Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką

Na najbliższą środę, 15 sierpnia zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań 2 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Będzie to jedyna w tej rundzie rozgrywek seria spotkań rozegrana w środku tygodnia. Drużynę Ząbkovii po porażce w meczu inaugurującym sezon, czeka kolejny wyjazdowy mecz, tym razem ze stołecznym  Drukarzem, który zostanie rozegrany na terenie Parku Skaryszewskiego, przy Al. Zielenieckiej 2 o godzinie 18.00.

W ostatnią sobotę Ząbkovia przegrała w meczu wyjazdowym z Mławianką Mława 1:2. Honorową bramkę dla naszego zespołu strzelił w 87 minucie meczu Konrad Cichowski, skutecznie egzekwując rzut karny. Ząbkowianie z zerowym dorobkiem punktowym plasują się na trzynastym miejscu w tabeli. Liderem naszej grupy rozgrywek po rozegraniu pierwszej kolejki spotkań zostały rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock, które na swoim boisku zdecydowanie pokonały… naszego najbliższego rywala, Drukarza Warszawa 4:1, Hat-trickiem w tym meczu popisał się Patryk Szczepański, czwarte trafienie dla płocczan zaliczył Oliwer Osmański. Jedyne trafienie dla warszawian zapisał na swoim koncie Michał Knajdrowski, który w końcówce meczu wykorzystał rzut karny, po faulu bramkarza gospodarzy na wychodzącym na czystą pozycję strzelecką Janie Karczewskim.

Drukarz Warszawa na koniec poprzedniego sezonu po wywalczeniu czterdziestu dwóch uplasował się na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Warszawianie zdołali wygrać dwanaście spotkań, sześć zremisować i doznali dziesięciu porażek. Strzelili 55 bramek, tracąc 48. W spotkaniach domowych „Drukarze” zdołali siedem razy wygrać, dwa razy zremisować i ponieśli pięć porażek. Stosunek bramek w roli gospodarza – 25:20.

W poprzednim sezonie w potyczkach z „Drukarzami” nasza drużyna wywalczyła komplet punktów. Zwycięstwem 3:0, po dwóch trafieniach Patryka Szeligi i jednym Pawła Nowackiego zakończył się jesienny mecz wyjazdowy, a wiosną przed własną publicznością nasza drużyna wygrała 3:1, po dwóch golach strzelonych przez Bartłomieja Balcera i jednym Konrada Cichowskiego. Jedyne trafienie dla warszawian było dziełem Korneliusza Sochonia, który wykorzystał rzut karny. Po tym meczu, który został rozegrany 16 maja br., w ramach 25 kolejki ligowej, w tekście zatytułowanym „TYPOWO ANGIELSKA WIKTORIA” napisałem m.in. „Dość szybko okazało się jednak, że moje obawy nie miały jakichkolwiek racjonalnych podstaw, a i warunki atmosferyczne nie stanowiły większego problemu. Od pierwszych minut meczu ząbkowska drużyna osiągnęła sporą przewagę. W 7 minucie strzał głową Piotra Augustyniaka z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości, w 10 minucie tuż obok słupka uderzył z dystansu Konrad Cichowski, a pięć minut później strzał Pawła Barzyca sprzed linii pola karnego poszybował minimalnie ponad poprzeczką bramki Drukarza. Bramka dająca ząbkowianom prowadzenie padła w 26 minucie meczu, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cichowskiego bramkarza gości ubiegł Bartłomiej Balcer i głową skierował piłkę do siatki. Dwie minuty później mieliśmy okazję obserwować niemal kopię tej akcji, z tą tylko różnicą, że bez stałego fragmentu gry. Po koronkowej akcji naszej drużyny na wrzutkę w pole karne zdecydował się Daniel Nawrocki, a skutecznym strzałem głową popisał Cichowski. Ciężka, nasiąknięta wodą murawa sprawiała, że akcje obu drużyn były budowane dość wolno, ale najczęściej to nasi zawodnicy mieli piłkę przy nodze, a goście za nią biegali.”

Krzysztof Krajewski

2 KOLEJKA – 15 sierpnia

Mazovia Mińsk Maz.
-
Mławianka Mława
środa, godz. 14:00
Pogoń II Siedlce
-
Mazur Gostynin
środa, godz. 15:00
Ożarowianka
-
Korona Ostrołęka
środa, godz. 15:00
MKS Przasnysz
-
Kasztelan Sierpc
środa, godz. 17:00
MKS Ciechanów
-
Wkra Żuromin
środa, godz. 17:00
Wisła II Płock
-
Hutnik Warszawa
środa godz. 17:00
KS Łomianki
-
Huragan Wołomin
środa godz. 17:30
Drukarz Warszawa
-
Ząbkovia Ząbki
środa godz. 18:00