Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 26 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 26 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 26 kolejką

Na najbliższą sobotę 19 maja zaplanowano rozegranie większości spotkań 26 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej, w tym także meczu pomiędzy MKS-em Przasnysz i Dolcanem Ząbki. Początek meczu o godzinie 16.00. Ciekawostką najbliższego weekendu jest przełożenie meczu pomiędzy Mławianką (wolny termin – Błękitni) i KS Łomianki (wolny termin – Bzura) na kolejną sobotę 26 maja. Może w związku z tym dojść do sytuacji, jak sądzę zupełnie bez precedensu. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że jedna drużyna w tym samym dniu dopisze do swego stanu posiadania aż sześć punktów. Mam tu na myśli Mławiankę Mława, która z jednej strony z całą pewnością zainkasuje „darmowe” trzy punkty za odwołany mecz z Błękitnymi Raciąż, a z drugiej będzie także faworytem w starciu z drużyną Łomianek.

Po zwycięstwie 3:1 w środowym meczu z Drukarzem Warszawa, nasza drużyna pozostała na trzecim miejscu w tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie trzynastokrotnie wygrywali, zanotowali pięć remisów i doznali pięciu porażek. Stosunek bramek 51:25. Do lidera, którym po zwycięstwie 1:0 w wyjazdowym meczu z Pogonią II Siedlce pozostała ostrołęcka Korona nasza drużyna traci ciągle trzy punkty. Pozycję wicelidera utrzymała Wisła II Płock, mimo pauzy za odwołany mecz z Bzurą Chodaków, a pozycję numer cztery zajmuje Mazovia Mińska Mazowiecki, która uporała się przed własną publicznością z MKS Przasnysz 1:0. Zarówno dwie wspomniane drużyny, jak również ząbkowski Dolcan zgromadziły dotychczas po czterdzieści cztery punkty, a o pozycjach zajmowanych w ligowej tabeli decydują wyniki bezpośrednich spotkań. W najbliższej kolejce Korona Ostrołęka podejmować będzie na swoim obiekcie Mazovię, rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock czeka wyjazdowa potyczka z Mazurem Gostynin, a naszą drużynę, jak wspomniałem na wstępie wyjazd do Przasnysza.

Nasz najbliższy rywal z dorobkiem trzydziestu pięciu punktów zajmuje aktualnie siódme miejsce w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych meczach przasnyszanie zanotowali dziesięć zwycięstw, pięć remisów i doznali ośmiu porażek. W jedenastu meczach przed własną publicznością odnotowali sześć zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki. Stosunek bramek wynosi na dzień dzisiejszy 40:31, a w spotkaniach rozgrywanych na swoim boisku 20:13. W dziewięciu meczach rozegranych w rundzie wiosennej Przasnysz trzykrotnie wygrał, trzy razy zremisował i doznał (jakżeby inaczej?) trzech porażek. W ostatnich trzech seriach spotkań gracze MKS-u zremisowali 1:1 na wyjeździe z Koroną Ostrołęka, zanotowali remis 2:2 na własnym boisku z Pogonią II Siedlce, a w ostatnią środę przegrali w Mińsku Mazowieckim z tamtejszą Mazovią 0:1.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dziewięciu zawodników. Zdecydowanie najskuteczniejszym snajperami drużyny jest Dominik Lemanek, który zanotował dwanaście trafień, siedem ma na koncie Arkadiusz Wiśniewski, a po pięć Michał Pragacz i Maciej Smoliński. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się także wspomniani już wcześniej Lemanek i Smoliński, którzy zanotowali po sześć asyst, a po cztery mają na swoim koncie Pragacz i Kamil Wiśniewski.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla naszej drużyny strzelił Patryk Kozierkiewicz. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „REMIS W PIĄTEK, 13-TEGO”, napisałem m.in. „Mecz podobnie jak dwie poprzednie potyczki tych drużyn, które miały miejsce w poprzednim sezonie nie miał zdecydowanego faworyta przed jego rozpoczęciem, a remis jak sądzę nie krzywdzi żadnej z drużyn.”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 26 kolejki

Huragan Wołomin
-
Bug Wyszków
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 11:00
MKS Przasnysz
-
Dolcan Ząbki
sobota, godz. 16:00
Mazur Gostynin
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 16:00
Korona Ostrołęka
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 17:00
Mławianka Mława
-
KS Łomianki
26 maja godz. 16:00
Błękitni Raciąż
-
Pogoń II Siedlce

Pauzuje: Ożarowianka Ożarów Mazowiecki