Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 28 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 28 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 28 kolejką

Powiem szczerze, że 28 kolejka IV ligi w mazowieckiej grupie północnej, pod względem terminarza rozgrywania poszczególnych spotkań jest oględnie mówiąc dość dziwna. Pierwsze z nich, w którym Huragan Wołomin na własnym stadionie pokonał 2:1 Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki miało miejsce w dniu wczorajszym. Kolejne mecze rozgrywane zostaną w ciągu trzech najbliższych dni. Na piątek zaplanowano rozegranie meczu w Ostrołęce, na sobotę w Przasnyszu i Gostyninie, natomiast na niedzielne popołudnie w Warszawie oraz Siedlcach, gdzie zmierzą się drużyny rezerw pierwszoligowej Pogoni Siedlce z Dolcanem Ząbki. Początek meczu o godzinie 17.00.

Po remisie 1:1 w meczu z wiceliderem ligowych zmagań Koroną Ostrołęka, nasza drużyna pozostała na czwartym miejscu w tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie zgromadzili czterdzieści sześć punktów, trzynastokrotnie wygrywając, notując siedem remisów i doznając pięciu porażek. Stosunek bramek 54:28. Do lidera, którym po „domowym” zwycięstwie 2:0 z rezerwami Pogoni, pozostała Mazovia Mińsk Mazowiecki nasza drużyna traci cztery punkty. Pozycję wicelidera utrzymała Korona, mimo remisu w Ząbkach, a trzecie miejsce Wisła II Płock, która wygrała przed własną publicznością z Huraganem 2:1. Obie wspomniane drużyny wyprzedzają nasz zespół o dwa „oczka”. W najbliższej kolejce Mazovia zainkasuje trzy punkty za walkower z Błękitnymi Raciąż, Korona Ostrołęka podejmować będzie na własnym obiekcie MKS Ciechanów, rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock czeka wyjazdowa potyczka z Drukarzem Warszawa, a naszą drużynę, jak wspomniałem na wstępie wyjazd do Siedlec.

Nasz najbliższy rywal z dorobkiem czterdziestu dwóch punktów zajmuje aktualnie piąte miejsce w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych meczach siedlczanie zanotowali dwanaście zwycięstw, sześć remisów i doznali siedmiu porażek. W dwunastu meczach przed własną publicznością odnotowali sześć zwycięstw, cztery remisy i dwie porażki. Stosunek bramek wynosi na dzień dzisiejszy 46:28, a w spotkaniach rozgrywanych na swoim boisku 23:12. W rundzie wiosennej Pogoń wywalczyła dwadzieścia jeden punktów, sześciokrotnie wygrywając, notując trzy remisy i doznając trzech porażek. W ostatnich trzech seriach spotkań gracze z Siedlec przegrali 0:1 na własnym obiekcie z Koroną, zainkasowali „darmowe” punkty za walkower z Błękitnymi Raciąż, a w ostatnią niedzielę przegrali w Mińsku Mazowieckim z tamtejszą Mazovią 0:2.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się siedemnastu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny pozostają Piotr Krawczyk oraz Paweł Garyga, którzy zanotowali po sześć trafień, pięć ma na koncie Dominik Barciak, a po trzy Piotr Goś, Paweł Marchel i Michał Panufnik. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżnia się także wspomniany wcześniej Garyga, który zanotował pięć asyst, natomiast po trzy mają na swoim koncie Cezary Demianiuk i wspomniany wyżej Krawczyk.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 4:2. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Konrad Cichowski, a czwarte trafienie było efektem  samobójczego strzału obrońcy siedleckiej drużyny Piotra Cyranki. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „CENNE ZWYCIĘSTWO Z POGONIĄ”, napisałem m.in. „Kiedy naszej drużynie przychodzi się mierzyć z rezerwami drużyn występujących w wyższych klasach rozgrywkowych lekturą obowiązkową staje się skład osobowy w jakim przeciwnicy wychodzą na boisko. Tym razem okazało się, że „delegację” do gry w II-ce Pogoni dostał tylko pauzujący w pierwszej drużynie za kartki Daniel Chyła, inni pozostali w Siedlcach i przygotowywali się do wieczornego meczu z Miedzią Legnica.”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 28 kolejki

Huragan Wołomin
-
Ożarowianka
2:1 (1:1)
Korona Ostrołęka
-
MKS Ciechanów
piątek, godz. 17:00
MKS Przasnysz
-
Bug Wyszków
sobota, godz. 15:00
Mazur Gostynin
-
KS Łomianki
sobota, godz. 16:00
Pogoń II Siedlce
-
Dolcan Ząbki
niedziela, godz. 17:00
Drukarz Warszawa
-
Wisła II Płock
niedziela godz. 17:30
Błękitni Raciąż
-
Mazovia Mińsk Maz.

Pauzuje: Mławianka Mława