Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką

Na najbliższą sobotę 29 września zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań dziewiątej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Nasza drużyna w ramach tej rundy spotkań podejmować będzie na Dozbud Arenie w Ząbkach rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock. Początek meczu o godzinie 11.00.

Po wyjazdowym remisie w starciu z KS Łomianki nasza drużyna zanotowała nieznaczny spadek w ligowej tabeli. Ząbkovia z dorobkiem szesnastu punktów zajmuje w niej aktualnie czwarte miejsce. Bilans bramkowy 17:6. Liderem, niezmiennie pozostaje Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, która zgromadziła dwadzieścia jeden punktów. W ostatniej kolejce ożarowianie pokonali przed własna publicznością 4:1 zawsze groźną Mazovię Mińsk Mazowiecki . Drugą pozycję z identycznym dorobkiem punktowym jak lider utrzymał nasz lokalny rywal Huragan Wołomin, po pokonaniu 3:1 na własnym obiekcie Wkry Żuromin. Na trzecie awansował nasz najbliższy przeciwnik, po „domowym” zwycięstwie 4:1 z Mławianką.

Płocczanie w ośmiu dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadzili osiemnaście punktów. Sześć razy wygrali i doznali dwóch porażek, bilans bramkowy 20:9. W zaledwie trzech meczach wyjazdowych kolejno przegrali 0:2 z Huraganem Wołomin, 1:2 z Mazurem Gostynin oraz pokonali 5:1 Kasztelana Sierpc. Ostatnia porażka miała miejsce w piątej serii spotkań, a później kolejno pokonali Wkrę Żuromin 2:1, wspomnianego wyżej Kasztelana oraz w ostatni weekend 4:1 Mławiankę Mława. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim płocczan podzieliło się dziewięciu zawodników. Najskuteczniejszym snajperem drużyny jest Oskar Zawada, który zanotował pięć trafień. Trzy zdążył strzelić Patryk Szczepański, zanim został wypożyczony do II-ligowej Pogoni Siedlce. Po dwa gole zapisali na swoim koncie Karol Angielski, Fabian Hiszpański oraz Patryk Wieliczko. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się Patryk Gałązka oraz wspomniany wyżej Wieliczko, którzy zanotowali po dwie asysty.

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się przekonującym zwycięstwem gości 3:0. Bramki strzelili, wracający z wypożyczenia do GKS-u Katowice Mikołaj Lebedyński, próbujący odzyskać dawną formę Arkadiusz Reca oraz Damian Szczepański. Wiosenny rewanż, który został rozegrany w ramach 18 kolejki spotkań zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 1:0. Jedyną bramkę spotkania w 5 minucie strzelił Krystian Lewandowski. W relacji z wiosennego meczu rozegranego w Płocku, którą zatytułowałem „WARTO BYŁO…”, napisałem m.in. „…Trudno podopiecznym Michała Pulkowskiego odmówić determinacji i poświęcenia. Ofiarnie walczyli do ostatnich minut o utrzymanie korzystnego wyniku i przełamanie bardzo złej passy w potyczkach z rezerwami Wisły. Statystyki wskazują, że płocczanie do tej pory byli dla naszej drużyny bezlitośni, niczym swoista la bestia negra. W trzech dotychczasowych konfrontacjach ponieśliśmy trzy porażki, przy bilansie bramkowym 0:10. Strzelenie pierwszej bramki i „zgarnięcie” kompletu punktów, na dodatek w meczu wyjazdowym musi cieszyć…”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 9 kolejki:

Ząbkovia Ząbki
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 11:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki
-
KS Łomianki
sobota, godz. 11:00

MKS Przasnysz
-
Ożarowianka
sobota, godz. 14:00
Mazur Gostynin
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 15:00
Kasztelan Sierpc
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 15:30
Wkra Żuromin
-
Korona Ostrołęka
sobota godz. 16:00
Mławianka Mława
-
Hutnik Warszawa
sobota godz. 16:00
MKS Ciechanów
-
Pogoń II Siedlce
sobota godz. 16:00