Dolcan zostaje w I lidze!

W ostatniej kolejce sezonu 2009/2010 Dolcan zremisował na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:1. Bramkę na wagę punktu zdobył Michał Zapaśnik. Ten wynik przy remisie w meczu Pogoni Szczecin z Wisłą Płock zagwarantował ząbkowianom utrzymanie w I lidze.

Przez pierwsze dwadzieścia minut na boisku w Łęcznej nie działo się nic ciekawego. Gra toczyła się głównie w środku boiska, było dużo niedokładności i strat. Dopiero w 20. minucie Górnik stworzył akcję po, której zdobył gola. Na strzał z dystansu zdecydował się Janusz Surdykowski. Rafał Misztal odbił piłkę przed siebie, pod nogi Grzegorza Szymanka, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Dolcanu. Po stracie gola do pracy zabrali się ząbkowianie, którzy chcąc być pewnym utrzymania, nie oglądając się na inne wyniki musieli to spotkanie wygrać. Najaktywniejszy w drużynie trenera Dariusza Kubickiego był Benjamin Imeh. Nigeryjczyk już dwie minuty po straconej bramce mógł wyrównać, ale jego strzał obronił Jakub Wierzchowski. Przed przerwą obie drużyny miały jeszcze po kilka groźny sytuacji głównie po stałych fragmentach gry. Jednak ani bramkarz Dolcanu, ani Górnika nie dał się pokonać.
Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Górnik zadowolony z prowadzenia grał defensywnie i czekał na kontrataki. Piłkarze Dolcanu dłużej utrzymywali się przy piłce, ale mieli problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji podbramkowych. W 57. minucie goście byli blisko wyrównania. Piłka po strzale Tomasza Kułkiewicza trafiła w słupek. Ząbkowianie dopieli swego w 63. minucie. Bramkę na wagę remisu zdobył Michał Zapaśnik. Ostatnie minuty gry nie przyniosły zmiany rezultatu. Po meczu obie drużyny były zadowolone z tego rezultatu. Piłkarze Dolcanu kiedy poznali wynik ze Szczecina mogli zacząć świętować radość z powodu utrzymania w I lidze. Górnik po remisie w ostatniej kolejce uplasował się na 11. miejscu.

Górnik Łęczna - Dolcan Ząbki 1:1 (1:0)
1:0 - Szymanek 20'
1:1 - Zapaśnik 63'

Górnik Łęczna: Wierzchowski - Piotr Bronowicki, Karwan, Bartkowiak, Kazimierczak (69' Tomczyk), Nazaruk, Nikitović, Sołdecki, Niedziela (71' Żukowski), Szymanek (76' Zuber), Surdykowski.

Dolcan Ząbki: Misztal - Gabrusewicz, Unierzyski, Stawicki, Grajek, Kosiorowski, Kułkiewicz, Kabala, Wielądek (90+6' Lament), Zapaśnik (90+3' Wajdzik), Imeh (87' Pieczara).

Żółte kartki: Bartkowiak (Górnik) oraz Stawicki, Zapaśnik (Dolcan).
Sędzia: Rafał Greń (Rzeszów).
Widzów: 1500.