Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 27 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 27 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 27 kolejką

Na najbliższą sobotę zaplanowano rozegranie czterech spotkań 27 kolejki, w tym także meczu pomiędzy Dolcanem Ząbki i Koroną Ostrołęka oraz jednego zaległego z kolejki poprzedniej. Początek meczu na Dozbud Arenie w Ząbkach o godzinie 17.00. W niedzielę natomiast zostaną rozegrane dwa pozostałe mecze, których wyniki, podobnie jak starcia ząbkowskiego będą miały niebagatelny wpływ na układ tabeli przed decydującą fazą rozgrywek. Do końca sezonu pozostało raptem cztery serie gier, a niewiadomych wciąż bardzo wiele. Niezmiennie od kilku tygodni w walce o pierwsze miejsce w naszej grupie, dające prawo gry w barażach i ewentualny awans do III ligi pozostają cztery drużyny.

Po remisie 2:2 w wyjazdowym meczu z MKS Przasnysz, nasza drużyna z dorobkiem czterdziestu pięciu punktów spadła na czwarte miejscu w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie trzynastokrotnie wygrali, zanotowali sześć remisów i doznali pięciu porażek. Stosunek bramek 53:27. Do lidera, którym po zwycięstwie 2:1 w wyjazdowym meczu z dotychczas prowadzącą Koroną Ostrołęka została Mazovia Mińsk Mazowiecki, nasza drużyna traci dwa punkty. Podobnie zresztą jak do wicelidera, którym mimo porażki pozostali ostrołęczanie. Trzecią pozycję zajmują rezerwy ekstraklasowej płockiej Wisły, które zgromadziły tyle samo punktów co nasza drużyna, ale mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań. W najbliższej kolejce Dolcan, jak wspomniałem na wstępie podejmuje Koronę, Mazovia przed własną publicznością zagra z zajmującą piąte miejsce w tabeli Pogonią II Siedlce, a rezerwy Wisły Płock czeka „domowa” potyczka z Huraganem Wołomin. Powiedzieć, że będzie się działo, to nic nie powiedzieć!

Nasz najbliższy rywal, o czym pisałem powyżej, z dorobkiem czterdziestu siedmiu punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. W dotychczas rozegranych meczach Korona zanotowała czternaście zwycięstw, pięć remisów i doznała pięciu porażek. W dwunastu meczach wyjazdowych odnotowali siedem zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki. Stosunek bramek wynosi na dzień dzisiejszy 43:21, a w spotkaniach rozgrywanych poza swoim obiektem 19:12. W dziesięciu meczach rozegranych w rundzie wiosennej Ostrołęka pięć razy wygrała, trzy razy zremisowała i doznała dwóch porażek. W ostatnich trzech seriach spotkań gracze Korony zainkasowali „darmowe” punkty za odwołany mecz z Błękitnymi Raciąż, następnie wygrali 1:0 w Siedlcach z rezerwami tamtejszej Pogoni, a w ostatni weekend ulegli na własnym obiekcie Mazovii 1:2. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim naszych sobotnich rywali podzieliło się trzynastu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Dominik Dzwonkowski, Paweł Kowalkowski oraz Maciej Staszczuk, którzy zanotowali po pięć trafień, po cztery mają na koncie Damian Drężewski i Przemysław Olesiński, a trzy Piotr Strzeżysz. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów zdecydowanie wyróżnia się wspomniany wcześniej Olesiński, który zanotował sześć asyst, cztery mają na koncie Kamil Jastrzębski i Marcin Kraska, a po trzy Jakub Laska, Wojciech Skorupka oraz wspomniany wyżej Kowalkowski.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się porażką naszej drużyny 0:2. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „KURPIOWSKIE KLIMATY”, napisałem m.in. „Wynik nie stanowił jednak wiernego odzwierciedlenia boiskowych wydarzeń. Nasza drużyna sprawiała bardzo pozytywne wrażenie, grała spokojnie, dość pewnie operowała piłką, ale niestety nie dochodziła do sytuacji strzeleckich. Kilkukrotnie naszym zawodnikom udało się nawet wymanewrować obronę gospodarzy, ale efektów bramkowych niestety to nie przyniosło.”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 27 kolejki

Bug Wyszków
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 11:00
MKS Ciechanów
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 15:00
Dolcan Ząbki 
-
Korona Ostrołęka 
sobota, godz. 17:00
Ożarowianka
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 17:00
Wisła II Płock
-
Huragan Wołomin
niedziela, godz. 11:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Pogoń II Siedlce
niedziela godz. 13:00

Zaległy mecz 26 kolejki

Mławianka Mława
-
KS Łomianki
sobota, godz. 16:00