Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 6 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 6 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 6 kolejką

Na najbliższy weekend zostało zaplanowane rozegranie szóstej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Sześć spotkań odbędzie się w sobotę, zaś dwa ostatnie, w tym wyjazdowy mecz Ząbkovii z rezerwami drugoligowej Pogoni w niedzielę. Początek spotkania na boisku treningowym Nr 3 Stadionu Miejskiego w Siedlcach o godzinie 11.00.

Po zwycięstwie przed własną publicznością w rywalizacji z MKS-em Ciechanów nasza drużyna zanotowała kolejny awans w ligowej tabeli. Efektowna wygrana w tej rywalizacji sprawiła, że Ząbkovia dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje aktualnie piąte miejsce. Bilans bramkowy 11:5. Liderem, niezmiennie od kilku kolejek pozostaje drużyna Ożarowianki, która wywalczyła komplet, czyli piętnaście punktów. W ostatniej kolejce ożarowianie pokonali na wyjeździe Kasztelana Sierpc 3:0. Drugą pozycję ze stratą trzech punktów do lidera utrzymał nasz lokalny rywal Huragan Wołomin, po zwycięstwie 6:0 przed własną publicznością ze stołecznym Drukarzem, a na trzecie awansował nasz najbliższy przeciwnik – Pogoń II Siedlce, po pewnym zwycięstwie w wyjazdowym meczu z Mławianką.

Rezerwy siedleckiej Pogoni w pięciu rozegranych dotychczas spotkaniach zgromadziły jedenaście punktów, przy bilansie bramkowym 9:1 i zajmują, jak wspomniałem powyżej, trzecie miejsce w tabeli. W dwóch meczach „domowych” siedlczanie, w ramach drugiej kolejki pokonali 2:0 Mazura Gostynin, natomiast w czwartej bezbramkowo zremisowali z Kasztelanem Sierpc. W starciach wyjazdowych zremisowali 1:1 z Koroną Ostrołęka oraz odnieśli dwa zwycięstwa po 3:0, kolejno z Wkrą Żuromin oraz przed tygodniem z Mławianką Mława. Dziewięć bramek dla Pogoni strzeliło w sumie ośmiu zawodników, a jedynym, który zaliczył więcej niż jedno trafienie jest młody pomocnik - Tomasz Górski. Wśród asystentów także figuruje ośmiu graczy, każdy z z dorobkiem jednego ostatniego skutecznego podania.

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem podopiecznych Michała Pulkowskiego 4:2. Trzy trafienia dla ząbkowian zaliczył wówczas Konrad Cichowski, jedno było dziełem Piotra Ceranki, który pokonał własnego bramkarza, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosza Wybrańca. Dla gości bramki strzelili Paweł Marchel oraz Michał Panufnik. Wiosenny rewanż, który został rozegrany w ramach 28 kolejki spotkań zakończył się także zwycięstwem naszej drużyny, tym razem 2:0. Do siatki trafiali kolejno Michał Markiewicz, który strzałem samobójczym pokonał swojego bramkarza oraz Bartłomiej Balcer, po szybkiej wymianie piłki z Danielem Nawrockim. W relacji z wiosennego meczu rozegranego w Siedlcach, którą zatytułowałem „HIERARCHIA WAŻNOŚCI”, napisałem m.in. „…Szalenie ważny z perspektywy siedleckiego klubu wyjazdowy mecz z Rakowem Częstochowa, który rozgrywany był także w niedzielę, tylko niemal pięć godzin wcześniej spowodował ogromną mobilizację w szeregach naszych przeciwników. Delegację do gry w rezerwach dostali tylko trenujący z „jedynką” bramkarz Dawid Gargasz oraz pomocnik Dominik Barciak. Pozostali pojechali do Częstochowy, by walczyć o utrzymanie dla Siedlec pierwszoligowego bytu. Ostatecznie pogoniści mecz pod Jasną Górą zremisowali 1:1, co w konsekwencji oznacza dla nich konieczność rozegrania spotkań barażowych o pozostanie na tym poziomie rozgrywek.”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 6 kolejki:

Wisła II Płock
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 11:00
Hutnik Warszawa
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa 
-
MKS Przasnysz  
sobota, godz. 13:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 16:00
KS Łomianki
-
Kasztelan Sierpc
sobota godz. 16:30
Pogoń II Siedlce
-
Ząbkovia Ząbki
niedziela godz. 11:00
MKS Ciechanów
-
Mazovia Mińsk Maz.
niedziela godz. 16:00