Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowane zostało rozegranie ósmej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Sześć spotkań odbędzie się w sobotę, dwa ostatnie, tradycyjnie w Płocku oraz Siedlcach w niedzielę. Ząbkovia swoje kolejne spotkanie wyjazdowe rozegra w sobotę o godzinie 16.00, przeciwnikiem będzie drużyna KS Łomianki.

Po zwycięstwie przed własną publicznością w rywalizacji z liderem rozgrywek naszej grupy Ożarowianką Ożarów Mazowiecki nasza drużyna utrzymała trzecia pozycję w tabeli, redukując jednocześnie stratę do prowadzących do trzech punktów. Aktualny dorobek punktowy drużyny to piętnaście „oczek”, przy bilansie bramkowym 16:5. Liderem, mimo porażki w Ząbkach pozostała Ożarowianka, która wywalczyła osiemnaście punktów. Drugą pozycję z takim samym dorobkiem punktowym utrzymał nasz lokalny rywal Huragan Wołomin, który pokonał na wyjeździe Mazura Gostynin 2:0. Czwarte miejsce zajmują rezerwy płockiej Wisły, które podobnie jak nasza drużyna zdobyły dotychczas piętnaście punktów, ale mają nieco gorszą różnicę bramek.

Drużyna KS Łomianki w siedmiu rozegranych dotychczas spotkaniach zgromadziła trzynaście punktów, przy bilansie bramkowym 14:10 i zajmują szóste miejsce w tabeli. W trzech meczach rozgrywanych na swoim obiekcie nasi najbliżsi rywale, w ramach drugiej kolejki przegrali 2:4 z Huraganem Wołomin, a później dwukrotnie wygrywali w stosunku 3:1. W ramach czwartej kolejki z Mazurem Gostynin oraz w szóstej z Kasztelanem Sierpc. W starciach wyjazdowych na inaugurację rozgrywek zremisowali 1:1 z Hutnikiem Warszawa, a później pokonali Koronę Ostrołęka 2:1, w takim samym stosunku ulegli w Żurominie tamtejszej Wkrze, a przed tygodniem wygrali 2:0 z Mławianką. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się sześciu zawodników. Najskuteczniejszym snajperem na dzień dzisiejszy jest Damian Pawlas, który zanotował cztery trafienia. Trzy gole zapisał na swoim koncie Michał Kielak, a po dwa Aron Majczyna, Kordian Latos oraz Wojciech Kalinowski. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów także wyróżnia się Kalinowski, który zanotował cztery asysty, po dwie odnotowali Mateusz Kowalski i Karol Szeliga.

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Łomianek 1:0, po trafieniu Mateusza Sołtysa. Wiosenny rewanż, który został rozegrany w ramach 20 serii spotkań zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 1:0, po golu strzelonym przez Konrada Cichowskiego już w ósmej minucie meczu. W relacji z wiosennego meczu rozegranego w Łomiankach, którą zatytułowałem „BEZ ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI”, napisałem m.in. „…Szybka, składna akcja zakończona skutecznym strzałem – jak w podręczniku. Zarówno wcześniejsze osiem, jak i późniejszych kilkanaście minut było usilną walką obu drużyn o uzyskanie przewagi w środku pola. Było sporo przepychanek, fauli i złośliwości. Niestety w tej walce byli także poszkodowani. Już w 22 minucie musiał zejść z boiska kontuzjowany obrońca gospodarzy Denis Kotula. Dwie minuty później za faul w środku pola żółtą kartką ukarany został doświadczony zawodnik Łomianek Daniel Ziąbski. Piszę o tym nie przez przypadek, gdyż niespełna kwadrans później ten sam zawodnik, za powalenie na murawę wychodzącego na czystą pozycję Cichowskiego został powtórnie ukarany „żółtkiem” i w konsekwencji musiał opuść boisko.”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 8 kolejki:

Hutnik Warszawa
-
Kasztelan Sierpc
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 11:00

Drukarz Warszawa
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 13:00
KS Łomianki
-
Ząbkovia Ząbki  
sobota, godz. 16:00
Ożarowianka
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 16:00
Korona Ostrołęka
-
Mazur Gostynin
sobota godz. 16:00
Pogoń II Siedlce
-
MKS Przasnysz
niedziela godz. 11:00
Wisła II Płock
-
Mławianka Mława
niedziela godz. 16:00