Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 29 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 29 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 29 kolejką

Nieubłaganie zbliża się pora rozstrzygnięć w mazowieckiej IV lidze, Najbliższa kolejka będzie już przedostatnią, a co za tym idzie rozegrana zostanie w jednolitym terminie określonym przez MZPN… jednak z dwoma wyjątkami. Pierwszym z nich jest mecz zaplanowany już na dzień dzisiejszy, w którym Ożarowianka zmierzy się ze stołecznym Drukarzem, drugim zaś spotkanie w Ząbkach, gdzie Dolcan podejmował będzie lidera tabeli Mazovię Mińsk Mazowiecki. Mecz na Dozbud Arenie rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.00, gdyż o „wspólnej” godzinie 17.00 na naszym obiekcie rozegrany zostanie mecz w ramach rozgrywek III ligi, w którym zmierzą się  rezerwy Legii z Polonią Warszawa.

Po wygranej 2:0 w wyjazdowym meczu z Pogonią II Siedlce, nasza drużyna pozostała na czwartym miejscu w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie zgromadzili czterdzieści dziewięć punktów, notując czternaście wygranych, siedem remisów i doznając pięciu porażek. Stosunek bramek 56:28. Do lidera, którym po trzech punktach za walkower z Błękitnymi Raciąż, pozostała Mazovia nasza drużyna traci niezmiennie cztery punkty. Pozycję wicelidera utrzymała Korona, która pokonała na własnym boisku MKS Ciechanów 1:0, a trzecie miejsce Wisła II Płock, mimo wyjazdowego remisu 2:2 z Drukarzem. Do ostrołęczan nasza drużyna traci dwa „oczka”, a płocczanie przy równej liczbie punktów wyprzedzają nas w tabeli lepszym bilansem bezpośrednich spotkań. W najbliższej kolejce Mazovia przyjeżdża do Ząbek, Korona zmierzy się na wyjeździe z Bugiem Wyszków, a rezerwy płockiej Wisły podejmować będą MKS Przasnysz.

Nasz najbliższy rywal w dotychczas rozegranych meczach zanotował siedemnaście zwycięstw, dwa remisy i doznał siedmiu porażek. W trzynastu meczach wyjazdowych odnotował osiem zwycięstw, jeden remis i cztery porażki. Stosunek bramek wynosi na dzień dzisiejszy 47:29, a w spotkaniach rozgrywanych na obcych boiskach 26:14. W rundzie wiosennej Mazovia gra bezkompromisowo i do tej pory zanotowała dziewięć zwycięstw i trzy porażki. Co ciekawe przegrała mecze rozgrywane w ramach trzech pierwszych kolejek tej rundy tj. 16-tej (1:2 z Bugiem w Wyszkowie, z tym że mecz był rozegrany w późniejszym terminie), 17-tej (1:2 z rezerwami Wisły Płock na własnym stadionie) oraz 18-tej (0:1 z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki na wyjeździe). W ostatnich trzech seriach spotkań gracze z Mińska wygrali 2:1 na wyjeździe z Koroną, pokonali przed własną publicznością 2:0 rezerwy Pogoni, a w ostatni weekend zainkasowali trzy punkty za walkower z Błękitnymi. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dwunastu zawodników. Najskuteczniejszym strzelcem jest Jewhen Romanov, który zanotował trzynaście trafień, sześć ma na koncie Daniel Żurawski, pięć Rafał Słowik, a po trzy Michał Bondara, Mateusz Janusiewicz i Łukasz Puciłowski. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów także wyróżniają się zawodnicy wspomniani już wcześniej. Przoduje w tej statystyce Puciłowski, który zanotował dziesięć asyst, siedem ma na koncie Romanow, a po trzy Żurawski i Janusiewicz.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się pewnym zwycięstwem naszej drużyny 3:0. Gole w tym meczu strzelili Konrad Cichowski, Daniel Nawrocki oraz Dariusz Dadacza. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „KOMPLET PUNKTÓW I AWANS W TABELI”, napisałem m.in. „Analizując przed meczem statystki bezpośrednich spotkań tych dwóch drużyn można było zauważyć ciekawą prawidłowość. Niezależnie od miejsc zajmowanych przez nie w ligowej tabeli, chociaż prawdę powiedziawszy niemal zawsze dużo wyżej plasują się w niej mińszczanie, na boisku swoją wyższość dotychczas wykazywał Dolcan. Tak było w meczu jesiennym, który zakończył się naszą zdecydowaną wygraną 5:1 oraz w wyjazdowym spotkaniu wiosennym, zakończonym sukcesem ząbkowian 2:0, choć walkower na rzecz Mazovii nieco te statystyki burzy… ale tylko nieco.”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 29 kolejki

Ożarowianka
-
Drukarz Warszawa
czwartek, godz. 18:00
Dolcan Ząbki
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 11:00
Mławianka Mława 
-
Mazur Gostynin 
sobota, godz. 17:00
KS Łomianki
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 17:00
Wisła II Płock
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 17:00
Bug Wyszków
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 17:00
MKS Ciechanów
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 17:00

Pauzują: Błękitni Raciąż