Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed inauguracją sezonu
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed inauguracją sezonu

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed inauguracją sezonu

 Zdawać by się mogło, że tak niedawno mieliśmy okazję obserwować szalenie emocjonującą końcówkę poprzednich rozgrywek, a już nadeszła pora startować do nowych. Na inaugurację sezonu 2018/19, w najbliższą sobotę o godz. 17.00 pod nową/starą nazwą MKS Ząbkovia, drużyna z Ząbek zmierzy się w meczu wyjazdowym z Mławianką Mława. 

Na początku wspomnę o zmianach regulaminowych. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej na posiedzeniu, które odbyło się pod koniec czerwca zatwierdził zmiany w regulaminie rozgrywek IV ligi obowiązujące w najbliższym sezonie. Wprowadzony został przepis dotyczący obowiązku stałego przebywania na boisku minimum dwóch zawodników o statusie młodzieżowca (w sezonie 2018/19 – rocznik 1998 i młodsi). Ponadto przywrócono także baraże wicemistrzów Lig Okręgowych o awans do IV ligi. Oznacza to, że w porównaniu z minionym sezonem, z IV ligi spadną trzy zespoły więcej. Zdegradowane zostaną na pewno drużyny z miejsc 13-16. Powiększenie strefy spadkowej zależeć będzie od degradacji klubów mazowieckich występujących na poziomie III ligi. W najgorszym wypadku nawet dziewiąta lokata w tabeli oznaczać może baraż o utrzymanie.

Przed nowym sezonem nastąpiły także zmiany w sztabie trenerskim oraz w składzie personalnym ząbkowskiej drużyny. Pierwszym trenerem pozostał Michał Pulkowski, ale od tego sezonu jego asystentem będzie doskonale znany w Ząbkach Maciej Demich. Spośród zawodników, z całą pewnością sporym wzmocnieniem drużyny powinien się okazać, powracający do drużyny po latach przerwy pomocnik Damian Świerblewski, który ostatnio reprezentował barwy Pogoni Siedlce. Nowymi zawodnikami Ząbkovii Ząbki zostali także: Wojciech Krysiak - osiemnastoletni bramkarz, który w minionym sezonie był związany z KS Konstancin, pomocnik Konrad Szkopiński występujący ostatnio w barwach Ursusa Warszawa oraz napastnik Michał Tarnogrodzki, który grał w Drukarzu Warszawa. Z drużyną pożegnał się ostatecznie Marcin Stańczyk, który został zawodnikiem Bugu Wyszków.

Na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów obie drużyny spotykały się czterokrotnie. Bilans tych meczów to trzy remisy i porażka 0:3, która po weryfikacji wyniku za udział w meczu nieuprawnionego zawodnika zmieniona została na walkower 3:0 dla ząbkowian. Bilans bramkowy na dzień dzisiejszy wynosi 7:4 dla drużyny z Ząbek.

W ostatnim meczu tych drużyn, który miał miejsce w 21 kolejce poprzedniego sezonu, na stadionie w Ząbkach padł remis 2:2. Bramki dla naszej drużyny strzelili Konrad Cichowski oraz Przemysław Bella. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „DAJ Z SIEBIE WSZYSTKO”, napisałem m.in.: „…Niestety nie pomógł on naszej drużynie w podtrzymaniu doskonałej passy kolejno wygranych meczów. Licznik zatrzymał się na pięciu, a wcale tak być nie musiało. Zanim usiadłem do pisania tego tekstu, sprawdziłem jakiego zwrotu w ostatnim czasie używałem w relacjach najczęściej i tak, jak się domyślałem było to określenie: „Trudno było sobie wymarzyć lepszy początek meczu.” Tym razem było dokładnie tak samo… tylko dwa razy lepiej. Po raczej bezbarwnych pierwszych minutach spotkania nasza drużyna w odstępie zaledwie trzech minut strzeliła dwa gole i zdawało się ustawiła sobie ten mecz.

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 1 kolejki

Hutnik Warszawa
-
KS Łomianki
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
Ożarowiank
sobota, godz. 11:00
Mazur Gostynin  
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 11:00
Kasztelan Sierpc
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 11:00
MKS Przasnysz
-
Wkra Żuromin
sobota, godz. 14:00
Mławianka Mława
-
Ząbkovia Ząbki
sobota godz. 17:00
Korona Ostrołęka
-
Pogoń II Siedlce
sobota godz. 17:00
Wisła II Płock
-
Drukarz Warszawa
sobota godz. 17:00