Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA  – przed V rundą PP w okręgu warszawskim
PIŁKA TO PROSTA GRA  – przed V rundą PP w okręgu warszawskim

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed V rundą PP w okręgu warszawskim

Na najbliższą środę, 26 września zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań 1/8 Pucharu Polski w okręgu warszawskim. Drużyna Ząbkovii na boisku w Legionowie o godzinie 20.00 zmierzy się z występującymi w Lidze Okręgowej rezerwami tamtejszej Legionovii. Nasz pucharowy przeciwnik po rozegraniu ośmiu kolejek obecnego sezonu w tabeli grupy Warszawa I zajmuje czternaste miejsce z dorobkiem zaledwie czterech punktów. W dotychczasowych meczach ligowych zanotował jedno zwycięstwo, jeden remis i doznał sześciu porażek. Stosunek bramek 4:30. Na swoim obiekcie kolejno przegrał 0:1 z Unią Warszawa, zremisował 1:1 z Escola Varsovia oraz doznał porażek 1:5 ze stołeczną Olimpią i 0:5 z Mazurem Radzymin.

Udział w rozgrywkach pucharowych drużyna naszego najbliższego rywala rozpoczęła od II rundy, w której pokonała na wyjeździe drużynę Korony Jadów 4:1. Bramki w tym meczu strzelili Filip Oliwier, Karol Biliński, Mateusz Turkowski oraz Piotr Szymański. W III rundzie przeciwnikiem Legionovii II była drużyna Coco Jambo Warszawa. Na sztucznej nawierzchni boiska DOSiR Praga-Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 legionowianie pokonali swoich rywali 5:1. Dwa trafienia w tym spotkaniu zaliczył Turkowski, a po jednym Dominik Kamiński, Miłosz Żbikowski oraz Patryk Markat. W 1/16 finału Pucharu MZPN nasz najbliższy rywal pokonał 4:2 w serii rzutów karnych KS Wesoła. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a bramki strzelili Szymański oraz Maciej Sobota. Wszystkie drużyny z którymi dotychczas przyszło się mierzyć naszym pucharowym rywalom występują na poziomie B-klasy.

Oto pełny zestaw par V rundy PP w okręgu warszawskim:

Legionovia II Legionowo
-
Ząbkovia Ząbki
Ursus II Warszawa
-
Pogoń Grodzisk Maz.
Sparta Jazgarzew
-
Mazur Karczew
Huragan Wołomin
-
Mszczonowianka
Laura Chylice
-
Błonianka Błonie
Pogoń II Grodzisk Maz.
-
Józefovia Józefów
Walka Kosów
-
MKS Piaseczno
Agape Białołęka
-
KS Łomianki

Zwycięzca rywalizacji Legionovia II vs. Ząbkovia, w wyniku losowania przeprowadzonego w siedzibie MZPN w dniu 17 września br., w kolejnej rundzie pucharowych zmagań zmierzy się na własnym obiekcie ze zwycięzcą meczu Ursus II Warszawa – Pogoń Grodzisk Mazowiecki.
Po meczu który został rozegrany niemal dwa tygodnie temu w ramach 1/16 finału PP MZPN, w którym Ząbkovia pokonała 3:0 w meczu wyjazdowym występującą w grupie południowej IV ligi Wilgę Garwolin, napisałem m.in. „…Hattrickiem w tym meczu popisał się rozgrywający pierwsze minuty w oficjalnym spotkaniu ząbkowskiej drużyny Michał Tarnogrodzki. Kolejne gole strzelał po podaniach Jakuba Stepnowskiego, Bartłomieja Balcera oraz Kewina Przygody. Nie był jednak jedynym tego dnia debiutantem w ząbkowskiej drużynie. Trener Michał Pulkowski w pucharowej rywalizacji dał szansę zaprezentowania swoich umiejętności zawodnikom, którzy do tej pory grali nieco mniej albo wcale. Od pierwszej minuty zagrali bramkarz Wojciech Krysik oraz pomocnicy Stepnowski i Wojciech Kokoszewski. Po przerwie na murawie pojawili się m.in. Przygoda oraz dwaj wychowankowie naszego klubu Maciej Pilichowski i Wiktor Ciok.”

Krzysztof Krajewski