Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
CZAS DEBIUTÓW
CZAS DEBIUTÓW

CZAS DEBIUTÓW

GARWOLIN, 12.09.2018 

Ząbkovia Ząbki w meczu 1/16 finału Pucharu Polski MZPN w okręgu warszawskim pokonała w Garwolinie tamtejszą Wilgę 3:0. Hattrickiem w tym meczu popisał się rozgrywający pierwsze minuty w oficjalnym spotkaniu ząbkowskiej drużyny Michał Tarnogrodzki. Kolejne gole strzelał po podaniach Jakuba Stepnowskiego, Bartłomieja Balcera oraz Kewina Przygody. Nie był jednak jedynym tego dnia debiutantem w ząbkowskiej drużynie. Trener Michał Pulkowski w pucharowej rywalizacji dał szansę zaprezentowania swoich umiejętności zawodnikom, którzy do tej pory grali nieco mniej albo wcale. Od pierwszej minuty zagrali bramkarz Wojciech Krysiak oraz pomocnicy Stepnowski i Wojciech Kokoszewski. Po przerwie na murawie pojawili się m.in. Przygoda oraz dwaj wychowankowie naszego klubu Maciej Pilichowski i Wiktor Ciok. Zdecydowanie warto podkreślić, że zaprezentowali się lepiej niż poprawnie w kolejnym bardzo dobrym meczu w wykonaniu naszej drużyny.

Z ciekawszych wyników tej fazy rozgrywek warto zwrócić uwagę na awans do kolejnej rundy naszego lokalnego rywala Huragan Wołomin, który przed własną publicznością pokonał 4:1 Drukarza Warszawa oraz porażkę naszego najbliższego ligowego przeciwnika Ożarowianki Ożarów Mazowiecki, która na własnym obiekcie przegrała 2:3 z MKS-em Piaseczno. Dwie pozostałe drużyny z naszego powiatu także już zakończyły tegoroczną pucharową przygodę. Mazur Radzymin uległ 1:4 Sparcie Jazgarzew, natomiast Wicher Kobyłka „poległ” 0:6 w starciu z Mszczonowianką Mszczonów.

Wilga Garwolin - Ząbkovia Ząbki 0:3 (0:1)

Garwolin, 12 września 2018 r. 

Widzów: 
ok. 40
Bramki: 
Michał Tarnogrodzki 22’, 58’, 64’
Skład Ząbkovia Ząbki:
Krysiak – Szulakowski, Bella, Augustyniak, Balcer (74’ Pilichowski) – Lewandowski (69’ Barzyc), Stepnowski – Rohozin (75’ Kozik), Kokoszewski (46’ Przygoda, 79’ Ciok), Kozierkiewicz – Tarnogrodzki (66’ Szeliga)
Skład Wilga Garwolin:

Żółte kartki:
Ochnik 90’ (Wilga) – za drugą żółtą
Sędzia:
Szymon Kmita (WS Warszawa)