Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 25 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 25 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 25 kolejką

Na najbliższą środę 16 maja zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań 25 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej, w tym także meczu pomiędzy drużynami Dolcanu Ząbki i Drukarza Warszawa. Mecz na Dozbud Arenie rozpocznie się o godzinie 17.30.

Po remisie 1:1 w derbach powiatu z Huraganem Wołomin, który przedłużył do jedenastu serię meczów bez porażki naszej drużyny, Dolcan Ząbki z dorobkiem czterdziestu jeden punktów nadal zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie dwunastokrotnie wygrywali, zanotowali pięć remisów i doznali pięciu porażek. Stosunek bramek 48:24. Do lidera, którym po „darmowych” punktach za walkower z Błękitnymi Raciąż ponownie została Korona Ostrołęka, nasza drużyna traci trzy punkty. Na pozycję wicelidera, z takim samym dorobkiem punktowym jak ostrołęczanie spadły rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock, po remisie 3:3 w wyjazdowym meczu z Mławianką. Za plecami naszej drużyny, z takim samym dorobkiem punktowym plasuje się Mazovia Mińsk Mazowiecki, po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 z Drukarzem oraz Pogoń II Siedlce i Mławianka Mława, notujące stratę raptem dwóch punktów. W tej serii gier lider zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Pogoni Siedlce, Dolcan jak już wspomniałem będzie rywalizował z Drukarzem, Mławiankę czeka wyjazdowa potyczka w Ożarowie, a Mazovia zagra u siebie z MKS Przasnysz. Wisła II Płock będzie miała wolny termin, po wycofaniu z rozgrywek Bzury Chodaków.

Nasz najbliższy przeciwnik aktualnie zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem trzydziestu trzech punktów. W dotychczas rozegranych spotkaniach Drukarz zanotował dziesięć zwycięstw, cztery remisy i dziewięć porażek. W jedenastu meczach wyjazdowych warszawianie cztery razy wygrywali, trzykrotnie remisowali i doznali czterech porażek. Stosunek bramek wynosi na dzień dzisiejszy 40:36, a w spotkaniach rozgrywanych na obcych boiskach 21:21. W ośmiu meczach rozegranych w rundzie wiosennej warszawianie trzykrotnie wygrali (w tym walkower za mecz z Raciążem), raz zremisowali i zanotowali cztery porażki. W ostatnich trzech seriach gier Drukarz przegrał na własnym obiekcie z Koroną Ostrołęka 0:2, wygrał w Siedlcach z rezerwami Pogoni 2:0, a w ostatnią sobotę uległ na swoim boisku Mazovii Mińsk Mazowiecki 0:3.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się szesnastu zawodników. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Przemysław Paliński, który zanotował siedem trafień. a po cztery zapisali na swoim koncie Michał Knajdrowski, Bartosz Przyborek i Paweł Sikora. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się Krystian Kij, który zanotował ich siedem oraz wspomniany Przyborek z sześcioma asystami.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wygraną Dolcanu 3:0, po dwóch trafieniach Patryka Szeligi i jednym Pawła Nowackiego. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „KOLEJNE LIGOWE ZWYCIĘSTWO”, napisałem m.in. „Usytuowany na terenie Parku Skaryszewkiego obiekt Drukarza ma swój niepowtarzalny klimat i urok. Jego walory doceniła choćby ekipa Chorwacji, która w trakcie Euro 2012 przez pewien czas miała na jego terenie swoją bazę treningową. Dodatkowo trudno było nie zauważyć, że spotykają się na nim ludzie którzy doskonale się znają i dobrze czują w swoim towarzystwie. Oczekując na mecz, ale też w jego trakcie miałem okazję słyszeć, docierające do moich uszu rozmowy gromadzących się nieśpieszne i witających po przyjacielsku sympatyków warszawskiej jedenastki. Głównym ich tematem, czemu trudno się dziwić, był czekający nas w dniu dzisiejszym mecz Biało-Czerwonych z Czarnogórą, decydujący o awansie na Mistrzostwa Świata w Rosji.”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 25 kolejki

MKS Ciechanów
-
Huragan Wołomin
środa, godz. 17:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
MKS Przasnysz
środa, godz. 17:00
Pogoń II Siedlce
-
Korona Ostrołęka
środa, godz. 17:00
Dolcan Ząbki
-
Drukarz Warszawa
środa, godz. 17:30
Ożarowianka
-
Mławianka Mława
środa, godz. 18:00
Bug Wyszków
-
Mazur Gostynin
środa godz. 19:00
KS Łomianki
-
Korona Ostrołęka

Pauzuje: Wisła II Płock