Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA  – przed 1/4 finału PP w okręgu warszawskim
PIŁKA TO PROSTA GRA  – przed 1/4 finału PP w okręgu warszawskim

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 1/4 finału PP w okręgu warszawskim

Na najbliższą środę 3 października zaplanowano rozegranie ćwierćfinałowych spotkań w ramach Pucharu Polski Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej na poziomie okręgu warszawskiego. Drużynie Ząbkovii w tej fazie rozgrywek przyjdzie rywalizować przed własną publicznością ze zdecydowanym liderem rozgrywek IV ligi grupy południowej i głównym faworytem do udziału w barażowym dwumeczu ze zwycięzcą naszej grupy, w walce o awans do III ligi - Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Początek spotkania został wyznaczony na godzinę 19.00.

W drodze do środowego ćwierćfinału nasza drużyna rozegrała dotychczas dwa spotkania. Ząbkovia swój udział w pucharowej rywalizacji rozpoczęła od IV rundy, w której jej przeciwnikiem była drużyna, występująca podobnie jak grodziska Pogoń w grupie południowej IV ligi mazowieckiej - Wilga Garwolin. Na obiekcie rywala nasi zawodnicy pokonali garwolinian 3:0, a hat-trickiem w tym meczu popisał się zaliczający debiutancki występ w ząbkowskiej jedenastce Michał Tarnogrodzki. W kolejnej rundzie los skojarzył naszą drużynę z występującą w Lidze Okręgowej – Legionovią II Legionowo. W meczu który został rozegrany na obiekcie przeciwnika, późnym wieczorem w poprzednią środę, ząbkowianie pokonali gospodarzy 3:1. Dwa trafienia w tym meczu zaliczył Konrad Cichowski, a jedno zapisał na swoim koncie Bartłomiej Balcer.

Nasz pucharowy przeciwnik po rozegraniu dziewięciu kolejek obecnego sezonu z dorobkiem kompletu – dwudziestu siedmiu punktów zajmuje w tabeli IV ligi, grupy południowej pierwsze miejsce. Wyprzedza o trzy „oczka” Pilicę Białobrzegi i już o osiem MKS Piaseczno, które w ostatniej kolejce ligowej pokonał na jego stadionie 3:1. Stosunek bramek nasi rywale także mają imponujący 28:7, a w meczach wyjazdowych ten bilans prezentuje się jeszcze bardziej okazale i wynosi 15:3. Grodziszczanie w pięciu meczach wyjazdowych obecnego sezonu pokonali kolejno Orła Unin 6:0, Pilicę Białobrzegi 1:0, Oskara Przysucha 2:1, Mazura Karczew 3:1 i we wspomnianym wyżej meczu MKS Piaseczno.

Udział w rozgrywkach pucharowych drużyna naszego najbliższego pucharowego rywala rozpoczęła, podobnie jak zespół ząbkowski od IV rundy, w której pokonała, na jego obiekcie występującego na poziomie Ligi Okręgowej Sokoła Serock 6:1. Pięć trafień w tym meczu zaliczył Patryk Szymański, jedno dołożył Jakub Łabęda. W V rundzie także grając na wyjeździe uporali się z kolejnym przedstawicielem Ligi Okręgowej, rezerwami Ursusa Warszawa 4:0. Dwukrotnie w tym meczu na listę strzelców wpisywał się Damian Jaroń, a po jednym trafieniu zapisali na swoim koncie Adrian Grabowski oraz Szymański.

Krzysztof Krajewski

Oto pełny zestaw par 1/4 finału PP MZPN w okręgu warszawskim:

Ząbkovia Ząbki
-
Pogoń Grodzisk Maz.
Sparta Jazgarzew
-
Huragan Wołomin
Józefovia Józefów
-
Błonianka Błonie
Agape Białołęka
-
MKS Piaseczno