Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 5 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 5 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 5 kolejką

Na najbliższą sobotę 1 września zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań piątej kolejki IV ligi grupy północnej. Drużyna Ząbkovii w ramach tej rundy spotkań podejmować będzie na Dozbud Arenie zespół MKS-u Ciechanów. Początek meczu o godzinie 16.00.

Po wyjazdowym zwycięstwie z MKS-em Przasnysz nasza drużyna zanotowała kolejny awans w ligowej tabeli. Komplet punktów w tej rywalizacji sprawił, że ząbkowianie z dorobkiem sześciu „oczek” zajmuje w niej aktualnie ósme miejsce, bilans bramkowy 5:5. Liderem pozostała drużyna Ożarowianki, która nie zwalnia tempa i w starciu z Wkrą Żuromin odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem zdecydowane i pewne 6:2. Zdołała w ten sposób przedłużyć serię tegorocznych zwycięstw i z kompletem punktów przewodzi ligowej stawce. Na drugie miejsce awansowała drużyna naszego lokalnego rywala Huraganu Wołomin, po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 w meczu z Hutnikiem Warszawa. Trzecią pozycję zajmuje Mazovia Mińsk Mazowiecki, która także w spotkaniu wyjazdowym pokonała w Parku Skaryszewskim stołecznego Drukarza 3:1. Obie ekipy zgromadziły dotychczas po dziewięć punktów i tracą do lidera po trzy. Taką samą stratę notują także zajmujące czwarte miejsce rezerwy płockiej Wisły, które w ostatniej kolejce pokonały na własnym obiekcie Koronę Ostrołęka 3:1.

Nasz najbliższy rywal po czterech kolejkach zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce. Zdołał dotychczas zgromadzić cztery punkty, przy bilansie bramkowym 4:7. W roli gościa ciechanowianie na inaugurację rozgrywek zremisowali, po bramce strzelonej przez Mateusza Matusiaka, 1:1 z Mazurem Gostynin, a w trzeciej serii spotkań przegrali wysoko, bo aż 0:3 z Kasztelanem Sierpc. W spotkaniach rozegranych przed własną publicznością drużyna z Ciechanowa przegrała z Wkrą Żuromin 0:1 oraz sprawiając sporą niespodziankę pokonała przed tygodniem Mławiankę Mława 3:2. Podopieczni trenera Juliusza Kruszankina już po 25 minutach prowadzili w tym meczu 2:0, po golach Karola Borowca i Szymona Janakakosa. Mławianie zdołali doprowadzić do remisu, ale gospodarze „rzutem na taśmę” wygrali tą derbową rywalizację, strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Szczęśliwym strzelcem okazał się Sebastian Tabaka po dokładnym podaniu Damiana Matusiaka

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył zdecydowanym zwycięstwem naszej drużyny 6:1. Po dwa gole dla naszej drużyny strzelili Patryk Kozierkiewicz i Marcin Stańczyk, po jednym Łukasz Zaniewski i Grzegorz Krystosiak, jedyne trafienie dla gości było dziełem Szymona Janakakosa. Wiosenny rewanż, który został rozegrany w ramach 16 kolejki spotkań zakończył się także zwycięstwem ząbkowian, tym razem 3:0. Bramki strzelili kolejno Konrad Cichowski z rzutu karnego, Patryk Szeliga oraz Dariusz Dadacz. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „UDANY POCZĄTEK RUNDY WIOSENNEJ” napisałem m.in. „Rozważając przed meczem szanse obu drużyn raczej trudno było przypuszczać, że powtórzy się wynik z rundy jesiennej, w której ząbkowianie pokonali gości z Ciechanowa „lekko, łatwo i przyjemnie” 6:1. Powiem szczerze, że raczej nie brałem także pod uwagę możliwości powtórki z wyjazdowego meczu w Ciechanowie z poprzedniego sezonu, który zakończył się porażką naszej drużyny 3:4. Każdy mecz pisze jednak własną historię, a ten wczorajszy był zdecydowanie bardziej wyrównany niż jesienią, ale zakończył się równie satysfakcjonującym wynikiem.”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 4 kolejki:

Huragan Wołomin
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 11:00
Mazur Gostynin
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 11:00
Kasztelan Sierpc
-
Ożarowianka Ożarów
sobota, godz. 11:00
Ząbkovia Ząbki
-
MKS Ciechanów 
sobota, godz. 16:00
Mławianka Mława
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 16:00
Wkra Żuromin
-
KS Łomianki
sobota godz. 16:00
Korona Ostrołęka
-
Hutnik Warszawa
sobota godz. 17:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
MKS Przasnysz
sobota godz. 17:00