Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA  – przed IV rundą PP w okręgu warszawskim
PIŁKA TO PROSTA GRA  – przed IV rundą PP w okręgu warszawskim

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed IV rundą PP w okręgu warszawskim

Najbliższa środa 12 września została wyznaczona jako termin rozegrania wszystkich spotkań 1/16 Pucharu Polski w okręgu warszawskim, Od tego szczebla swój udział w tych rozgrywkach rozpoczynają zespoły występujące na poziomie IV ligi. Ząbkovia zainauguruje je na stadionie w Garwolinie, gdzie o godzinie 16.00 zmierzy się z występującą w grupie południowej IV ligi Wilgą. Nasz pucharowy przeciwnik po rozegraniu sześciu kolejek ligowych bieżącego sezonu zajmuje w tabeli ósme miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Dotychczas odnotował trzy zwycięstwa oraz trzy porażki. Stosunek bramek 7:8. W ostatnim meczu pokonał przed własną publicznością Mazura Karczew 2:1. Bramki dla garwolinian strzelali Tomasz Paszkowski po podaniu Łukasza Puciłowskiego oraz Kacper Kozikowski, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberta Kwiatkowskiego.

Trenerem Wilgi Garwolin od 2015 pozostaje doskonale znany w Ząbkach Sergiusz Wiechowski. Wychowanek warszawskiej Gwardii w latach 2008-2009 pełnił w I-ligowym Dolcanie Ząbki funkcję grającego asystenta trenera Marcina Sasala. Wcześniej jako zawodnik m.in. Legii Warszawa, Widzewa Łódź i Pogoni Szczecin rozegrał 145 spotkań na poziomie Ekstraklasy, w których strzelił 13 goli. O jego dokonaniach z czasów gry w barwach Świtu Nowy Dwór nie wspomnę ani słowa.

Z ciekawostek dotyczących drużyny z Garwolina warto wspomnieć, że ich bramki strzeże w obecnym sezonie 24-letni argentyńczyk Axel Gandarela, który jest wychowankiem polonijnego klubu Polonia FC Buenos Aires. W poprzednim sezonie ten zawodnik reprezentował barwy Startu Otwock.


W pozostałych parach 1/16 PP MZPN – Warszawa zmierzą się:

Huragan Wołomin
-
Drukarz Warszawa
Mazur Radzymin
-
Sparta Jazgarzew
Wicher Kobyłka
-
Mszczonowianka Mszczonów
Sokół Serock
-
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Grom Warszawa
-
KS Łomianki
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
MKS Piaseczno
Józefovia Józefów
-
Hutnik Warszawa
Znicz II Pruszków
-
Mazur Karczew
Okęcie Warszawa
-
Błonianka Błonie
Laura Chylice
-
KS Raszyn
Victoria II Sulejówek
-
Pogoń II Grodzisk Mazowiecki
KS Teresin
-
Ursus II Warszawa
Walka Kosów
-
Promnik Łaskarzew
KS Wesoła
-
Legionovia II Legionowo


W poprzednim sezonie na tym poziomie rozgrywek pucharowych nasza drużyna pokonała na własnym boisku Agape Białołęka 2:0. Pierwszego gola dla naszej drużyny strzelił w 34 minucie meczu Krystian Lewandowski, po podaniu z prawej strony boiska od Andrija Rohozina. Wynik ustalił kwadrans przed końcem meczu Konrad Cichowski, skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za faul bramkarza gości na szarżującym w polu karnym Lewandowskim.

Krzysztof Krajewski