Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką

Na najbliższą sobotę 12 maja zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań 24 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej, w tym także meczu pomiędzy Huraganem Wołomin i Dolcanem Ząbki. Derby Powiatu Wołomińskiego rozpoczną się o godzinie 11.00 na stadionie MOSiR w Wołominie, przy ulicy Korsaka 4.

Po okazałym zwycięstwie 6:1 w spotkaniu z Mazurem Gostynin, które przedłużyło do dziesięciu serię meczów bez porażki naszej drużyny, Dolcan Ząbki z dorobkiem czterdziestu punktów awansował na trzecią pozycję w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie dwunastokrotnie wygrywali, zanotowali cztery remisy i doznali pięciu porażek. Stosunek bramek 47:23. Do lidera, którym po zwycięstwie 2:0 w meczu z Łomiankami zostały rezerwy Wisły Płock, nasza drużyna traci trzy punkty. Na pozycję wicelidera, z dorobkiem 41 „oczek” spadła Korona Ostrołęka, po remisie 1:1 przed własną publicznością z MKS-em Przasnysz. Walka o pierwsze miejsce w naszej grupie, premiowane przypomnę tylko prawem gry w barażach o awans do III ligi ze zwycięzcą grupy południowej zapowiada się w tym sezonie pasjonująco. Za plecami naszej drużyny, ze stratą zaledwie dwóch punktów na potknięcia liderów czeka jeszcze trzy drużyny: Pogoń II Siedlce, Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz Mławianka Mława. Wiele bezpośrednich spotkań pomiędzy drużynami ligowej czołówki jest jeszcze przed nami, a do jednego z nich dojdzie już w najbliższej kolejce, gdy lider z Płocka pojedzie na mecz z Mławianką. Dolcan, o czy wspominałem na wstępie zagra w Wołominie, Mazovia w Parku Skaryszewskim z Drukarzem, a rezerwy Pogoni na wyjeździe z MKS Przasnysz. Korona Ostrołęka w tej kolejce inkasuje „darmowe” punkty za odwołany mecz z Błękitnymi Raciąż.

Nasz najbliższy rywal po rozegraniu 23 kolejek z dorobkiem dwudziestu ośmiu punktów zajmuje jedenaste miejsce w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych meczach wołominianie zanotowali osiem zwycięstw, cztery remisy i doznali dziewięciu porażek. W jedenastu meczach przed własną publicznością Huragan odnotował cztery zwycięstwa, trzy remisy i cztery porażki. Stosunek bramek wynosi na dzień dzisiejszy 32:37, a w spotkaniach rozgrywanych na swoim boisku 20:20. W siedmiu meczach rozegranych w rundzie wiosennej Huragan czterokrotnie wygrał, dwa razy zremisował i doznał jednej porażki. W ostatnich trzech seriach spotkań Huragan bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Koroną Ostrołęka, wygrał 1:0 na swoim boisku z Pogonią II Siedlce, aby w ostatni weekend ponieść pierwszą w tej rundzie porażkę, przegrywając w Mińsku z tamtejszą z Mazovią 0:2.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się jedenastu zawodników. Najskuteczniejszym snajperami drużyny jest Przemysław Górski, który zanotował pięć trafień. Trzy bramki zapisał na swoim koncie Mikołaj Tokaj, a po dwie Marcin Figiel, Piotr Petasz i Waldemar Woźniak Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżnia się Figiel, który zanotował cztery asysty, po dwie zaliczyli Tokaj, Rafał Wielądek oraz Rafał Zaborowski.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wygraną Dolcanu 3:0, po trafieniach Piotra Augustyniaka, Patryka Szeligi i Andrija Rohozina. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „DERBOWE ZWYCIĘSTWO”, napisałem m.in. „Komplet punktów wywalczonych w derbach oraz trzy dodatkowe za walkower z Mławianką Mława, sprawiają, że nasza sytuacja w ligowej tabeli przedstawia się dużo lepiej niż choćby tydzień temu. Być może nie jest to jeszcze pogoń z prawdziwego zdarzenia za liderami, ale kierunek jest prawidłowy, a tendencję należy dostrzec i z całą pewnością docenić.”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 24 kolejki

Huragan Wołomin
-
Dolcan Ząbki
sobota, godz. 11:00
KS Łomianki
-
Ożarowianka
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 12:00
Mazur Gostynin
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 16:00
Mławianka Mława
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 17:00
MKS Przasnysz
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 17:00
Błękitni Raciąż
-
Korona Ostrołęka

Pauzuje: Bug Wyszków