Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką

Na najbliższą sobotę 15 września zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań siódmej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Drużyna Ząbkovii w ramach tej rundy spotkań podejmować będzie na Dozbud Arenie niespodziewanego lidera naszej grupy Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki. Początek meczu o godzinie 16.30.

Po wyjazdowym zwycięstwie w rywalizacji z rezerwami siedleckiej Pogoni nasza drużyna zanotowała kolejny awans w ligowej tabeli. Efektowna wygrana w niedzielnej potyczce sprawiła, że Ząbkovia z dorobkiem dwunastu punktów zajmuje w niej trzecie miejsce. Bilans bramkowy 15:5. Liderem, niezmiennie pozostaje nasz najbliższy rywal Ożarowianka, która zgromadziła komplet, czyli na dzień dzisiejszy osiemnaście punktów. W ostatniej kolejce ożarowianie pokonali przed własna publicznością 1:0 Mławiankę Mława. Drugą pozycję ze stratą trzech punktów do lidera utrzymał nasz lokalny rywal Huragan Wołomin, po zwycięstwie 1:0 na własnym stadionie z Koroną Ostrołęka, a na trzecie, jak już wspomniałem awansowała nasza drużyna. Ząbkovia lepszym bilansem bramek wyprzedza Wisłę II Płock oraz Mazovię Mińsk Mazowiecki, które również zgromadziły po dwanaście punktów.

Ożarowianka jak wspomniałem wcześniej w sześciu rozegranych dotychczas spotkaniach zgromadziła osiemnaście punktów. Bilans bramkowy także może imponować 17:5. W trzech meczach wyjazdowych pokonali kolejno Huragan Wołomin 3:2, Mazura Gostynin 2:0 oraz Kasztelana Sierpc 3:0. Przed własną publicznością pokonali 2:1 Koronę Ostrołęka, później 6:2 Wkrę Żuromin, a w ostatnią sobotę 1:0 Mławiankę. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim ożarowian podzieliło się siedmiu zawodników. Najskuteczniejszymi snajperami drużyny są Paweł Jabłoński, który zanotował sześć trafień oraz strzelec pięciu bramek Krzysztof Pikus. Dwa gole zapisał na swoim koncie Rafał Kalbarczyk. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów zdecydowanie wyróżnia się Bartosz Kwiatkowski, który zanotował pięć asyst, po dwie zaliczyli wspomniany wyżej Jabłoński, Łukasz Jarnicki oraz Michał Chojnicki.

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 1:1. Trafienie dla ząbkowian zaliczył wówczas Andrij Rohozin, a dla gospodarzy bramkę strzelili Łukasz Jasiński. Wiosenny rewanż, który został rozegrany w ramach 19 kolejki spotkań zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:2. Bramki dla naszej drużyny strzelali Piotr Augustyniak, Patryk Szeliga i Konrad Cichowski, natomiast dla przyjezdnych Paweł Jabłoński oraz Michael Chojnicki. W relacji z wiosennego meczu rozegranego na Dozbud Arenie w Ząbkach, którą zatytułowałem „CHWILO TRWAJ”, napisałem m.in. „…Zupełnie inaczej sytuacja rozwinęła się po zmianie stron. Kilkuminutowy okres huraganowych ataków naszej drużyny przyniósł im w efekcie dwa trafienia. Pierwsze z nich było autorstwa Patryka Szeligi, który sprytnym strzałem tuż przy słupku sfinalizował dośrodkowanie z prawej strony boiska Andrija Rohozina. Drugie natomiast było w równiej mierze zasługą Szeligi, który w środkowej strefie boiska „przeskoczył” ożarowskich defensorów i głową skierował piłkę w kierunku bramki gości, jak i Konrada Cichowskiego, który ją przejął i po kilkudziesięciometrowym rajdzie w sytuacji sam na sam pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 7 kolejki:

Mazur Gostynin
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 11:00
Korona Ostrołęka
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 11:00

Mławianka Mława
-
KS Łomianki
sobota, godz. 11:00
MKS Przasnysz
-
MKS Ciechanów  
sobota, godz. 14:00
Wkra Żuromin
-
Hutnik Warszawa
sobota, godz. 16:00
Kasztelan Sierpc
-
Wisła II Płock
sobota godz. 16:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Pogoń II Siedlce
sobota godz. 16:00
Ząbkovia Ząbki
-
Ożarowianka

sobota godz. 16:30