24’ (samob.) - Kołaczek 55’, Szymański 82’, Strzałkowski 85’
Skład Ząbkovia Ząbki:
Matracki – Szulakowski (66’ Tarnogrodzki), Dadacz, Augustyniak, Wybraniec (46’ Balcer) – Bella, Lewandowski – Rohozin (46’ Cichowski), Szeliga (60’ Kozik), Kozierkiewicz (46’ Nawrocki) – Przygoda. (69’ Kokoszewski)
Skład Pogoń Grodzisk Maz.:
Folc – Pietraszek, Borychowski (46’ Pałuba), Małkowski (46’ Jędrzejczyk), Krajewski (46’ Skorupa) – Enow, Szewczyk (46’ Kołaczek) – P. Jaroń (46’ Szymański), Łabęda, D. Jaroń (46’ Więckowski) – Strzałkowski.
Żółte kartki:
Lewnadowski (Ząbkovia)
Sędzia:
Piotr Chojnacki (WS Warszawa)