Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 4 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 4 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 4 kolejką

Na najbliższą sobotę, 25 sierpnia zaplanowano rozegranie niemal wszystkich spotkań czwartej kolejki rozgrywek IV ligi grupy północnej. Jedynym wyjątkiem od tej zasady będzie konfrontacja rezerw płockiej Wisły z Koroną Ostrołęka, który odbędzie się w następną środę – 29 sierpnia. Jedenastka Ząbkovii w ramach tej rundy spotkań zagra w Przasnyszu, gdzie o godzinie 17.00 zmierzy się z tamtejszym MKS-em.

Po zwycięstwie przed własną publicznością w rywalizacji z Mazovią Mińsk Mazowiecki nasza drużyna zanotowała awans w ligowej tabeli. Trzy punkty z mińszczanami pozwalają Ząbkovii zajmować aktualnie dziesiąte miejsce. Liderem po ostatniej serii spotkań została drużyna Ożarowianki, która jako jedyna (Wisła II i Mazovia przegrały swoje mecze) zdołała podtrzymać serię tegorocznych zwycięstw i zgromadzić komplet punktów. Na drugie miejsce spadł dotychczasowy lider, a zarazem nasz najbliższy rywal – MKS Przasnysz, po bezbramkowym remisie w wyjazdowym meczu z Mławianką Mława. Trzecie miejsce zajmują rezerwy siedleckiej Pogoni, po zwycięstwie 3:0 w spotkaniu z tegorocznym beniaminkiem Wkrą Żuromin, które zostało rozegrane na stadionie w… Ciechanowie.

Nasz najbliższy rywal w trzech rozegranych dotychczas meczach zdołał zgromadzić siedem punktów, przy robiącym wrażenie bilansie bramkowym 7:1 i zajmuje, jak wspomniałem powyżej, drugie miejsce w tabeli. Przasnyszanie w kolejce inaugurującej rozgrywki pokonali na swoim boisku Wkrę Żuromin 3:1. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Kamil Wróblewski, jedną dołożył Piotr Piasecki, po podaniu Kamila Rutkowskiego. Gola dla przyjezdnych zapisał na swoim koncie Bartłomiej Żelazny. W drugiej kolejce, po raz kolejny grając przed własną publicznością Przasnysz zmierzył się z Kasztelanem Sierpc i pokonał go pewnie i wysoko 4:0. Dwukrotnie do siatki drugiego z tegorocznych beniaminków trafił Dominik Lemanek, po jednej wspomniany wyżej Olszewski oraz Aleksander Wiśniewski, po podaniu Lemanka. W ostatniej serii spotkań w meczu wyjazdowym przasnyszanie zremisowali w Mławie, grając przeciwko tamtejszej Mławiance.

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 1:1. Gole w tamtym meczu strzelili Patryk Kozierkiewicz dla naszej drużyny oraz Michał Pragacz dla gości. Wiosenny rewanż, który został rozegrany nieco ponad trzy miesiące temu (19 maja) w ramach 26 kolejki spotkań zakończył się także remisem, tym razem 2:2. Obie bramki dla ząbkowian strzelił Bartłomiej Balcer, natomiast dla przasnyszan - Lemanek i Piasecki. W relacji z pierwszego z tych spotkań, którą zatytułowałem „REMIS W PIĄTEK, 13-TEGO”, napisałem m.in. „…Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w poprzednim sezonie meczem z Mazovią Mińsk Mazowiecki jeden mecz w każdej rundzie rozgrywek ząbkowianie rozgrywają przy sztucznym oświetleniu. W tej rundzie „padło” na spotkanie z MKS-em Przasnysz, które zostało zaplanowane na piątek, o godzinie 18.30. Niestety kibice, którzy liczyli na powtórkę efektownego zwycięstwa z mińszczanami (przypomnę 5:1 z ówczesnym wiceliderem ligowej tabeli), które przedłużyłoby serię zwycięstw naszej drużyny i pozwoliło myśleć o kontynuowaniu „marszu w górę tabeli” przeżyli rozczarowanie, bo spotkanie nie było wielkim widowiskiem, a na dodatek zakończyło się podziałem punktów.”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 4 kolejki:

Hutnik Warszawa
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 11:00
Pogoń II Siedlce
-
Kasztelan Sierpc
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 13:00
MKS Przasnysz
-
Ząbkovia Ząbki
sobota, godz. 17:00
MKS Ciechanów
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 17:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
Wkra Żuromin
sobota godz. 17:00
KS Łomianki
-
Mazur Gostynin
sobota godz. 17:30
Wisła II Płock
-
Korona Ostrołęka
29.08 godz. 17:00